Kipras Kažukolovas | Asmeninio archyvo

Kipras Kažukolovas | Asmeninio archyvo

 Lietuvos futbolo padangėje – dar vienas džiugus įvykis. Šalies jaunimo rinktinių gynėjas Kipras Kažukolovas oficialiai sukirto rankomis su Anglijos „Premier“ lygos naujoku „Brighton“.

Prieš metus sulaukęs pasiūlymo persikelti tobulėti į Angliją kuršėniškis nedvejojo. 16-metis liejo prakaitą Lietuvoje, o nuo šiol karjeros aukštumų sieks „žuvėdrų“ bazėje. Jis su klubu sutarė dėl trejų metų trukmės sutarties, su galimybe ją pratęsti dar vienam sezonui.

– Kiprai, sveikinimai tapus „Brighton“ klubo dalimi! Koks jausmas oficialiai palikus Lietuvą ir persikėlus rungtyniauti į Angliją?

– Ačiū labai! Jausmas iš tikro oficialus, nes anksčiau tekdavo tik važinėti. Jau žinojau apie šį persikėlimą lygiai prieš metus. Labai džiaugiuosi, kad teko galimybė išvažiuoti ir toliau tobulėti ne bet kur, o Anglijoje, didžiausioje futbolo šalyje!

– Pastaraisiais metais dalyvavai ne vieno klubo peržiūroje. Ar be „Brighton“ klubo buvai sulaukęs daugiau pasiūlymų?

– Taip, teko dalyvauti. Deja, bet nebuvau sulaukęs nieko konkrečiau. Kuomet Braitonas pasiūlė kontraktą, tuomet aš jau nelabai galvojau, kur kitur išvykt. Tiesiog buvau susikoncentravęs ties Anglijos klubo pasiūlymu.

– Ar jau teko bendrauti su „Brighton“ treneriu Chrisu Hughtonu?

– Taip, teko. Nebuvo ilga diskusija, tiesiog keletas trenerio pastebėjimų apie pačią klubo organizaciją, infrastruktūrą ir, be abejo, jaunimo akademijos darbą. Žmogus tikrai šiltas, kada turi laiko, visada ateina stebėti jaunimo rungtynių. Manau tai yra treneris, kuris ieško perspektyvų jaunime!

– „Brighton“ klubas galų gale išsikovojo teisę žaisti Anglijos „Premier“ lygoje. Kaip vertini jo galimybes ateinančiame sezone?

– Taip, labai smagu, kad kaip tik su mano atėjimu Braitonas iškopė į „Premier“ lygą. Tai gan įdomus jausmas! Galimybes vertinu tikrai optimistiškai, kadangi tai nebuvo kažkoks žaibas iš giedro dangaus. Tai buvo nuoseklus darbas kiekvienais metais, tai buvo didelės investicijos į patį klubą. „Brighton“, jei neklystu, jau 3 metai buvo labai arti persikėlimo į „Premiership‘ą“, tad praeitas sezonas tikrai buvo pelnytas. Po daug nesėkmingų bandymų pagaliau „žuvėdros“ ten, kur ir turi būti!

– Ar sulaukei konkrečių pažadų iš komandos? Galbūt jau žinai, kurioje amžiaus grupėje rungtyniausi?

– Ne, kažkokių konkrečių pažadų nesu gavęs. Tiesiog reikės daug dirbti ir be jokių pažadų įrodinėti, kad aš esu pajėgus atstovauti „Premier“ lygos klubui! Rungtyniausiu jaunimo iki 18 metų grupėje, bet visada yra galimybė sužaisti rungtynes ar dalyvauti U-23 grupės treniruotėse. Tai priklausys nuo manęs.

– Kaip vertini savo progresą pastaraisiais metais? Ką labiausiai pavyko pagerinti savo žaidime?

– Progresas buvo toks, kad gal labiau subrendau. Vis tik teko žaisti tarptautinių rungtynių, tad per pastaruosius metus šiek tiek sustiprėjau morališkai. Bet, manau, šitą klausimą atidėkim kitiems metams. Dabar prasidės tikras tobulėjimo etapas!

Kipras Kažukolovas | Asmeninio archyvo

Kipras Kažukolovas | Asmeninio archyvo


Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-19 „Lakers“ 04:00 „Nuggets“
09-20 „Heat“ 03:30 „Celtics“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga