Futbolas ir pinigai | Organizatorių nuotr.

Futbolas ir pinigai | Organizatorių nuotr.

Vakarykštės A lygos rungtynės Panevėžyje tarp aikštės šeimininkų ir „Palangos“ sukėlė neregėtą susidomėjimą. Tiksliau, ne pačios rungtynės, o lažybų bendrovėse besikeičiantys koeficientai „Panevėžio“ naudai.

Internete didžioji dauguma neabejoja „Palangos“ fixu, tačiau pabandykime pažaisti žaidimą: „O kas jeigu?“

Tarkime, kad jūs stebėjote rungtynių pirmąjį kėlinį ir, žinodami „Palangos“ futbolininkų menką fizinį pasiruošimą, patikėjote, jog „Panevėžys“ gali atsilošti. Tuomet nusprendėte surizikuoti ir pastatyti 1000 eurų už šeimininkų pergalę.

Tiems, kas naudojasi Europinėmis lažybų bendrovėmis, turbūt, žino, kad pastatyti tokią sumą už A lygos rungtynes nėra taip paprasta. Aišku, galima per kelis kartus, bet tada drastiškai pradeda kristi koeficientai. Tokių atvejų mūsų futbole yra dešimtys, tačiau dažniausiai jie nepasiteisina ir apie juos niekas nekalba.

Vis tik, šis atvejis kiek kitoks, nes buvo statoma ne tik už panevėžiečių pergalę, bet ir už tai, kad per rungtynes bus įmušti bent keturi įvarčiai. Likus pusvalandžiui iki rungtynių pabaigos! Kai per valandą komandos sugebėjo įmušti vos vieną įvartį.

Tuomet kai kurie bukmekeriai apskritai išėmė šį įvykį iš pasiūlos, o kai kurie paliko koeficientą 1.80. Kitaip tariant, tai yra maždaug 60 procentų tikimybė, jog taip ir įvyks. Palyginimui, prieš rungtynių pradžią bukmekeriai siūlė 2,25 koeficientą, o tai yra 41 procento tikimybė sulaukti bent keturių įvarčių per 90 minučių.

Tuo metu įsijungiau kitas random rungtynes. Sužaidus 58 minutes, už 3,5 overį bukmekeriai siūlė net devynis (!) kartus padidinti savo statomą sumą. Paaiškinimas nesuprantantiems, ką tai reiškia: Jei sužaidus 58 minutes Panevėžyje būtų statęs 100 eurų, kad bus įmušti daugiau kaip trys įvarčiai, jums lažybų bendrovė būtų išmokėjusi 180 eurų. Tose kitose rungtynėse išmokėjimas būtų siekęs 900 eurų.

Kaip žinote, Panevėžyje daugiau kaip trys įvarčiai buvo įmušti. Jei antras ir trečias panevėžiečių įvarčiai būtų įmušti Europos čempionate ar Čempionų lygoje, turbūt, sakytumėm, kaip viską sėkmingai išpildė puolančioji komanda. Šiuo atveju paranojiškai pradedi viskuo abejoti, net ir įvertinęs tai, kad „Palangos“ komanda yra tik ką susirinkusi ir natūralu, kad jos žaidėjams išbėgioti 90 minučių dar yra per sudėtinga.

Pabaigoje šiek tiek skaičių, kuriuos pateikė vienas bukmekeris: iš lietuviškų ir estiškų paskyrų pertraukos metu buvo sudėti maksimalūs statymai ir laimėta po 4 tūkstančius eurų. Vienos latviškos paskyros turėtojas laimėjo 1,5 tūkstančio.

Prasidėjus antrajam kėliniui, prasidėjo nežmoniškas koeficientų kritimas Azijos rinkoje. Fiktyvių (registruotų svetimų žmonių vardais) paskyrų turėtojai iš Bulgarijos ir Peru taip pat susigundė pastatyti už panevėžiečių pergalę bei daugiau nei tris įvarčius per rungtynes.

Ar tai rimtas pagrindas įsikišti teisėsaugai? Spręskite patys.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Jonuks
2019-08-14 16:23:39
Kiekvienas statantis yra nusikaltėlis ir būtent juo turi susidomėti teisėsauga. Psichiatrai irgi turėtų jais susidomėti.
Atsakyti
...
2019-08-14 19:09:42
trenktas esi
Nesvaru
2019-08-14 11:52:58
Sutartos surezisuotos rungtynes,panevezio komanda irgi aplipusi banditeliais-lazybininkais
Atsakyti
budraiti
2019-08-14 09:06:10
Žolės rūkymas irgi yra pagrindas įsikišti teisėsaugai. Todėl patariu sustoti.
Atsakyti
...
2019-08-13 11:47:49
Yra Baudžiamojo kodekso straipsnis, bet jis realiai neveikia. Pareigūnam neįdomu, jiems per sudėtingas dalykas tas mūsų futbolas, todėl sukčiavimui sąlygos palankios.
Atsakyti