Linas Naujalis ir Vytautas Vasilenko | Sportas.lt/Dominyko Genevičiaus nuotr.

Linas Naujalis ir Vytautas Vasilenko | Sportas.lt/Dominyko Genevičiaus nuotr.

Šeštadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione įvyks išskirtinė regbio šventė. Joje regbį žais ir vaikai, ir merginos, o svarbiausias akcentas - „Lokių“ ir „Stumbrų“, sudarytų iš geriausių Lietuvoje žaidžiančių regbininkų, susitikimas. Būtent šiose, žvaigždžių rungtynėse, paaiškės, kurie geriausieji nusipelnė vietos nacionalinėje rinktinėje.

Vilniuje vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos regbio rinktinės treneris Linas Naujalis pabrėžė, kad toks renginys labai reikalingas, norint sukurti reikalingą laiptelį regbio piramidei Lietuvoje.

„Vis daugiau žaidėjų išvyksta iš Lietuvos ir jų žaidimo lygis smarkiai skiriasi nuo tų, kurie žaidžia Lietuvoje. Dabar galima turėti piramidę, kuomet žaidėjas atstovauja klubą, patenka į žvaigždžių rinktinę ir tuomet į nacionalinę ekipą. Labai džiugu, kad pavyks suorganizuoti tokį renginį“, - sakė L.Naujalis.

Vienas iš visų žvaigždžių rungtynių organizatorių, Kauno vicemeras Vytautas Vasilenko tikisi, kad tokie renginiai padės išspręsti didžiausias Lietuvos rinktinės problemas.

„Stengiamės žmones sudominti šia sporto šaka, kuri pasaulyje pagal lankomumus yra antroje vietoje. Pagal šalių reitingus regbis Lietuvoje taip pat yra antra šaka po krepšinio. Viena didžiausių rinktinės problema yra taikliai spardančių žaidėjų trūkumas. Todėl nusprendėme įsteigti „Taikliosios kojos“ prizą“, - sakė V.Vasilenko.

Kitas organizatorius, Kauno „Ąžuolo“ klubo treneris Giedrius Narakas pažymėjo, kad tokia šventė bus rengiama kasmet.

„Tokie renginiai bus tradiciniai, nes regbyje tradicijos yra labai svarbios. Manome, kad kiekvienais metais šis renginys vis gerės ir augs“, - teigė G.Narakas.

„Lokių“ ekipos vienas iš trenerių Vidmantas Valys papasakojo apie tai, kodėl pasirinkti tokie ekipų pavadinimai: „Stengėmės paskirstyti komandas, kad jos būtų apylygės. Treneriai paskelbė sąrašus žaidėjų, kurie galėtų atstovauti rinktinei ir iš jų surinkome komandas. Pavadinimams turėjome įvairių pasiūlymų, bet norėjome, kad jie atspindėtų Lietuvos tradicijas, istoriją, todėl pavadinome komandas lietuviškų gyvūnų vardais“.

„Nors tai draugiškas mačas, visada stengsimės tik laimėti. Savo ekipos slaptų ginklų išduoti dar nenorėčiau, viską pamatysite šeštadienį“, - juokavo „Stumbrų“ treneris Tomas Prekevičius.

Regbio puoselėtojas V.Vasilenko dar kartą pabrėžė, kad šią sporto šaką supantys mitai yra neteisingi.

„Norime sulaužyti negerus mitus apie regbį – kad tai traumų kupina, žiauri sporto šaka. Žmonės dažnai maišo su amerikietišku futbolu, kuriame žmonės žaidžia su apsauginiais šalmais ir metaliniai antpečiais. Regbyje apranga nesiskiria nuo futbolininkų ar tinklininkų. Kitas neteisingas mitas – regbis gadina aikštes. Futbolininkai, pamatę aikštę po regbio rungtynių, gali ramiai atsipūsti“, - aiškino V.Vasilenko.

Į Lietuvą taip pat atvyko ir vienoje stipriausių pasaulio regbio šalių - Pietų Afrikoje – žaidęs Dovydas Taujanskas, kuris taip pat ketina išbėgti į aikštelę šeštadienį.

„Pietų Afrikoje atrankos į rinktinę vyksta keliais etapais, o prasideda provincijose. Tokia žvaigždžių diena yra labai reikalinga, nes joje gali sudalyvauti žaidėjai iš silpnesnių komandų, kuriuos paprastai sunku pastebėti. Stengsiuosi pats patekti į rinktinę“, - patirtimi dalinosi D.Taujanskas.

Paklaustas, ko tikisi savo karjeroje, sportininkas atsakė patriotiškai.

„Dabar tikiuosi įsitvirtinti Lietuvos rinktinėje ir išmėginti jėgas užsienyje. Užsienyje daugiau galimybių įgauti naujos patirties ir žinių, kurias galėsiu pritaikyti ateityje Lietuvoje, tarkim dirbant treneriu“, - kalbėjo D.Taujanskas.

Šeštadienį žiūrovai Kaune galės ne tik pamatyti žvaigždžių mačą, bet ir paragauti kariškos košės, pasivaišinti arbata. O vėliau visi galės sudalyvauti trečiajame kėlinyje, kuris, pasak V.Vasilenko, yra privaloma kiekvieno regbio mačo dalis.

„Savaitgalį turėsime visą grandinėlę dalyvių - ir moterys, ir jaunimas, ir vyrai. Kai vyksta čempionatas, komandos tiesiog prasilenkia važinėdamas, o dabar visus sukviesime į vieną vietą. Svarbus aspektas ir tas, kad kai visi suvažiuoja į rinktinę – visi turi tapti draugais per vieną sekundę. Todėl bus svarbu, kad žaidėjai iš skirtingų miestų galės tapti artimesni. Ir iš kitos pusės, tarkim „Vairo“ komandos žaidėjai turės išmėginti jėgas vienas prieš kitą. Todėl toks renginys labai naudingas“, - kalbėjo L.Naujalis.

„Visų žvaigždžių dienoje žais visi geriausi Lietuvoje žaidžiantys sportininkai, ne tik jaunimas, bet ir dabartinės rinktinės žaidėjai, „legendos“, todėl žiūrovams tai bus regbio šventė, nes galės išvysti geriausius žaidėjus, šiuo metu esančius Lietuvoje“, - teigė L.Naujalis.

Komandų sudėtys:

„Lokiai“: A.Rachimovas, E.Prismontas, A.Terleckas, N.Duncikas, E.Gaubys, D.Tautkus, V.Janulis, M.Grigaitis, M.Misevičius, D.Vilimavičius, D.Bogužis, T.Alksnys, D.Taujanskas, L.Buslavičius, V.Bloškys, E.Jatautas, L.Tipelis, M.Gedminas, A.Patskočinas, J.Šernas, M.Lianzbergas, G.Grikėnas, A.Sutkus, D.Streckis, K.Kivilis, M.Statulevičius.

„Stumbrai“: S.Čiakas, A.Žvinklys, V.Piklapis, J.Sutkus, K.Griškevičius, J.Urbonas, G.Svoba, M.Grigas, L.Prelgauskas, K.Marcišauskas, K.Zairys, L.Juodkazis, J.Vasiliauskas, V.Stankūnas, M.Vaikėnas, E.Ivaška, M.Vaikėnas, T.Zibolis, D.Bekeris, G.Derenčius, A.Gedminas, K.Jakuba, E.Kosmauskas, B.Misevičius, E.Stitilis, E.Peskovas, E.Žilius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų