Rūta Meilutytė | AFP/Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | AFP/Scanpix nuotr.

Barselonoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate dominuoja jaunimas. 16-metė Rūta Meilutytė nėra vienintelė jauna sportininkė, skinanti pergales svarbiausiose varžybose.

18-metė amerikietė Missy Franklin jau laimėjo du aukso medalius, 16-metė JAV plaukikė Katie Ledecky ne tik iškovojo aukso medalį, bet ir pasiekė naują pasaulio rekordą.

„Manau, yra nuostabu, kad jauni žmonės gali būti pirmi“, - naujienų agentūrai AFP sakė R.Meilutytė, kuri olimpine čempione tapo būdama vos 15-os.

„Labai daug mums davė vyresnės plaukikės, kurios paskatino mus sportuoti ir siekti savo svajonių. Visada troškau plaukti ir atstovauti savo šaliai“, - kalbėjo R.Meilutytė.

 R.Meilutytė pripažino, kad jau Londono olimpiadoje išmoko susidoroti su įtampa, slegiančia prieš startus.

„Turiu šiek tiek patirties nuo olimpinių žaidynių, todėl man buvo kiek lengviau būti tokioje atmosferoje. Tačiau aš vis tiek dar turiu daug ko išmokti“, - teigė lietuvė.

„Po olimpinių žaidynių esu kiek ramesnė ir labiau savimi pasitikinti. Spaudimas man netrukdė išlikti susikaupusia. Jaučiau, kiek daug žmonių mane stebi ir palaiko, bet aš tiesiog sustartavau ir padariau viską, ką galėjau“, - aiškino Lietuvos plaukimo talentas.

R.Meilutytė jau pusfinalyje pasiekė naują pasaulio rekordą (1:04.35). Finale iki šio rezultato pritrūko 0,07 sek.

„Galvojau apie naują rekordą, bet dėl per didelio susijaudinimo ir adrenalino kiek persistengiau. Pabaigoje jau buvau vos gyva, bet esu patenkinta rezultatu, nes jis panašus į pusfinalio. Yra dalykų, kuriuos galima tobulinti, bet dabar esu laiminga rezultatu ir medaliu“, - kalbėjo R.Meilutytė.

Bronzos medalį Barselonoje iškovojusi ir pasaulio rekordininkės vardą praradusi amerikietį Jessica Hardy pagarbiai atsiliepė apie R.Meilutytę.

„Matyti, kaip ji pagerina mano rekordą, buvo tikrai smagu. Ji yra nuostabi konkurentė, su kuria puiku varžytis“, - sakė J.Hardy, kuri džiaugėsi, kad nepaisant pastaraisiais metais skiriamo mažesnio dėmesio plaukimui, dar sugeba varžytis aukščiausiu lygiu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.