Jordi Bertomeu | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Jordi Bertomeu | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Mūru prieš Eurolygos ir VTB Vieningosios lygos reformų projektą stoję Lietuvos bei kitų šalių krepšinio atstovai privertė planuotos revoliucijos architektus atsižvelgti į kitokią nuomonę.

Atsižvelgė į pageidavimus

Eurolyga oficialiai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Europos krepšinio lygų sąjungos (ULEB) ir VTB Vieningosios lygos sutartis dėl kelialapių į Eurolygą dalybų atšaukiama.

Didžiulę nepasitenkinimo bangą, pirmiausia Lietuvoje ir Ukrainoje, sukėlę bandymai reformuoti Senojo žemyno klubinį krepšinį patyrė fiasko. Po Eurolygos vykdomojo direktoriaus Jordi Bertomeu ir VTB Vieningosios lygos vadovų susitikimo nuspręsta, kad VTB Vieningosios lygos nugalėtoja iškovos ne kelialapį į Eurolygą, o įgis galimybę dalyvauti atrankos turnyre.

„Derybos su VTB Vieningosios lygos atstovais vyko kelias pastarąsias savaites. Buvo aptarti įvairūs sunkumai ir norai, kuriuos išreiškė klubai bei nacionalinių čempionatų ir federacijų atstovai“, – teigiama pranešime.

„Eurolyga atsižvelgė į daugumos klubų nuomonę. Prieš dvi savaites priėmę bendrą sutarimą, sulaukėme daugybės nacionalinių federacijų kritikos ir nepasitenkinimo. Dėl šios priežasties privalėjome viską peržiūrėti iš naujo“, – lakoniškai situaciją komentavo VTB Vieningosios lygos viceprezidentas Andrejus Vatutinas, su Maskvos CSKA komanda atvykęs į šiomis dienomis Vilniuje vykstantį šios lygos finalo ketverto turnyrą.

Tikslas – integracija

Pagal pirminį sumanymą nuo kito sezono kelialapiai į Eurolygą turėjo būti dalijami ne nacionaliniuose čempionatuose, o VTB Vieningoje lygoje.

Tai reikštų, kad klubai, norintys žaisti Eurolygoje ir neturintys garantuotų vietų, privalėtų dalyvauti VTB pirmenybėse. Tokiu sprendimu buvo ypač pasipiktinę LKF ir LKL vadovai, nes būtų gerokai sumažėjęs nacionalinio čempionato prestižas. Be to, būtų kilusi reali grėsmė, kad dėl ypač intensyvaus tvarkaraščio tiek Kauno „Žalgiris“, tiek Vilniaus „Lietuvos rytas“ galėtų atsisakyti LKL čempionato arba žaisti jame pradėtų tik nuo atkrintamųjų varžybų etapo.

„Norime, kad stipriausi šalies klubai pirmiausia žaistų nacionalinėse pirmenybėse, o kitas prioritetas būtų Eurolygos turnyras“, – tvirtino LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

„Niekada nemaniau, kad nacionalinės pirmenybės taps tretiniu turnyru, o komercinė lyga – antriniu. Toks sprendimas būtų smūgis visam Lietuvos krepšiniui“, – tuomet nuoskaudos neslėpė LKL prezidentas Šarūnas Kliokys.

Iki šiol Lietuvoje ilgalaikę A licenciją ir garantuotą vietą Eurolygoje turėjo „Žalgirio“ klubas, o LKL čempionui atitekdavo B licencija, suteikianti galimybę vieną sezoną žaisti Eurolygoje. Jeigu LKL čempionu tapdavo „Žalgiris“, tuomet antrąją vietą užėmęs klubas įgydavo teisę dalyvauti Eurolygos atrankos turnyre.

Po antradienio sprendimo paskelbta, kad ši tvarka nebus pakeista ir kelialapiai į svarbiausią Europos klubų krepšinio turnyrą bus dalijami nacionaliniuose čempionatuose.

„Svarbiausias šio sprendimo tikslas – integruoti VTB Vieningosios lygos turnyrą į Europos klubinių varžybų struktūrą ir garantuoti nacionalinių čempionatų augimą ir tobulėjimą, – teigiama Eurolygos pranešime. – Pagal naujausią planą, kelialapių į Eurolygą skirstymo nacionaliniuose čempionatuose sistema išliks, tačiau patekti į Eurolygą bus galima ir iš VTB Vieningosios lygos.“

Skirs vieną vietą?

Sprendimas, kiek vietų VTB Vieningajai lygai bus skirta Eurolygoje, kol kas dar nepriimtas, tačiau neoficialiai teigiama, kad teisė dalyvauti atrankos varžybose atiteks tik turnyro nugalėtojui.

Tokiu atveju, jei VTB Vieningosios lygos nugalėtoja taptų Maskvos CSKA, kuri turi Eurolygos A licenciją, kelialapis į atrankos turnyrą greičiausiai atitektų antrąją vietą užėmusiai ekipai arba tai komandai, kuri neturi garantuotos licencijos.

Pasak VTB Vieningosios lygos generalinio direktoriaus Andrejaus Širokovo, galutinis sprendimas ir tvarka dėl ekipų pateikimo į Eurolygą turėtų paaiškėti iki gegužės 20-osios – tuomet planuojamas VTB Vieningosios lygos valdybos posėdis.

Eurolygos pranešime taip pat teigiama, kad derybos su VTB Vieningąja krepšinio lyga bus tęsiamos toliau, stengiantis, kad klubų tvarkaraščiai būtų sudėlioti taip, jog jie galėtų sklandžiai dalyvauti tiek Eurolygos turnyre, tiek VTB Vieningoje lygoje ir nacionaliniuose čempionatuose.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų