Rūta Meilutytė | REUTERS/Scanpix nuotr.

Rūta Meilutytė | REUTERS/Scanpix nuotr.

Olimpinė ir pasaulio čempionė 16-metė Rūta Meilutytė Barselonoje (Ispanija) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate pasiekė dar vieną įsimintiną rezultatą – pirmą kartą pagerino pasaulio rekordą.

Lietuvė 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje, kaip įprasta, dominavo nuo pat starto ir pasiekusi finišą per 1 minutę 4.35 sekundės pagerino planetos rekordą, priklausiusį amerikietį Jessicai Hardy (1:04.45).

„Tikrai nesitikėjau pagerinti rekordo. Tai – geriausias jausmas pasaulyje, koks gali būti. Pats didžiausias noras čia buvo išlaikyti gerą tempą pirmuose 50 metrų. Visus metus tam treniravausi, kad tik „nemirti“ gale. Viskas atsipirko su kaupu“ , - balsas.lt teigė R.Meilutytė.

Lietuvė jau šios rungties atrankoje buvo per plauką nuo planetos rekordo (1:04.52), o pusfinalyje pasiuntė labai rimtą signalą visoms varžovėms, jog kovoti dėl aukso su R.Meilutyte bus itin sunku.

Nepaisant fantastiško rezultato pusfinalyje, R.Meilutytė balsas.lt portalui tikino nesiruošianti atsipalaiduoti: „Negaliu per anksti džiaugtis, nes dar vienas etapas liko. Stengsiuosi ramiai širdyje pasidžiaugti, bet per daug neatsipalaiduoti.“

Priminsime, kad moterų 100 m plaukimo krūtine finalas vyks antradienį vakare.