T.Pačėsas mano, kad Europos čempionate turėtų būti 16 komandų (FibaEurope.com nuotr)

T.Pačėsas mano, kad Europos čempionate turėtų būti 16 komandų (FibaEurope.com nuotr)

Lietuvos rinktinė vakar po permainingos kovos 62:50 svečiuose palaužė Makedonijos pasipriešinimą ir pratęsė pergalių seriją kontrolinių rungtynių cikle.

Vienu metu lietuvių deficitas siekė 13 taškų, o rinktinės žaidimas vis dar neapseina be klaidų. Šį kartą Europos čempionatui besiruošiantys mūsiškiai jų padarė 17.

Tomas Pačėsas šią vasarą jau patyrė, ką reiškia būti už krepšinio šalies rinktinės vairo. Senojo žemyno9 jaunimo (iki 20 metų) čempionate lietuvius muštravęs T. Pačėsas teigia, kad pasikeitęs pirmenybių formatas dar labiau išsunkia krepšininkus ir menkina krepšinio žavesį.

VTB Vieningosios lygos vykdantysis direktorius ir Alytaus „Dzūkijos“ klubo vadovas T. Pačėsas su portalu diena.lt kalbėjosi apie vyrų rinktinės nusiteikimą, klaidas ir esamą potencialą.

Turistų - nėra

– Rungtynės su makedonais pasižymėjo klampiu žaidimu. Vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas po jų išreiškė susirūpinimą dėl žaidėjų jaudulio. Tai lėmė pirmojo mačo išvykoje atmosfera?

– Kiekvienas žaidėjo psichologija yra skirtinga. Į makedonus pasižiūrėjome ne itin rimta. Galbūt po pirmų 4 lengvai susiklosčiusių draugiškų rungtynių pasąmonėje buvo laukiamas lengvas pasivaikščiojimas. Tai byloja sudėtinga mačo pradžia. Po to treneriui teko rotuojant žaidėjus ieškoti optimalaus penketo. Apie nusiteikimo trūkumą byloja ir didelis klaidų skaičius puolime. Per didžiąją pertrauką treneris Jonas Kazlauskas nepagailėjo aštrių žodžių ir per likusius 2 kėlinius suklydome vos 4 kartus.

Atsilikdama 13 taškų persvara rinktinė rado jėgų grįžti į žaidimą ir pergalę pasiekė agresyvia gynyba. Europos čempionate taip sužaisti rungtynių pradžioje galima nebus. Turi būti žaidžiama nuo pirmo iki paskutinio teisėjo švilpuko. Tikiu, kad rinktinės žaidėjai tai ir darys.

– Jonas Valančiūnui vakarykštis mačas nesusiklostė sėkmingai, tačiau jį puikiai pakeitė Robertas Javtokas. Dar kartą galėjome įsitikinti komandos kapitono svarba?

– Treneris negali laukti tol, kol žaidėjas atsibus. Geriausią savo krepšinį reikia demonstruoti čia ir dabar. J. Valančiūnui rungtynės nesusiklostė dėl greitai susirinktų pražangų. Tikėkimės, R. Javtoko blykstelėjimas nebus trumpalaikis. Nemanau, kad rinktinėje bus turistų, kurie pasivažinės po Europą ir keliaus namo.

Kiekvienas žaidėjas lauks savo momento, kad išnaudotų bent kelias minutes ir komandai suteiktų apčiuopiamo rezultato. To puikiausias pavyzdys vakar ir buvo R. Javtoko žaidimas. Solidžiai sužaidė Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis. Labai svarbius tritaškius reikiamu momentu pataikė Linas Kleiza.

Prarandamas krepšinio žavesys

– Donatas Motiejūnas Hjustono „Rockets“ klube pasižymi energinga kova dėl atšokusių kamuolių. Tačiau panašu, kad Lietuvos rinktinėje jam patikėtos kitokios užduotys?

– Donatas yra bene universaliausias rinktinės žaidėjas, Jis labai pajėgus ne tik kovoti dėl kamuolių, tačiau ir mesti iš tolimų distancijų. Taip pat jis baudos aikštelėje gali sėkmingai žaisti tiek veidu, tiek nugara. Jis gali būti išnaudojamas labai įvairiapusiškai. Kai kuriais atvejais jis gali pasistumti į vidurio puolėjo poziciją, tačiau daugiausiai naudos jis gali duoti žaisdamas sunkiuoju kraštu.

– Europos čempionate antrą kartą dalyvaus nebe 16, o 24 rinktinės. Koks formatas jums priimtinesnis?

– Vienareikšmiškai – 16. Šią vasarą teko dalyvauti Europos jaunimo (iki 20 metų) pirmenybėse, kur komandų skaičius nuo 16 išaugo iki 20. Čempionato intensyvumas buvo labai didelis. Po savaitės rizikuojama prarasti žaidimo kokybę, krepšininkai pervargsta. Tokiu atveju jie žaisdami jau nebejaučia malonumo, o į rungtynes einama kaip į darbą, vis dažniau klystama. Žinoma, visoms rinktinėms suteiktos vienodos sąlygos, tačiau prarandame ne tik kokybę, bet ir krepšinio grožį.

Braižo ateities gaires

– Esate į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) sugrįžusio Alytaus „Dzūkijos“ klubo vadovas. Lyg konkurentų dėl vietos po saule būtų maža, šią vasarą gerokai sustiprėjo Pasvalio „Pieno žvaigždės“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Koks bus Pietų Lietuvos klubas?

– Greitu metu ketiname oficialiai pristatyti komandos trenerį. Pavardžių minėti kol kas nenorėčiau, tačiau ties komandos komplektacija tikrai dirbame kryptingai. Komanda bus tokia stipri, kokia tik gali būti atsižvelgiant į mūsų finansines galimybes. Esame debiutantai, bandysime rodyti nagus ir kovoti dėl pergalės kiekvienose rungtynėse.

– VTB Vieningoje lygoje ateinantį sezoną nerungtyniaus Kauno „Žalgiris“. Pirmenybėse varžysis du Lietuvos klubai – Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Kokią matote Lietuvos klubų ateitį šioje lygoje?

– Bendromis jėgomis su Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF) sieksime, kad ateityje Vieningoje lygoje rungtyniautų 4-5 šalies komandas. VTB lyga yra labai sėkmingas projektas, o didesnis LKL klubų aktyvumas joje būtų naudingas pačiam šalies čempionatui. Tuomet kova dėl 5 vietos įgautų visai kitokią prasmę.

 Balys Šmigelskas, „Kauno diena“

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų