L.Kleiza pažymi, jog pergalė prieš Belgiją yra būtina (Fotodiena.lt)

L.Kleiza pažymi, jog pergalė prieš Belgiją yra būtina (Fotodiena.lt)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės penktadienį laukia antroji Europos čempionato E grupės dvikova. Šį kartą mūsiškiams iššūkį mes Belgijos komanda.

Krepšinio specialistus nustebinusi ir į antrą pirmenybių etapą patekusi Belgija pasirengimo ciklo metu gavo du antausius nuo lietuvių – 61:86 Kėdainiuose ir 53:66 slidžioje Kauno sporto halėje.

Vis sėkmingiau rungtyniaujantis puolėjas Linas Kleiza priminė visiems, jog Lietuvoje gerbėjai juokėsi iš to, kad mūsiškiai žaidė prieš belgus draugišką susitikimą, tačiau dabar belgai žaidžia antrajame etape.

– Ar dar rinktinė turi rezervų?

– Kuo toliau, tuo geriau. Tas ir įdomu, kad ši rinktinė turi daug rezervų. Kuo toliau, tuo geriau. Vis tiek, dar nesužaidėme savo geriausių rungtynių.

– Ar turi rezervų ir pats L.Kleiza?

– Taip. Dar nesužaidžiau taip, kaip noriu. Tai susiję su puolimu, bet manau tuoj viskas bus gerai.

– Kaip paaiškintumėte čempionato pradžioje savo rodytą banguotą žaidimą?

– Nežinau. Buvo nepataikytų metimų, gal kažkur paskubėjau. Kuo toliau, tuo ramiau, surandame komandą, pradėjome žaisti ramesnį krepšinį, pradėjome žaisti kaip komanda.

– Mėgstate tas akimirkas, kai reikia mesti?

– Kol kas tas čempionatas mums nebuvo toks geras, jei kalbame apie pataikymą. Gynyba mūsų nebloga ir ji gelbsti. Turime daug rezervų. Per vienas rungtynes viskas pratrūks ir bus dar lengviau žaisti.

– Žaidėte kontrolines rungtynes su belgais. Kaip manote, pasikeitė ši komanda?

– Belgai demonstruoja gerą krepšinį. Matote, visi juokėsi, kad žaidėme Lietuvoje su belgais, o tokia situacija susidarė, kad jie žaidžia antrame etape. Komanda nusipelnė čia būti. Gerai, kad žaidėme Lietuvoje, bet tai buvo pirmos rungtynės ir apie tai negalima daug spręsti. Dabar – viskas iš naujo. Reikia žiūrėti, ką jie skirtingai daro ir kodėl jie čia yra.

– Ar gali būti, kad antrasis Europos čempionato etapas bus lengvesnis nei pirmasis?

– Kiekvienose rungtynėse reikia nusiteikti, negalima taip žiūrėti. Prieš prancūzus laimėjome, bet ir prieš likusias dvi komandas reikia laimėti. Pralaimėsime rytoj, tai nusibrauks ir ta pergalė.

– Kas imasi emocinio lyderio vaidmens rinktinėje už aikštės ribų?

– Nežinau, kaip atsakyti. Kai reikėjo, susėdome, pasikalbėjome, aptarėme, kad žaidimas būtų truputį lengvesnis.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų