Rimantas Žvingilas | Asmeninio archyvo

Rimantas Žvingilas | Asmeninio archyvo

Pavargęs nuo nuolatinių skambučių, išsekęs nuo begalybės susitikimų ir nusivylęs dėl to, kad jo pastangos neduoda norimų rezultatų. Tokias emocijas šiuo metu išgyvena Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prezidentas Rimantas Žvingilas, bandantis padėti Klaipėdos „Atlantui“ įveikti itin sunkų periodą, bet atsimušantis į tvirtai sumūrytą „Atlanto“ vadovo Vacio Lekevičiaus sieną.

LRT.lt portale jau buvo pasirodžiusi informacija, kad „Atlantas“ nebeturi nei rėmėjų, nei Klaipėdos miesto savivaldybės paramos ir dėl to greičiausiai legendinio uostamiesčio klubo Lietuvos A lygoje kitais metais neišvysime. Miesto savivaldybės „Atlantas“ prašė 115 tūkstančių eurų, tačiau šis prašymas buvo atmestas dėl nepateiktų visų reikalingų dokumentų. Norint žaisti A lygoje, klubo biudžetas sezonui turi būti mažiausiai 300 tūktsančių eurų, o I lygoje – 60 tūkstančių eurų. Tačiau „Atlantas“ vis dar skendi skolose ir vargu ar bus surinkta bent viena iš šių sumų.

Todėl gali būti, kad „Atlanto“ neišvysime ne tik pajėgiausiame Lietuvos ekipų ešalone, o apskritai šios komandos daugiau nebematysime Lietuvos futbolo žemėlapyje.

Tokias peripetijas įžvelgia buvęs „Atlanto“ futbolininkas ir treneris, o šiuo metu KLFF prezidento pareigas einantis R. Žvingilas.

Savo socialinio tinklo paskyroje R. Žvingilas parašė trumpą, bet daug pasakantį sakinį: „Atlanto“ pasaka – baigta“.

Futbolas.lt susisiekė su R. Žvingilu, kuris sutiko plačiau papasakoti „Atlanto“ situaciją. Paskambinus R. Žvingilui, kuris kaip tik buvo po susitikimo su Klaipėdos miesto valdžia, legendinis futbolininkas žodžių į vatą nevyniojo ir aiškiai pasakė, kad dėl dabartinės „Atlanto“ padėties yra kaltas vienas žmogus – V. Lekevičius.

R. Žvingilui sunku suvokti, kaip tokiu metu V. Lekevičius galėjo išvykti atostogauti, numesti viską į šalį ir net nepalikti kokio nors atsakingo žmogaus spręsti šio klausimo iš pačio „Atlanto“ pusės.

Buvusiam puolėjui labai skaudą širdį dėl tokios „Atlanto“ situacijos ir jam labai skaudu už tuos, kurie myli šį klubą, tačiau „Atlanto“ padėtis yra aiški – ji yra kritinė.

KLFF prezidentas jau buvo suradęs žmones, kurie galėtų perimti „Atlantą“ iš V. Lekevičiaus rankų ir padengti esamas skolas, tačiau dėl paties V. Lekevičiaus derybos nutrūko ir dabar Klaipėdos klubas merdi, o vaistų jam niekas suteikti negali, nes pats ligonis jų nenori priimti.

„Žinokite, jau pavargau komentuoti „Atlanto“ situaciją. Turbūt iš balso girdite, kad situacija yra labai liūdna. Nenoriu čia nieko apkalbėti, galėčiau pačiais blogiausiais žodžiais išvardinti viską, kas liečia „Atlanto“ situaciją, bet iš mano pusės tai turbūt nebūtų gražu. Faktas yra vienas – „Atlanto“ situacija šiai dienai yra praktiškai uždarytas klausimas“, – pokalbį su futbolas.lt pradėjo R. Žvingilas.

Vykusios derybos

Kaip jau rašėme, R. Žvingilas buvo suradęs futbolo mylėtojų, kurie norėjo išgelbėti „Atlantą“, tačiau V. Lekevičius „Atlanto“ paleisti nenorėjo ir derybos buvo nesėkmingos.

„Pastarąjį mėnesį vedžiau derybas ir pokalbius. Suradau žmones, kurie norėjo perimti „Atlantą“ ir viską padaryti skaidriai. „Atlantas“ man yra įaugęs iki kaulų čiulpų, todėl norėjau padėti klubui, tačiau iš to klubo šiai dienai yra likęs tik pavadinimas ir sirgaliai. Sulaukiau begalės skambučių iš žmonių, kuriems rūpi „Atlantas“ ir jie vienu ar kitu euru norėjo prisidėti, kad tik klubas išliktų, bet dabartinė situacija yra labai skaudi ir man labai gaila visų žmonių, kurie myli šį klubą, bet nieko padaryti negali. Jaučiuosi tikrai bejėgis. Visą mėnesį vyko derybos ir jau buvo nusileista iki tokio lygio, kad buvo pažadėta sumokėti visas skolas, bet iš to gavosi šnipštas“, – situaciją aiškino R. Žvingilas.

V. Lekevičius – ne Lietuvoje

45-erių metų KLFF prezidentas turėjo ką pasakyti ir apie dabartinį „Atlanto“ vadovą V. Lekevičių. R. Žvingilas yra apstulbęs, kad V. Lekevičius leido sau tokiu metu išvykti į atostogas ir mesti visus klubo reikalus į šalį. R. Žvingilas taip pat nesupranta, kodėl V. Lekevičius nepaleidžia „Atlanto“, nors viešai spaudoje kalba apie tai, kad perleistų klubą tam, kas būtų pasirengęs sumokėti visas klubo skolas.

„Prasidėjo derybos, o Vacys susikrovė lagaminus ir išvyko atostogauti. Manau, kad tai yra visiškai neadekvatus elgesys. Dėl to šiai dienai Klaipėda lieka be futbolo. Aš tikrai stengiausi kontaktuoti su „Atlanto“ vadovu, net lipau per save dėl šio žmogaus, bet viskas buvo bergždžiai.

Kaip KLFF prezidentas noriu pabrėžti, kad man nėra esminio skirtumo ar tai „Atlantas“, ar „Palanga“, ar Gargždų „Banga“, ar Šilutės „Šilutė“. Man, kaip apskrities vadovui, visos komandos yra labai svarbios, bet „Atlantas“ yra reprezentacinė Klaipėdos apskrities komanda, todėl labai liūdna, kad šios ekipos situacija yra arti kritinės.

Labai malonu, kad sulaukiau skambučių ne tik iš klaipėdiečių, bet net iš Vilniaus „Žalgirio“ fanų, kurie taip pat nenori, kad santykiai su „Atlantu“ imtų taip ir nutrūktų. Tačiau dabar nieko padaryti negaliu“, – pasakojo R. Žvingilas.

„Iš tikro, dabartinį „Atlantą“ sukūrė Vacys Lekevičius, bet žmogus jau pavargo, išsisėmė, o paleisti klubo nenori. Vacys tikrai nebūtų nustumtas į šoną, jis būtų paliktas klube ar jam būtų suteikta garbės prezidento vieta ir jis galėtų didžiuotis savo sukurta komanda. Jei negali patempti, atsiprašai ir atiduodi tą komandą, o dabar jis tiesiog numetė klubą ir net nepaliko jokių atsakingų žmonių, su kuriais būtų galima vesti derybas. Aš suprantu, kad tu ateini į futbolą, bet ateina laikas iš jo ir išeiti. Reikia mokėti suprasti, kada tas laikas atėjo“, – tęsė KLFF prezidentas.

„Galbūt bus Lekevičiaus atsakas ir net garantuoju, kad jis bus. Jis pateiks kokius tai argumentus, kad Žvingilas atvedė aferistus ar kažkas tokio, bet tam aš esu pasiruošęs. Mano sąžinė – švari“, – pareiškė R. Žvingilas.

Futbolas Klaipėdoje bus

R. Žvingilas supranta, kad scenarijus, jog „Atlanto“ neliks yra tikrai realus. Tačiau KLFF prezidentas yra pasirengęs dėti visas pastangas, kad pats futbolas Klaipėdoje nemirtų.

Kaip vieną iš galimų scenarijų jis įsivaizduoja naujo klubo sukūrimą ir kartu su Klaipėdos savivaldybes pagalba – patikimos futbolo struktūros sukūrimą. R. Žvingilas mano, kad galbūt naujasis klubas pradėtų nuo antrosios Lietuvos lygos ir po truputį siektų patekti į A lygą.

„Man futbolas yra visas gyvenimas ir Klaipėda negali likti be šios sporto šakos. Aš visada buvau futbolo virtuvėje ir joje dar būsiu. Nenuleisiu rankų ir futbolas Klaipėdoje bus. Jei nebus „Atlanto“, bus koks kitas klubas – „Granitas“ ar dar kitas. Vardan Klaipėdos futbolo mylėtojų ir „Atlanto“ sirgalių, kurie yra tikra futbolo istorijos dalis, pastangos išgelbėti „Atlantą“ turi būti, bet jų nėra iš tos pusės, iš kurios labiausiai reikia.

Man malonu, kad Gargždų „Banga“ sistemingai dirba ir juda gera linkme. Turime ir „Palangos“ klubą, tik dėl jo taip pat dar nėra viskas aišku ir situacija yra kažkiek pakibusi, bet su Klaipėdos miesto valdžia spręsime šį klausimą ir jei neliks „Atlanto“, bus kitas klubas ir atversime naują puslapį. Gal pradėsime žaisti nuo antros lygos ir sportiniu principu po truputį judėsime link A lygos. Sieksiu sukurti tokį klubą, kad kartu su Klaipėdos savivaldybe turėtume bendrą vaizdą ir palaipsniui galėtume kilti į viršų“, – sakė R. Žvingilas.

Užbaigdamas R. Žvingilas apžvelgė ne tik „Atlanto“ situaciją, bet ir pačio Klaipėdos futbolo padėtį. Buvusiam puolėjui yra liūdna, kad klaipėdiečių Lietuvos rinktinėse liko tik vienetai, todėl jis yra pasirengęs pakeisti šią tendenciją.

„Klaipėda visada buvo futbolo kalvė, bet šiai dienai vaizdas yra kardinaliai pasikeitęs. Iš klaipėdiečių nacionalinėje rinktinėje turime tik Edviną Girdvainį, nors pati rinktinė išgyvena sunkų periodą. Anksčiau turėjome Poškų, Danilevičių, o dabar klaipėdiečių rinktinėje praktiškai neliko.

„Pažiūrėjau Lietuvos U-18 rinktinės, kuri vyks į rimtą turnyrą Baltarusijoje, sudėtį ir man yra liūdna. Joje yra 0 klaipėdiečių. Kaip KLFF prezidento tokia situaciją manęs netenkina ir tai yra skaudi tema. Esu pasiruošęs dirbti rimtą darbą ir gerinti Klaipėdos sporto infrastruktūrą“, – pokalbį užbaigė R. Žvingilas.

Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
DISKUSIJA
Visi (21)
Registruoti
Anoniminiai (21)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

03-03 „Pieno žvaigždės“ 18:00 „Dzūkija“
03-03 „Šiauliai“ 19:00 „Lietkabelis“
03-06 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
03-06 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
03-06 „Nevėžis-Optibet“ 18:15 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

03-02 „Anadolu Efes“ 19:30 „Valencia“
03-02 „Žalgiris“ 20:00 ASVEL
03-02 „Chimki“ 21:00 „Real“
03-02 „Panathinaikos“ 21:00 „Barcelona“
03-02 „Zenit“ 21:00 ALBA
03-02 „Maccabi“ 21:05 CSKA
03-02 „Crvena Zvezda“ 21:45 „Bayern“
03-03 „AX Armani“ 21:45 „Fenerbahče“
03-03 „Baskonia“ 22:00 „Olympiacos“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 03-02 Manchester City 22 : 00 Wolverhampton …
Tre 03-03 Burnley 20 : 00 Leicester City
Tre 03-03 Sheffield United 20 : 00 Aston Villa
Tre 03-03 Crystal Palace 22 : 15 Manchester United