Martynas Purlys | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Martynas Purlys | Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerį Aleksandrą Džikičių įsiutino Ukrainos žiniasklaidoje pasirodę ir pro Lietuvos internetinių portalų akis nepraslydę įtarimai, jog VTB Jungtinės lygos ketvirtfinalyje „Chimki“ Vilniaus klubui pralaimėjo lygos vadovų paliepimu.

VTB Jungtinės lygos finalo ketverto išvakarėse surengtoje „Lietuvos ryto“ spaudos konferencijoje žurnalistų darbu pasipiktinęs serbas rėžė emocingą monologą. Išrikiavęs visus savo komandos žaidėjus A.Džikičius žurnalistų reikalavo į akis krepšininkams pasakyti, kad šie „Chimki“ įveikė nepelnytai.

A.Džikičius aiškino, kad žiniasklaida neturėtų rašyti gandų, o remtis tik faktais ir patikrinta informacija. Pasak jo, gandai apie neva sutartas VTB Jungtinės lygos ketvirtfinalio rungtynes šokiravo ne tik krepšininkus, bet ir jų artimuosius.

„Žaidėjai manęs klausia: „Treneri, tai ką, mes nelaimėjome?“ Tai jūs jiems dabar ir pasakykite“, - į žurnalistus, kurių į susitikimą su „Lietuvos rytu“ atvyko vos keli, kreipėsi A.Džikičius.

Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ klubo direktoriui Martynui Purliui ukrainiečių paskleisti gandai kelia šypseną. M.Purlys tokių kalbų nesureikšmino.

„Kaip tik šiandien (antradienį, – red. past.) buvome susitikę su VTB vadovais, pasikalbėjome. Jie irgi su šypsena priėmė visą tą informaciją. Jau kelinti metai artėjant sezono pabaigai iškyla kažkokios sąmokslo teorijos“, - teigė M.Purlys.

Turiu informacijos, aišku, ji nepatikrinta, kad po pralaimėjimo „Lietuvos rytui“ „Chimki“ vadovai ir treneriai buvo nusiteikę nubausti žaidėjus piniginėmis baudomis. Teko girdėti, kad „Chimki“ prezidentas telefonu persirengimo kambaryje per garsiakalbį išreiškė nepasitenkinimą pralaimėjimu. Šios informacijos patvirtina, kad tai tiesiog eilinis gandas“, - pridūrė klubo vadovas.

- Kam šie gandai gali būti reikalingi?

- Nenoriu leistis į diskusijas šiuo klausimu. Tiesiog yra tokie gandai ir paprasčiausiai reikia kreipti mažiau dėmesio.

- Kalbama, kad rusai didiesiems Lietuvos klubams daro spaudimą, kad šie rodytų palankumą būtent VTB lygai. Ar iš tiesų tas spaudimas yra?

- Jokio spaudimo, galiu pasakyti, mes nejaučiame. Net negaliu įsivaizduoti, koks spaudimas galėtų būti. Yra normali diskusija, netgi sakyčiau, kad Andrejus Širokovas yra labai palankiai nusiteikęs Lietuvos atžvilgiu. Jo žodis vidinėse diskusijose visuomet yra Lietuvos pusėje, visuomet atsižvelgia į mūsų, Lietuvos klubų, nuomonę.

- Augant VTB Jungtinės lygos įtakai ir didėjant rungtynių skaičiui, kokią įsivaizduojate Baltijos lygos (BBL) ateitį?

- Baltijos lyga labai reikalinga toms komandoms, kurios nežaidžia Europos taurėse ar kituose turnyruose. Prienų „Rūdupiui“, kuris iš Europos taurės pasitraukė po Naujųjų, arba „Šiauliams“, taip pat kitoms komandoms. Tokioms komandoms būtina žaisti kituose turnyruose, neapsiribojant tik LKL.

Bet tiek mūsų, tiek „Žalgirio“ tvarkaraštis po Naujųjų metų būna labai sudėtingas. Kai tvarkaraštis sudėtingas, BBL turnyras tampa jau nebe toks svarbus. Prieš kitą sezoną turėsime įvertinti, kokiuose turnyruose dalyvauti. Jei apsiribosime tik LKL ir Europos taure ar Eurolyga, tai BBL mums bus reikalingas.

- Yra tikimybė, kad „Lietuvos rytas“ kitą sezoną pasitrauks iš BBL?

- Kol kas anksti apie tai kalbėti. Reikia, kad išsispręstų Eurolygos ir VTB klausimai. Manau, vasaros vidury žinosime, kokiuose turnyruose kitą sezoną dalyvausime.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų