Rūta Meilutytė | AFP/Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | AFP/Scanpix nuotr.

Rūtai Meilutytei dar tik 16-a metų, bet ji jau negali vaikščioti Lietuvos gatvėmis nepastebėta. Praėjusią vasarą tapusi olimpine čempione R.Meilutyte tapo didžiausia Lietuvos sporto žvaigžde.

Viena didžiausių pasaulio naujienų agentūrų BBC pasakoja apie jos gyvenimą Plimute, talentą ir meilę tėvynei.

Kad R.Meilutytei dar yra ko siekti parodė Barselonoje vykstantis pasaulio čempionatas. Jame lietuvaitė jau iškovojo aukso medalį ir pasiekė naują 100 m plaukimo krūtine pasaulio rekordą.

Nors plaukimo pagrindus plaukikė įgijo Lietuvoje, dėl geresnių sąlygų ji išvyko treniruotis į Plimutą (Didžioji Britanija).

„Negalėjau siekti savo svajonių, jei būčiau likusi Lietuvoje. Dėl to šiek tiek liūdna“, - sakė R.Meilutytė.

Nemažai Didžiojoje Britanijoje sportuojančių užsieniečių sėkmingai varžosi tarptautiniu lygiu, todėl buvo daug manančių, kad R.Meilutytė gali taip pat atstovauti Didžiajai Britanijai. Tačiau tokių šansų nėra.

„Aš esu labai dėkinga Britanijai už sudarytas sąlygas, bet tai nereiškia, kad turiu keisti savo pilietybę“, - dar kartą aiškiai pasakė R.Meilutytė.

„Visada atstovausiu Lietuvai. Tai yra mano šalis ir aš ją myliu. Tačiau kai plaukiu, atstovauju ir Plimutą, todėl jo vardas taip pat garsinamas“, - aiškino plaukikė.

Jos tokį ryžtą atstovauti tik Lietuvą tikriausiai lėmė sudėtingas auklėjimas.

R.Meilutytė gimė ir augo antrame pagal dydį Lietuvos mieste, Kaune,  neturtingoje šeimoje. Jos mama Ingrida žuvo pėsčiųjų perėjoje, kai jai buvo vos ketveri. Tėtis Saulius didžiąją laiko dalį dirbo užsienyje, todėl R.Meilutytę daugiausiai augino močiutė.

R.Meilutytei tapus paaugle, buvo nuspręsta, kad geriausiai jai vykti pas tėtį į Plimutą. S.Meilutis dirba Plimuto baseine, atlikdamas techninės priežiūros darbus. Ten pat treniruojasi Plimuto „Leander“ mokyklos auklėtiniai. R.Meilutyte pateko į trenerio Jonathano Ruddo rankas.

„Matėsi, kad ji yra labai talentinga, - teigė J.Ruddas. – Ji buvo laisvo stiliaus plaukikė ir viskas atrodė gražu, bet tuomet staigiai pastebėjau, kad ji turi kažką ypatingo plaukdama krūtine“.

„Kai jai buvo 12-a, ji dar neturėjo nieko tokio, kas leistų ją laikyti būsima olimpine čempione. Bet jos plaukimas krūtine tapo labai galingas. Ji buvo atletiško kūno sudėjimo, todėl supratome, kad turime gerą plaukiką, kurį reikia puoselėti ir tobulinti“, - kalbėjo treneris.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas susitarė, kad už 8500 svarų sterlingų mokestį R.Meilutytė galėtų treniruotis pagal geriausią programą, kurias Plimute naudoja didžiausios šio klubo žvaigždės, tokios kaip šuolininkas į vandenį Tomas Daley.

Nuo tada, kai R.Meilutytė laimėjo olimpinį auksą, gerokai padidėjo jos rėmėjų parama, tačiau plaukikė gautus pinigus nepanaudoja savo pačios labui. Ji reguliariai siunčia pinigus į Lietuvą, kad padėtų savo močiutei ir savo broliams siekti išsilavinimo.

„Ji mato, kad šiame sporte gali daug ką pasiekti ne dėl garbės, o dėl galimybės padėti savo šeimai, suteikti jiems tokių dalykų, kurių jai trūksta. Rūta žino, kad turi Dievo duotą talentą ir ši dovana kartu su fantastiška darbo etika leidžia eiti į priekį. Todėl tuo, ką ji pasiekė, galima suteikti savo šeimai geresnę ateitį. Ji didžiuojasi tuo, ką daro  dėl savo šeimos ir tai parodo koks jos fantastiškas charakteris. Tokie jauno žmogaus jausmai žavi labiau nei laimėtas aukso medalis“, - pasakojo J.Ruddas.

R.Meilutytė apie savo vaikystę daug kalbėti nenori.

„Buvo nelengvi laikai ir jie buvo geri, - sakė R.Meiltutyė. – Visa tai mane užaugino kaip žmogų ir kaip sportininkę. Mano tėtis ir močiutė visuomet norėjo, kad būčiau paprasta, teisingai vertinčiau visus dalykus gyvenime, žinočiau vertybes. Esu dėkinga už tai. Be savo šeimos būčiau niekas. Ji padėjo man tapti tuo, kuo esu dabar“, - kalbėjo R.Meilutytė.

Nepaisant jauno amžiaus, R.Meilutytė puikiai susidoroja su padidėjusiu spaudimu. „Ji yra viena ryžtingiausių sportininkių, kurias teko kada nors sutikti“, - sakė J.Ruddas.

Pasaulio čempionate R.Meilutytė yra laikoma favorite ir savaitgalį vyksiančiuose 50 m plaukimuose krūtine. J.Ruddas atsargiai kalba apie 2016 metų olimpines žaidynes.

„Ar geriau užtikrintai apginti aukso medalį Rio de Žaneire, ar bandyti siekti daugiau ir likti, tarkim, su dviem bronzos medaliais?“ – retoriškai klausė J.Ruddas.

„Jai patinka plaukti laisvu stiliumi ir 200 m kompleksiniu būdu ir ji tai daro dėl smagumo, kad kiek nuimtų varžybinę įtampą. Vienas dalykas aiškus – aš neleisiu niekuo rizikuoti, kas neleistų t triumfuoti 100 m krūtine rungtyje“. – pridūrė treneris.

Nepaisant pasaulio rekordo, J.Ruddas teigė, kad jos plaukimai Barselonoje nėra idealūs.

„Nei viename iš trijų plaukimų Rūtai nepavyko idealiai sustartuoti.  Mačiau lėtą startą, lėtus posūkius, lėtą finišą, bet tai parodo, kur mums reikia dirbti. Ji pasiryžusi tobulėti ir jei šiuos dalykus ištaisysime, ji gali tapti pirmąja mergina, 100 m krūtine nuplaukusi greičiau nei per 1 min. 4 sek.“, - BBC svetainei sakė J.Ruddas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų