Vilius Armalas | Asmeninio archyvo

Vilius Armalas | Asmeninio archyvo

2019 metų sausio mėnesį Lietuvos ir ne tik futbolo pasaulį apskriejo žinia, kad į garsųjį Lisabonos „Benfica“ klubą persikėlė lietuvis Vilius Armalas.

Aukštas 19-metis gynėjas į saulėtąją Portugaliją išvyko iš jau nebeegzistuojančio Kauno „Stumbro“ klubo.

Ir nors naujo karjeros etapo pradžia lietuviui Portugalijoje nebuvo itin lengva, tačiau praėjus aštuoniems mėnesiams nuo jo atvyko į Lisaboną, V. Armalas jau jaučiasi žymiai geriau.

„Per pirmuosius mėnesius prireikė laiko adaptacijai, bet kiekvieną dieną „Benficos“ sistemoje jaučiausi ir jaučiuosi vis geriau. Prasidėjus naujajam sezonui, gaunu vis daugiau žaidybinio laiko, o tai padeda tobulėti kasdien“, – portalui futbolas.lt sakė V. Armalas.

Natūralu, kad tokioje šalyje kaip Portugalija lietuvis gauna žymiai geresnes sąlygas žaisti futbolą, nei jas turėjo Lietuvoje ir to pro pirštus jis nepraleidžia.

„Benfica“ klube mėgaujuosi treniruočių kokybe ir vertinu visas man suteiktas aukščiausio lygio sąlygas“, – treniruočių aplinka džiaugėsi V. Armalas.

Ir nors prie tokių sąlygų galima greitai priprasti ir galbūt primiršti niūresnius laikus Lietuvoje, tačiau pačios gimtinės ir savo namų 19-metis pasiilgsta.

„Namai – tai vieta, kur jaučiuosi laukiamas, labai smagu čia grįžti, sutikti artimiausius žmones, pamatyti gimtą miestą Kauną“, – meilę gimtinei deklaravo vidurio gynėjas.

Progą aplankyti Lietuvą V. Armalas turėjo ir dabar. Čia jis susitiko su Lietuvos U-21 rinktine, su kuria jau išvyko į Čekiją ir šįvakar 19:00 išbandys jėgas su vietos U-21 rinktine.

Po keturių dienų, rugsėjo 10 dieną, Lietuvos U-21 rinktinė jau bus Graikijoje, kur žais antrąsias Europos U-21 čempionato atrankos rungtynes tik jau su Graikijos U-21 rinktine.

Visgi apie dvikovą su Graikiją lietuviai dar negalvoja. V. Armalas atskleidė, kad Donato Vencevičiaus auklėtiniai yra susitelkę tik šio vakaro akistatai su Čekija.

„Lietuvos U-21 rinktinėje puiki atmosfera, visi čia susirinkę dėl vieno bendro tikslo – kuo geriau pasirodyti UEFA Europos čempionato atrankoje. Kaip Treneris dažnai sako, jog susirinkome ne tik dalyvauti, bet ir kažką nuveikti. Su tokiu nusiteikimu ir eisime į aikštę bei stosime į kovą visame atrankos cikle.

Dabar ruošiamės tik artimiausioms rungtynėms prieš Čekiją. Tai labai atletiška komanda, kuri gali būti pavojinga greitose atakose bei standartinėse situacijose. To mums labiausiai ir reikės saugotis“, – būsimas rungtynes pakomentavo V. Armalas.

Turbūt savaime suprantama, kad U-21 rinktinėje V. Armalas sulaukia klausimų apie „Benfica“ klubą, tačiau jaunas lietuvis to per ne lyg nesureikšmina.

„Visi rinktinės nariai pasidomi kaip kiekvienam sekasi savuose klubuose, taigi ne išimtis, jog aš sulaukiu klausimų apie Portugaliją, bet kažko išskirtinio tikrai nėra“, – pokalbį su futbolas.lt užbaigė V. Armalas.

Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų