Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė | RIA Novosti/Scanpix nuotr.

Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė | RIA Novosti/Scanpix nuotr.

Penktadienį Šveicarijoje prasidėjo pasaulio irklavimo taurės trečiasis etapas, kuriame varžosi ir pajėgiausi Lietuvos sportininkai.

Šįkart lietuviai pabandė kiek paeksperimentuoti. Vienviete valtimi plaukė prieš keletą dienų Universiados čempionų su Sauliumi Ritter tapęs Rolandas Maščinskas.

Lietuvis 2 km distanciją įveikė per 7 minutes 8,69 sekundės ir trečiajame atrankos plaukime užėmė trečią vietą bei nepelnė tiesioginio kelialapio į pusfinalį. Todėl R.Maščinskui dar teko varžytis paguodos plaukime.

Pirmas dvi vietas užėmė ir iškart į pusfinalį pateko kubietis Angelis Rodriguezas (6:57.10) ir britas Alanas Campbellas (7:04.84).Puikiai varžybas pradėjo Europos ir Universiados čempionės Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė. Lietuvės 2 km nuplaukė per 6 minutes 50,19 sekundžių ir tapo pirmo plaukimo nugalėtojomis bei pelnė vieną iš dviejų tiesioginių kelialpių į A finalą.

Antroje vietoje finišavo Didžiosios Britanijos duetas (6:53.46).Pirmą kartą pasaulio taurės varžybose porinėje valtyje kartu plaukė S.Ritter ir Mindaugas Griškonis. Lietuviai finišavo per 6 minutes 12,92 sekundes ir užėmė antrą vietą. Lietuviai mažiau nei sekunde atsiliko nuo pirmą vietą užėmusių ir vienintelį tiesioginį kelialapį į finala pelniusių vokiečių Erico Knittelio ir Stephane'o Kruegerio (6:11.99). Lietuvos duetas dėl vietos finale varžysis paguodos plaukime.Į pusfinalį tiesiausiu keliu nepavyko patekti ir Linai Šaltytei, kuri pirmajame moterų vienviečų valčių atrankos plaukime finišavo trečia (7:42.85). Lietuvos irkluotoją aplenkė Emma Twigg (7:38.06) iš Naujosios Zelandijos ir britė Victoria Thornley (7:40.81).(Papildyta 18.20) R.Maščinskas sėkmingai pasirodė paguodos plaukime ir užėmė pirmą vietą (6:58.23) bei iškovojo teisę varžytis pusfinalyje.Kelialapį į pusfinalį pelnė ir L.Šaltytė, kuri paguodos plaukime finišavo antra (7:37.01).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.