D.Maskoliūnas papasakojo apie būsimus varžovus (Fotodiena.lt)

D.Maskoliūnas papasakojo apie būsimus varžovus (Fotodiena.lt)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė savo gerbėjus penktadienį privers kiek anksčiau baigti darbus, kadangi mūsiškiai su Belgijos ekipa žais neįprastai anksti – 15.30 valandą Lietuvos laiku.

Lietuvių varžovais bus Belgijos rinktinė. Giliomis krepšinio tradicijomis nepasižyminti ekipa su lietuviais išbandė jėgas pasirengimo ciklo pradžioje. Tuomet Kėdainiuose Jono Kazlausko auklėtiniai varžovus sutriuškino 86:61, o Kauno sporto halėje sulaukė rimtesnio pasipriešinimo – 66:53.

Belgai Europos čempionate nustebino specialistus protingu žaidimu ir patekimu į antrąjį etapą. Jame Belgijos komanda trečiadienį 69:76 pakuteno nervus serbams.

Apie protingą ir komandinį Belgijos rinktinės žaidimą kalba ir Lietuvos rinktinės vyr. trenerio asistentas Darius Maskoliūnas.

– Pergalės draugiškose rungtynėse prieš belgus yra naudingos ruošiantis dvikovai?

– Rungtynės pasirengimo metu buvo visiškai kitoks susitikimas ir treneriai naudojo didelę rotaciją. Patys puikiai suprantame ir žinome, kokios svarbos yra kiekvienas mačas. Nagrinėjame varžovų derinius ir rengiamės sunkiai kovai, kurią, tikiu, jog laimėsime.

– Ar varžovų žaidimas labai pasikeitė nuo to, kokį jie demonstravo pasirengimo metu?

– Nėra labai pasikeitęs, tiesiog prisijungė keli žaidėjai, kurių nebuvo draugiškose rungtynėse su mumis. Žaidžia tokį patį krepšinį. Mačas Kaune, nežiūrint į netinkamą dangą, buvo įtemptas ir jie kaunasi iki pat galo. Vien patekimas tarp 12 stipriausių komandų daug ką pasako.

– Kuriuos žaidėjus galėtumėte išskirti belgų gretose?

– Turi patyrusį ir daug metų Eurolygoje bei Europos taurėje rungtyniaujantį Axelį Hervellę. Taip pat visi trys juodaodžiai krepšininkai yra agresyvūs. Mukubu ir pacentruoti gali, ir pataikyti iš toli. Vidurio puolėjai nėra labai aukšti, bet galingi. Nėra kažkokių labai pajėgių individualiai žaidėjų, bet rungtyniauja komandiškai. Turiu pastebėti, kad kaip belgai jie žaidžia labai protingą krepšinį.

– Kas šiame čempionate palieka geriausią įspūdį?

– Patys matote, jog labai daug netikėtumų šiose pirmenybėse. Komandos, kurios buvo laikytos favoritėmis, pralaimi, o į kitą etapą pateko nustebinusios rinktinės. Viena akimi stebime kitą grupę, bet pirmiausia reikia atlikti savo darbą.

– Kaip galėtumėte paaiškinti tokius netikėtus rezultatus?

– Pakartosiu nuobodžią taisyklę, kad visi moka žaisti krepšinį. Kai pasiruošimo metu sakė, kad mūsų varžovės yra nieko vertos, dabar matome, jog jos šio to vertos. Nėra taip, kad žaidėme su antrarūšėmis ekipomis. Kai kurios nugali net grandus. Faktas toks, kad yra daug sustiprėjusių komandų ir su kiekviena iš jų reikia žaisti rimtai.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų