UEFA Europos lygos logo | Organizatorių nuotr.

UEFA Europos lygos logo | Organizatorių nuotr.

2019 metai UEFA Europos lygos atrankoje besivaržiusiems Lietuvos klubams bus įrašyti juodomis spalvomis. Nepaisant to, kad pirmą kartą istorijoje net du klubai pateko į pirmojo atrankos etapo skirstytųjų grupę, nei vienas į antrąjį atrankos etapą, deja, nepateko.

„Riteriai“

„Riterių“ starto pozicija buvo pati geriausia – A lygos bronzos medalių laimėtojams teko vos trečią vietą Farerų salose užimanti komanda. Aišku, galime sakyti, kad Farerų futbolas patobulėjęs, galime sakyti, kad tai visų laikų stipriausia „Klaksvik“ komanda, bet.. neįveikti šio etapo yra neatleistina.

„Riteriai“ per 180 minučių sukūrė vos dvi progas, iš kurių tik viena virto įvarčiu. Riteriai pralaimėjo kokis ¾ antrų kamuolių, todėl jų kamuolio kontrolės persvara virto nieko.

Apmaudžiausia, kad po pirmųjų rungtynių Vilniuje, daugiau mažiau buvo aišku, ko laukti iš „Klaksvik“, daugiau mažiau buvo aišku, kaip jie žais, tačiau savo žaidimo ir vėl primesti nepavyko.

Ir Aurelijaus Skarbaliaus sprendimas – pasitraukti iš vyriausiojo trenerio pareigų, tikėtina, susijęs ne tiek su pralaimėjimu, kiek su beviltiškumu. Nes kad ir ką kas besakytų, „Riteriai“ antrojo etapo paprasčiausiai nenusipelnė.

„Kauno Žalgiris“

Ši istorija dar aiškesnė – paskutinę minutę į UEFA Europos lygos atranką patekęs „Kauno Žalgiris“ buvo pasmerktas dar po pirmųjų rungtynių. Taip, pirmasis įvartis namie buvo kuriozinis, tačiau.. tai tik vienas įvartis, po kurio sekė dar penki.

„Apollon“ už daugelį Lietuvos klubų yra stipresnė komanda ir tą įrodė jau trečią kartą per penkerius metus: 2015 – aisiais krito tuometiniai „Trakai“, 2018 – aisiais - „Stumbras“, šią savaitę - „Kauno Žalgiris“.

Ar šios dvi dvikovos kažkaip kauniečiams padės ateities kovoms? Minimaliai, galbūt, taip, realiai – tikėtina, kad ne.

„Žalgiris“

„Žalgirio“ istorija skaudžiausia – komanda iš visų trijų Lietuvai atstovavusių UEFA Europos lygos dalyvių žaidė geriausiai, tačiau nudegė taip pat skaudžiai, kaip ir anie du.

Pradėkime nuo to, kad futbolas.lt spėjimai „Žalgirio“ atveju visiškai nepasitvirtino – nei tai, kad komanda pateks į kitą etapą, nei tai, kad Saulius Mikoliūnas dėl rankos traumos negalės padėti atsakomosiose rungtynėse, nei tai, kad naujasis treneris Joao Martinsas komandai vadovaus iš tribūnų.

Tiesa, šioje vietoje vertėtų pažymėti ir paties „Žalgirio“ klaidas. Abu naujokai prie nepatekimo į antrąjį etapą taip pat prisidėjo nemenkai. Klemenas Bolha pirmose rungtynėse padarė per daug klaidų, Martino Berkoveco klaida, realiai, galutinai nubraukė „Žalgirio“ galimybes žengti į kitą etapą.

Sudėjus visus tuos dalykus, turbūt, reikėtų sakyti, kad šią seriją ne „Honved“ laimėjo, o „Žalgiris“ pralaimėjo. Beje, šioje serijoje vertėtų prisiminti ir teisėjų darbą. Ne tų, kurie vadovavo šių komandų rungtynėms, o tų, kurie teisėjauja A lygoje.

Tokių baudinių, kokie „Žalgirio“ vartus buvo skirti Budapešte, Lietuvoje dažniausiai nebūna skirti. Ir, deja, tai jau ne pirma pamoka Lietuvos klubams, kai jie nukenčia Europoje dėl skirtingo traktavimo.

Reziumė. „Žalgiris“ tolyn nepateko. Nepateko žaisdami tikrai ne prieš stipresnę už save komandą.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Deividų klubas
2019-07-20 07:55:05
Reikia nepamiršti, kad Deividai pirmą kartą formuoja komandą eurotaurėms ir aplamai jiems pirmas sezonas tokiose pareigose. Jeigu abu sulauks kito sezono, tikėtina bus geriau. Per mažas biudžetas klubo, kad kažką laimėti.
Atsakyti
Vilmos klubas
2019-07-21 18:32:00
Bet ne per mažas, kad praeitum nežaidžiantį Honved.