„Spurs“
Rungtynės prasidės 21:00
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Rockets“
Rytis Davidovičius | Organizatorių nuotr.

Rytis Davidovičius | Organizatorių nuotr.

Prieš porą mėnesių prie A lygos vairo stojęs verslininkas Rytis Davidovičius jau kitą savaitę oficialiai bus patvirtintas naujuoju prezidentu. Tuo pačiu jam bus suteikta kėdė LFF Vykdomajame komitete.

Naujasis A lygos dirigentas sezoną pradėjo su skambučiu – pirmajame ture „Žalgirio“ diskvalifikuoto žaidėjo istorija; antrajame – ledo mūšis, kuriam nebuvo reikalingos nei linijos, nei žiemos kamuoliai.

„Rankos nesvyra, tačiau norėtųsi, jog startas būtų geresnis. Vis tik, nemanau, kad tai yra labai didelė problemos“, - pokalbį su futbolas.lt pradėjo R.Davidovičius.

„Be abejonės, pastabas mes pasižymėjome ir klubų jau paprašėme, kad tokiais atvejais bent jau kamuoliai būti pakeisti, jei neįmanoma perkelti pačių rungtynių. Kita vertus, sekmadienį pažiūrėjome „Spartak“ - „Lokomotiv“ rungtynes Rusijoje, o ten vaizdas labai panašus.

Tik tiek, kad Maskvoje buvo pasirūpinta linijomis..

Taip, linijos ten normalios, bet kamuolio irgi nesimatė. Mes kalbame apie tai, kad net tokiu aukštu lygiu vyksta rungtynės ir nieko baisaus nenutinka.

Šią savaitę artimiausios rungtynės lauke nusimato tik Klaipėdoje. Kol kas, kiek man žinoma, „Atlantas“ yra pasiruošęs. Be to, pajūryje geresnės oro sąlygos, šiek tiek šilčiau. Jei su sniegu bėdų nebus, tai manau viskas bus gerai.

Kalbant apie NFA stadioną, tai norėtųsi iš ten geresnės transliacijos. Suprantu, kad šis klausimas greitai neišsispręs, tačiau reikia apie tai galvoti ir priimti sprendimus.

O kaip „Žalgiris“ ir jo peripetijos?

Detalių komentuoti nenoriu, nes neturiu visų faktų. Yra drausmės komitetas, kuris savo sprendimą pasakė, dabar laukiam tolesnių veiksmų. Apeliacijai yra skirtos septynios dienos ir jei jos prireiks, manau, jog svarbiausia, kad būtų priimtas teisingas sprendimas.

Įvykęs nesklandumas yra „Žalgirio“ atsakomybė. Esu įsitikinęs, kad niekas nenori pranašumo įgyti tokiomis sąlygomis. Gaila, kad visa tai įvyko čempionato starte. Tačiau kas įvyko – tas įvyko. Pasimokome ir judame toliau.

Kitą savaitę prezidento pareigas perimsite oficialiai. Sakykite, ar tai tik formalumas, ar vis tik reikia atlikti namų darbus?

Namų darbai atliekami jau nuo lapkričio. Dalyvavauju visuose posėdžiuose, todėl būsimas naujo prezidento paskelbimas – tik formalumas.

Tačiau po to formalumo gausite vietą LFF Vykdomajame komitete. Ar pildote sąrašą klausimų, kuriuos kelsite jame?

Klausimų sąrašas, bet mano požiūris toks, kad susirinkimų laukti nereikia, jog juos galėtumėm iškelti. Su tais klausimais turime dirbti kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, vakar turėjome susitikimą su LFF atstovais. Taip pat einamaisiais klausimais bendraujame su VRFS prezidentu Pauliumi Malžinsku.

Kas tie einamieji klausimai?

Turime idėjų, kaip padaryti, kad profesionalūs klubai labai stipriai neatitrūktų nuo mėgėjų, o bendradarbiavimas vyktų kuo aktyviau. Vienas projektas yra pristatytas SFL valdybai, jeigu jai patiks – tada pačią idėją pristatysime visuomenei.

Kalbant apie klausimus su LFF, tai svarstome, ar įmanoma kitų metų čempionato pradžią šiek tiek pavėlinti ir sezoną pradėti kovo mėnesį. Taip pat klausimai dėl rinkodaros, komercijos ir pan. Kalbėjome apie tvarkaraštį, nes vis dar yra nepatvirtintų laikų, todėl tariamės, kaip susidėlioti likusias datas.

Dar kalbėjomės dėl įvairių žaidėjų indekso sudarymo, kad būtų įdomu ir sirgaliams, ir bendruomenei. Tarkime, kaip žaidėjų gerumo, naudingumo indeksas. Arba lietuvių žaidėjų indeksas, kiek, kas, kokiose rungtynėse žaidžia.

Man labai patinka Artūro Žarnovskio (VRFS valdybos nario) sistema, kuomet po kiekvieno turo jis skelbia jaunųjų Lietuvos futbolininkų surinktus taškus pagal savo sugalvotą formulę., tarkime po U19 rungtynių lietuviams skiria tiek balų, U21 tiek balų ir tada žiūrima tokia alternatyvi lentelė, kurioje yra aiškūs visi standartai.

Klubai yra sureitinguoti ir yra rodoma, kas išleidžia daugiau jaunųjų lietuvių. Ir tai yra įdomus projektas, kurį, galbūt, verta rodyti ir skelbti plačiau.

Kada paaiškės 2019 metų dalyvių skaičius?

Noras plėstis visada yra, tačiau norisi ir kokybę išlaikyti. Tegul sezonas įsibėgėja, tada bus matyti, ar A lygos nori Gargždai, Utena ar dar kuri nors komanda.

Bet ar nebus keista, kai sezonas artėja į pabaigą, o tu nežinai, ką reiškia tavo vieta – iškritimą ar pereinamąsias rungtynes?

Situacija tokia, kad šiandien mes galime prisiplanuoti ir turėti dešimt arba dvylika komandų, tačiau ne faktas, kad jas turėsime. Pavyzdžiui, Utenos „Utenio“ pavyzdys. Jie nutarė pasitraukti, o mes neturime jokios įtakos tą sprendimą pakeisti.

Esminis noras yra plėsti komandų skaičių, o tai pavyks ar ne, bus matyti anksčiausiai sezono viduryje. Principinis dalykas yra plėsti geografiją, plėsti komandų skaičių, kad būtų kuo įvairesnis narių skaičius.

Idealiu atveju mes jau turėtume žinoti 2020 metų formatą, bet kol kas net 2019 metų nežinome. Dabar tikimės, kad startavome su aštuoniomis klubais – su visais aštuoniais ir baigsime. Tikiuosi, jog sezonas bus sėkmingas ir be jokių esminių pokyčių.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Patriotas
2018-03-07 00:16:59
Tarp kitko;Rusija neturi nieko bendro su futbolu.Tai -ledo ritulio salis.Netgi ju prezidentas zaidzia si zaidima.
Atsakyti
Gena
2018-03-06 22:46:12
Na paskaicius straipsni, tai matosi, kad ideju pas si nauja vadova, nekazka.
Atsakyti
Rimas
2018-03-06 18:04:07
Jeigu jau Maskvoje losia ant sniego, baltu kamuoliu, tai mums muzikams gali dar ir vandens uzpilti, kad ledas uzsitrauktu. Taip jau nuo tos Rusijos purtotes visi, o dabar jau uz pavyzdi imate. Cia kazkas panasaus, kai sako: na blogai pas mus, bet yra ir dar blogiau. Toks veikejas Girzadas, Lietuvos delegacijos vadovas Eurovizijoje, jis pateisina musu nevykelius atlikejus taip: o latviai per paskutinius 5 metus maziau kartu papuole i finala , negu lietuviai. Luuuzerio filosofija. Taigi nebuukim luuzeriais ir neieskokim pasiteisinimu, ziuredami i blogesnius . Darykit viska tinkamai, tvarkingai ir nereikes dejuoti. kaip
Atsakyti
Rytis Davidovicius
2018-03-06 21:37:14
Rimai, pritariu Jums. Taiklus pastebejimas!
Del Zalgirio situacijos, neturedamas pilnos informacijos pakomentavau.
Geros pamokos ateiciai. Tobulekime kartu!
Rytis
Rytis Davidovicius
2018-03-06 21:37:14
Rimai, pritariu Jums. Taiklus pastebejimas!
Del Zalgirio situacijos, neturedamas pilnos informacijos pakomentavau.
Geros pamokos ateiciai. Tobulekime kartu!
Rytis