Gintaras Razutis | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Gintaras Razutis | Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvos šešiolikmečiai mėnesio pabaigoje pradės ruoštis liepos antroje pusėje Lietuvoje ir Latvijoje vyksiančiam Europos krepšinio čempionatui. Treneriai neslepia: tikslai yra patys aukščiausi.

Garsios pavardės

Pasak vyriausiojo rinktinės trenerio Gintaro Razučio, įvadinė stovykla, į kurią bus pakviesta net 30 geriausių krepšininkų vyks Vilniuje. „Po šios stovyklos rinktinėje turėtų likti 20 žaidėjų, kelsimės į Palangą, o vėliau - į Druskininkus. Kiekviename pasirengimo etape liks vis mažiau žaidėjų“, - sakė G. Razutis.

Birželį Lietuvos šešiolikmečių rinktinė Panevėžyje kontrolinėse rungtynėse varžysis su bendraamžiais iš Suomijos ir Latvijos. Kiek vėliau savo jėgas lietuviai išbandys su ispanais, italais.

„Kandidatų į rinktinę tikrai yra daug, tarp jų ir kelios žinomos pavardės. Tai Domantas Sabonis, kuris Trabzone vykusiame turnyre, kuriame debiutavo rinktinėje, įrodė turintis komandos lyderio savybių, - kalbėjo treneris. – Tikrai gerai atrodo ir Aidas Einikis, kuris labai stengiasi. Dabar yra labai sunku pasakyti, kas pateks į komandą. Stengsimės atrinkti geriausius. Tikslai čempionate – patys aukščiausi“.

Akys dega

G. Razutis negalėjo tiksliai pasakyti, ar šįkart rinktinė bus formuojama Trabzono olimpiniame festivalyje triumfavusios komandos pagrindu. „Sunku pasakyti, ar rinktinės pagrindas bus tas pats, kadangi per metus vaikinai subrendo. Šiemet rinktinėje turėtų atsirasti naujų veidų, bent jau tarp kandidatų, kurie savo atstovaujamuose klubuose atrodo labai gerai. Žiūrėsime, kaip jie pasirodys stovykloje“, - dėstė treneris.

Jis pabrėžė, kad psichologiškai nėra sunku dirbti su paaugliais. „Jie turi begalinį norą patekti į rinktinę ir nuolat išgyvena dėl patekimo į pagrindinę sudėtį. Kiekvieną dieną jie deda milžiniškas pastangas, norėdami parodyti viską, ką moka, - sakė G. Razutis. – Konkurencija yra labai didelė“.

Strategas pasakojo, kad rinkdamiesi žaidėjus, kurie bus kviečiami į stovyklą dirbo nemaža grupė žmonių. „Dirbome kartu su asistentu, nemažai bendravome, dalinomės pastabomis. Pats apskambinėjau rajonų treneriams, pasiklausinėjau, kokių žaidėjų turi. Ką treneriai pasiūlė, tą įtraukėme į sąrašus. Patikrinsime juos, - šypsojosi treneris. – Suprantame, kad vieni žaidėjai jaudinsis, kiti jau pirmomis dienomis parodys, ką gali“.

Visa Lietuva

Treneris tik patvirtino, kad krepšinis Lietuvoje yra žaidžiamas kiekviename mieste ir miestelyje. „Yra vaikinų iš Jonavos, Mažeikių, Klaipėdos, Šiaulių – visa Lietuva žaidžia krepšinį“, - sakė G. Razutis.

Jis nenorėjo prognozuoti, kurie varžovai bus patys pavojingiausi čempionate. „Prognozuoti sunku, kadangi žinome žaidėjus tik pagal jų individualius sugebėjimus. „Žinome, kad gerų žaidėjų turi Kroatija, Slovėnija, Vokietija, - pabrėžė treneris. - Individualiai stiprių žaidėjų čempionate tikrai bus, pažiūrėsime, kaip jie atrodys savo rinktinėse“. 

Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas pabrėžė, kad finaliniame čempionato etape, kuris vyks Vilniuje, žiūrovų skaičius priklausys tik nuo mūsų rinktinės pasirodymo. „Tikimės, kad mūsų vaikinai pateks į finalinį etapą ir pritrauks žiūrovų. Bus vykdoma nemažai akcijų, kurios turėtų juos pritraukti. Bilietai nebus brangūs, galimybę pasižiūrėti tikrai turės daugelis“.

 

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų