Ana Cheminava MFA Žalgiris nuotr.

Ana Cheminava MFA Žalgiris nuotr.

Vis dar gimtoje šalyje atostogaujanti MFA „Žalgiris“ komandos senbuvė, legionierė iš Gruzijos Ana Cheminava vasario 1 dieną atšventė savo 21 – ąjį gimtadienį. Tiesa, žodis „atšventė“ nelabai tinka. Ana jį paprasčiausiai paminėjo, o dabar mintyse ji jau su komandos draugėmis iš Vilniaus.

„Kovo pradžioje dalyvausiu stovykloje su Gruzijos rinktine, o iškart po to keliausiu į Vilnių. Labai džiaugiuosi, kad turiu galimybę sugrįžti“, - su šypsena pasakojo „MFA Žalgiris“ futbolininkė. Krašto saugo pozicijoje žaidžianti Ana pirmąkart į Lietuvą atvyko 2015 metais. Taip prasidėjo jos legionierės karjera.

„Be abejonės, man jaunai merginai tai buvo iššūkis. Pasakysiu atvirai – aš bijojau vykti viena į man nepažįstamą vietą. Atvykusi patyriau kultūrinį šoką, ypač jei kalbėtumėm apie virtuvę. Tiesą sakant, aš po tiek laiko dar neragavau šaltibarščių. Jų spalva man baisi (šypsosi). Kita vertus, man iškart labai patiko cepelinai, lietuviškas alus su kepta duona irgi yra tai, kuo galite didžiuotis.

Kalbant apie gamtą, Lietuvos skirtumai su Gruzija didžiuliai, nepaisant to, kad viskas keičiasi. Per tuos dvejus metus tas pats Vilnius kasdien tampa modernesnis ir gražesnis“, - pasakojo A.Cheminava.

„Kai esi legionierė, jauti dar didesnę atsakomybę nei jaučia vietinės žaidėjos. Visada norėjau parodyti tai, ką sugebu geriausio, visada norėjau, kad komandos draugės pasitikėtų manimi. Tai nėra lengva, tačiau galiu pasidžiaugti, kad čia sutikau nuostabių žmonių, kurie liks mano draugais visą gyvenimą. Su savo mergaitėmis aš bendrauju net per atostogas. Tiesiog negaliu be jų (šypsosi)“, - dėstė pašnekovė.

Pokalbyje Ana nebijo įterpti lietuviškų žodžių, kuriuos paversti sakiniais kol kas jai vis dar sunku.

„Kalbėti lietuviškai sunku, tačiau suprantu jau praktiškai viską. Tarkime, jei merginos turi kokių paslapčių ar juokelių apie mane, jos negalėtų jų pasakyti, nes aš viską suprantu (juokiasi)“.

Praėjusį sezoną „MFA Žalgiris“ liko už prizininkių trejeto, tačiau šiemet dės visas pastangas į jį sugrįžti. Legionierė iš Gruzijos padės šį tikslą pasiekti.

A lyga