Tomas Laurušas | ŠK „Margiris” nuotr.

Tomas Laurušas | ŠK „Margiris” nuotr.

Penktadienį Turkijos mieste Kocaeli pasibaigė Pasaulio jaunimo iki 20m. šachmatų čempionatas. Iš pradžių Turkijos šachmatų federacija buvo numačiusi šį čempionatą vykdyti Hatay mieste, kuris yra tik 20km. nuo Sirijos sienos, tačiau kilus politiniams neramumams kaimyninėje šalyje, čempionatas buvo perkeltas į Marmuro jūros pakrantę.

Dvi savaites trukusiuose atskiruose Pasaulio vaikinų ir merginų iki 20m. čempionatuose dalyvavo atitinkamai 116 ir 77 jaunieji šachmatininkai (-ės) iš 52 pasaulio valstybių. Abiejuose čempionatuose buvo sužaista po 13 ratų švc. sistema. Lietuvai Kocaeli atstovavo Kauno moksleivis Tomas Laurušas (FIDE reitingas 2398) ir panevėžietė Živilė Urbonavičiūtė (1826).  Tiesa, Kocaeli nebuvo Latvijos, Estijos nei Suomijos atstovų.

Sužaidus čempionato reglamentu nustatytus 13 ratų, paaiškėjo, kad Pasaulio vaikinų čempionu tapo kinietis Yangyi Ju (rtg. 2662), turėjęs aukščiausiąjį FIDE reitingą startiniame žaidėjų sąraše. Pergalei Kinijos didmeistriui prireikė 11 taškų. Pustaškiu nuo nugalėtojo atsilikusiam šeimininkės Turkijos atstovui A.Ipatovui (2601) atiteko sidabras, o 9,5 tšk. surinkusiam indui G.Vidit Santoš (2565) –bronzos medalis.

17-mečiam T.Laurušui buvo nelengva grumtis su dažniausiai vyresniais ir labiau patyrusiais varžovais. Tačiau kauniečio surinkti 8 tšk. ir užimta 22 vieta nuteikia optimistiškai- juk T.Laurušas sportinę laimę Pasaulio jaunimo iki 20m. čempionatuose dar galės bandyti 3 metus. Kocaeli gi Kauno moksleivis pergalingai baigė 7 partijas, 2 sužaidė lygiosiomis, o 4 pralaimėjo.

Pasaulio merginų šachmatų čempione tapo rusė Aleksandra Goryačkina (rtg.2418), surinkusi 10,5tšk. Sidabro medalis atiteko Ž.Abdumalik (2277) iš Kazachstano, kurios sąskaitoje -9,5tšk., o bronza –aukščiausiąjį reitingą merginų varžybose turėjusiai kitai Rusijos atstovei A.Kašlinskajai (2434), surinkusiai 9 tšk.

Gerai nežinojusi Turkijos sienos kirtimo iš ES šalių tvarkos, Ž.Urbonavičiūtė kiek pavėlavo į varžybas. Panevėžietė Kocaeli surinko 5 tšk. ir užėmė 66 vietą tarp 77 merginų.


ŠK „Margiris” inf.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų