L.Kleiza mato gerėjantį lietuvių žaidimą (Fotodiena.lt)

L.Kleiza mato gerėjantį lietuvių žaidimą (Fotodiena.lt)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Europos čempionato antrojo etapo E grupės mače mūsiškiai 86:67 užtikrintai susitvarkė su Belgijos krepšininkais.

Linas Kleiza per 14 minučių surinko 7 taškus ir antroje mačo dalyje ant parketo nepasirodė. Puolėjas po susitikimo žurnalistams teigė, kad rinktinė stengiasi toliau gerinti žaidimą ir ketvirtfinalyje tikisi pademonstruoti geriausią savo krepšinį.

– Kas lėmė pergalę?

– Gerai žaidėme kaip komanda, gerai judėjo kamuolys. Buvome užsidegę gynyboje ir visa tai matėsi.

– Buvo sunku nusiteikti kovai?

– Nebuvo sunku, nes stengiamės gerinti savo žaidimą, išlaikyti užsivedimą bei geriau pajausti vienas kitą. Pastarosiose dvejose rungtynėse padarėme pažangą ir toliau keliaujame į priekį, nes tuoj prasidės lemiamos kovos.

– Dėl paskutinių penkių minučių treneris daug pylos davė?

– Gavome pylos, nes atsipalaidavome ir neišlaikėme žaidimo ritmo. Reikia gerai žaisti visas 40 minučių, o ne 35.

– Stebėjote kitos grupės kovas?

– Stebėjau. Matote, šis čempionatas yra labai apylygis. Daug komandų yra panašaus pajėgumo. F grupė yra labai stipri: slovėnai, italai, kroatai. Bus įdomu, nes nežinai, kokią komandą gali gauti ketvirtfinalyje. Ten prasidės labai rimtos kovos.

– Ar yra komanda, su kuria nenorėtumėte rungtyniauti ketvirtfinalyje?

– Kaip jau pasitaikys, kaip likimas suves, su tuo ir reikės žaisti. Istorija rodo, kad varžovų negalima rinktis, nes tada likimas nubaudžia. Visos komandos apylygės ir ką jau gausime, tą gausime – su visomis reikės kautis iki galo.

– Dabar puolime daugiau atsiranda improvizacijos?

– Ne improvizacijoje buvo problemos. Tiesiog nebuvo to laisvumo ir žaidėme kaip robotai. Nestatėme užtvarų, kai jas reikėjo statyti. Laukdavome paskutinės derinio fazės, nors praleisdavo viską iki tol. Tokia ir buvo didžiausia mūsų problema.

– Dvi užtikrintos pergalės rodo gerėjančią formą ar tiesiog pasitaikė silpnesni varžovai?

– Nemanau, kad varžovai, nes ir Belgija yra nebloga komanda. Mes pradėjome pajusti savąjį žaidimą. Ir ta pergalė prieš prancūzus, ir tas žaidimas laisvesnis. Jaučiame geriau vienas kitą ir komanda jau atrodo kaip komanda. Pirmajame etape buvo daug sunkių rungtynių, bet nebuvo rinktinės tokios pajėgios, kaip kad atrodo. Tiesiog nežaidėme savo gero krepšinio. Daug kur skubėdavome, daug kur priimdavome kvailus sprendimus ir tai labai atsispindėjo. Mūsų krepšinis buvo labai sunkus ir panašus į gimdymą. Dabar žaidimas šiek tiek atsilaisvino ir visi stengiasi išnaudoti tai, ką duoda situacija. Jeigu esi laisvas, mesk, o ne bandyk kišti kamuolį kažkur. Būsime pasiruošę ir tada demonstruosime savo geriausią krepšinį.

FOTOGALERIJA: EuroBasket: Lietuva – Belgija

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų