Olimpiniai žiedai | Scanpix nuotr.

Olimpiniai žiedai | Scanpix nuotr.

 2020 m. vasaros olimpinės žaidynės vis dar suplanuotos Japonijos sostinėje Tokijuje ir čia turėtų būti rengiamos liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis, tačiau dėl koronaviruso grėsmės vis pasigirsta kalbos, ar nevertėtų olimpinių žaidynių perkelti toliau nuo epidemijos židinio.

Neseniai Tokijo maratono dalyvių skaičius buvo drastiškai sumažintas būtent dėl koronaviruso grėsmės, tačiau tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) tikina, kad kol kas neturi planų keisti 2020 m. olimpiados vietą. Tuo pačiu IOC pažymėjo, kad aktyviai stebi situaciją, o iš pasaulinės sveikatos organizacijos kol kas negavo reikalavimo perkelti olimpines žaidynes.

Ilgiausiai IOC dirbantis Dickas Poundas pareiškė, kad lemiamo verdikto reikės laukti iki gegužės mėnesio – tuomet bus nuspręsta, ar žaidynės galės įvykti Tokijuje.

„Gegužę bus likę du mėnesiai iki suplanuoto žaidynių starto. Tada jau reikėtų pradėti rimtesnius pasiruošimo darbus, didinti pajėgumus, priiminėti žiniasklaidos atstovus ir pan. Jei tuo metu koronaviruso grėsmė kliudys tai padaryti, tuomet mes tikriausiai turėsime atšaukti olimpiadą“, - sakė D.Poundas.

Šiuo metu vis dar tikimasi, kad iki gegužės koronaviruso plitimas bus sustabdytas, o jo grėsmė išnyks. Jei tektų atšaukti olimpiadą, IOC reikėtų svarstyti keletą skirtingų variantų, ką daryti su vasaros olimpinėmis žaidynėmis.

„Tai labai reikšmingas sprendimas, kurį priimsime tik turėdami patikrintus faktus. Pakeisti žaidynių vietą būtų sudėtinga, nes pasaulyje yra tik keletas miestų, kurie per tokį trumpą laiką bent jau teoriškai galėtų priimti olimpiadą. „Išbarstyti“ sporto šakas po atskiras valstybes irgi būtų prasta idėja, nes tai taptų atskirų pasaulio čempionatų rinkiniu, o ne olimpiada. Perkelti olimpiadą, tarkime, į spalio mėnesį būtų sunku dėl televizijų tinklelių, o laukiant iki 2021 m. būtų sujauktas visas kitų metu sporto tvarkaraštis“, - pridėjo D.Poundas.

Jei Tokijo olimpiada būtų atšaukta, IOC reikėtų ieškoti, kaip kompensuoti japonams patirtus nuostolius, mat jie olimpinių žaidynių organizavimui oficialiai išleis 12,6 mlrd. JAV dolerių, nors kitų šaltinių teigimu galutinė suma bus dvigubai didesnė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton