Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

 Praėjusį savaitgalį iki tol nepralaimėjęs amerikietis Deontay Wilderis trečiame ir penktame raunduose krito po brito Tysono Fury smūgių, o galiausiai septintame raunde buvo įspęstas į kampą ir nors dar laikėsi ant kojų, tačiau jo kampas, o tiksliau trenerio asistentas Markas Brelandas, išmetė baltą rankšluostį ir nutraukė kovą.

D.Wilderis stipriai kraujavo iš ausies ir burnos, o per visus prieš tai buvusius šešis raundus neparodė nieko. Visgi didžiule jėga pasižymintis boksininkas norėjo tęsti kovą, o kaip sakė jo pagrindinis treneris Jay Deasas, galbūt jis pagautų tą vieną šansą ir pataikytų savo garsųjį dešinės rankos smūgį.

D.Wilderio koordinacija atrodė prasta jau nuo pirmojo raundo, tačiau tylą nutraukęs ir su „Yahoo Sports“ portalu kalbėjęs boksininkas patikino, kad tai nėra T.Fury smūgių pasekmė.

Buvęs WBC sunkiasvorių čempionas kaltino 40 svarų (18,14 kg) kostiumą, kurį dėvėjo prieš išeidamas į ringą bei tikino, kad jis susilpnino jo kojas.

Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

Deontay Wilderis | Scanpix nuotr.

„Jis manęs visiškai nesužeidė, tačiau paprastas faktas yra tas.. mano kostiumas buvo per sunkus man“, – sakė D.Wilderis. „Aš neturėjau kojų nuo pat kovos pradžios. Trečiame raunde mano kojos buvo tiesiog judėjo tiesiai. Bet aš esu karys ir žmonės tai žino. Būtų lengva sakyti, kad aš neturėjau kojų ar panašiai. Daugelis žmonių man sako, kad kažkas su manimi buvo negerai. Kažkas tikrai buvo, bet kai tu esi ringe, tu turi blefuoti dėl daugelio dalykų. Bandžiau daryti geriausią ką galiu. Žinojau, kad neturiu kojų dėl savo kostiumo.

Aš jį pirmą kartą užsidėti galėjau tik vakarą prieš kovą, bet tada nemaniau, kad jis bus toks sunkus. Jis svėrė šiek tiek virš 40 svarų su šalmu ir visomis baterijomis. Norėjau pagerbti ir būti puikus per „Juodosios istorijos mėnesį“ (angl. Black History month). Norėjau, kad atrodytų gerai ir manau, kad tai man buvo svarbiau už viską“.

Nors praėjo jau keletas dienų nuo kovos, tačiau D.Wilderis vis dar bando suprasti, kodėl M.Brelandas išmetė rankšluostį į ringą. Boksininkas visada liepdavo savo ilgamečiam trenerio asistentui bei pagrindiniam treneriui J.Deasu niekada nemesti rankšluosčio kovos metu. Net ir šioje kovoje J.Deasas priminė M.Brelandui neišmesti rankšluosčio, tačiau jis tai padarė septintame raunde.

„Dėl M.Brelando esu nusiminęs todėl, kad mes jau daug kartų apie tai esame kalbėję. Tai nėra emocingas ir tik dabar sugalvotas dalykas, tai visada buvo esminis dalykas. Apie tokią situaciją kalbėjome daug metų prieš tai. Sakiau, kad aš, kaip karys, kaip čempionas, kaip lyderis, kaip vadovas noriu gintis pats. Jeigu aš kalbu apie tai, kaip galėčiau ringe nužudyti žmogų, jaučiu pagarbą ir iš kitos pusės. Aš laikausi tokio paties principo abejose situacijose. Taigi, aš pasakiau savo komandai, kad niekada, nesvarbu kas nutiktų ir kaip tai atrodytų, nemestų rankšluosčio į ringą, nes aš esu ypatinga rūšis. Man dar buvo likę penki raundai. Nesvarbu, kaip viskas atrodė, aš vis dar buvau kovoje“, – pasakojo D.Wilderis.

Kai D.Wilderis paklausė M.Brelando, kodėl jis tai padarė, trenerio asistentas tikino, kad jis nenorėjo, kad D.Wilderis būtų dar smarkiau sužeistas vienpusėje kovoje.

D.Wilderis vis dar pyksta dėl tokio sprendimo ir net iškėlė versiją, kad jį tai padaryti paskatino Anthony Direllas, sėdėjęs visiškai netoli D.Wilderio kampo. Pasak boksininko, buvęs WBC „super“ vidutinio svorio kategorijos čempionas A.Direllas buvo treniruotas Javano „Sugar Hill“ Stewardo, dabartinio T.Fury trenerio ir būtent jis kovos metu visą laiką šaukė, kad D.Wilderio treneriai tai stabdytų.

D.Wilderis vis dar nėra nusprendęs, ar jis tęs darbą su M.Brelandu, nors daugelio ekspertų nuomone, tik jis padėjo išvengti buvusiam čempionui didesnės žalos.

„Tai buvo žmogiška ir betarpiška reakcija. Jis tiesiog nenorėjo, kad aš būčiau daugiau sužalotas“, – „BoxingScene“ portalui sakė D.Wilderis. „Bet aš buvau labiau sužeistas pirmoje kovoje su Luisu Ortizu nei šioje situacijoje. Aš vis dar blaiviai mąsčiau ir tiksliai žinojau, ka darau tam tikru metu. Aš vis tiek žinojau, kaip judėti aplink ringą. Nors neturėjau kojų, bet žinojau, kaip tai daryti. Velnias, aš turėjau 42-0 rekordą, 10 kartų iš eilės apgyniau titulą. Aš tikrai žinojau ką darau. Kova gali atrodyti įvairiai, tačiau kai tu kalbi apie Deontay Wilderį.. Aš niekada neiškrentu iš kovos dėl savo didžiulės jėgos. Mes tai matėme jau daug kartų. Aš niekada nebūtų iškritęs iš kovos. Nors pagrindinis treneris liepė nedaryti M.Brelandui to, tačiau jis vis tiek išmetė rankšluostį. Tai skaudu, žmogau. Tai priverčia pagalvoti apie skirtingus dalykus. Nenoriu į savo galvą įsileisti negatyvių minčių ar kažkokių konspiracijos teorijų, tačiau tai tikrai priverčia pagalvoti. Kažkas tai padarė, nors tai jam nepriklausė ir tai atliko net tada, kai jam buvo liepta to nedaryti. Tai verčia pagalvoti.

Taip pat kai tau daro įtaką varžovų komanda, vienas vyrukas, kurį treniravo varžovų treneris... Žinote, tai tikrai verčia pagalvoti. Jį įtakojo A.Dirrellas. Jie pasakojo, kad A.Dirrellas buvo tiesiai už M.Brelando bei nuolat šaukė, kad mestų rankšluostį. Žinote, A.Dirrellas dirbo su T.Fury treneriu. Nors M.Brelandas sakė, kad nieko negirdėjo, bet visi kalba tuos pačius dalykus. Visi žmonės buvę mano stovykloje girdėjo tai, o jeigu visi, buvę mano kampe tai girdėjo, tuo tarpu M.Brelandas – ne, kažkas čia negerai. Yra daug visokių dalykų dėl Marko. Bet žinote, mes sprendimą priimsime tada, kai aš grįšiu iš Afrikos, maždaug kovo pabaigoje“.

Deontay Wilderis ir Tysonas Fury | Scanpix nuotr.

Deontay Wilderis ir Tysonas Fury | Scanpix nuotr.

„Yahoo Sports“ žurnalistui D.Wilderis papasakojo ir apie pokalbį su ringo teisėju Kenny Baylessu, kuris jį prieš kovą rūbinėje įspėjo, kad gali būti diskvalifikuotas dėl įvairių pažeidimų. Visgi kovos metu taško neteko ne D.Wilderis, o T.Fury. Penktame raunde teisėjas atėmė tašką už tai, kad britas smūgiavo po to, kai teisėjas jau pradėjo skirti boksininkus.

„Teisėjas man konkrečiai pasakė, kad jeigu trenksiu jam į galinę galvos dalį ar smūgiuosiu atskiriant mus, jis mane diskvalifikuos“, – pasakojo D.Wilderis. „Bet manau, kad tai buvo skirta tik man, nes jis leido T.Fury daryti tuos dalykus. Tai buvo dalykas, kuris mane trikdė“.

Nepaisant visko, D.Wilderis patikino, kad jis kuo greičiau aktyvuos kontrakte numatytą revanšo galimybę bei gerbia T.Fury.

„Esu labai laimingas dėl T.Fury ir tikrai noriu jį nuoširdžiai pasveikinti. Jis turėjo daug puikių pergalių per savo karjerą ir ši pergalė yra viena iš jų. Labai džiaugiuosi dėl jo karjeros ir to, ką jis padarė. Jis nusipelno daug pagarbos“, – sakė D.Wilderis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Baltas
2020-02-28 23:01:33
Jobanas rasistas negras gavo į snukį
Atsakyti
white mamba
2020-02-26 21:11:50
tegu dziaugesi ,kad ismete ta ranksluosti nedaug truko ,kad groida butu su nestuvai butu reikeja isnest :D
Atsakyti
Aurelio
2020-02-26 14:17:00
Apgailėtinas wilderis. Pralosei kovą tai priimti kaip vyras. Krovė krovė an Joshua. Putesis putesi kaip gaidys kad geriausias su savo homo kostiumais. Ir štai tau pirmas rimtas jo varžovas ir Rukyk. Aišku kaltas Homo kostiumas. 3 čia kova wikderiui tik kas paskutinį čekį gera gautų nes toliau už kapeikas kovos.visiems aišku kaip tai baigsis.
Atsakyti
Jou Jou
2020-02-26 08:03:55
Kostiumas per sunkus ble atmazu atmazas
Atsakyti
dwedwh
2020-02-25 18:02:11
nu nx ta 3 kova reikalinga, fury pries joshua privalo buti
Atsakyti
Birkaveidis
2020-02-25 17:33:29
Sunku gerbt toki kovotoja, pastoviai burna ausina, o dabar visu grazumu atsiskleide.
- Stay humble in victory. Stay humble in defeat.
Atsakyti
Fury
2020-02-25 17:31:00
Nuo šiol jį visada iki ringo prieš kovą neš, kad nepervargtų eidamas.
Atsakyti
mirka3
2020-02-25 12:55:41
Kostiumo nesimas nera lygiavertus nesukovotiems 5 raumdams, nebent jis neplanavo kovos iki galo. Del ranksluoscio skamba kaip reklama, ne daugiau. Viska jis supranta kad gavo, bet va kodel nepasigyrus ir atmazu nepaleidus? Viena ka galima tvirtai pasakyti, kad Klicko molykla visiems laikams pakeite sunkiasvoriu boksa, kad ir kiek bandoma tai ignoruoti.
Atsakyti
Alex
2020-02-27 23:57:46
Paaiskinkit kuo pakeitei, idomu. Aciu
Bonhartas
2020-02-25 11:57:16
Maniau protingesnis jis..Kodel nesugeba pripazint kad jis silpnesnis, o ieskot pasiteisinimu, jam geda ar kas.Su tuo ranksluosciu tegul dziaugiasi kad nors vienas adekvatus zmogus komandoje pas jo.Taip butu ivis kaip pasibaige..
Atsakyti
Psichiatras
2020-02-25 11:27:35
Tikriausiai vis dar jaučia kovos pasekmės, nelabai adekvačiai vertina situacijas, kostiumas pakenke XD
Nors silpnaprotyste jam jau užprogramuota, ši karta isgelbejo ismesdami rankšluostį, kitą kartą atsitiks to ko jis ir nori, baigsis tragiškai.
Atsakyti
Nesvarbu
2020-02-25 10:58:48
Zmogus nemoka pralost ir tiek. Atrode jis apgailetinai visa kova. As ir pats galvojau, kada nustos ji dauzyt ir kazkas kazka prades daryt
Atsakyti
m
2020-02-25 10:49:18
Klounas
Atsakyti
Vaidas
2020-02-25 10:30:32
No tokių atmazkių dar nesu girdėjęs, ypač dėl kostiumo
Atsakyti
Hmm
2020-02-25 10:27:47
Nesinori del tokiu dalyku sneketi apie zmogaus prigimti,bet nu b*et,kokio bukumo turi but ar laikyt visa pasauly durniais,kad kaltintum kostiuma,o ne smugius? Sulese kaip bokso kriause salej,jis pareiskia “kostiumas 18kg” :D per treniruociu stovyklas tokius kruvius atlaiko,boksuojasi 12 roundu,bet del 5min kostiumo atmazas. Kur beje po kovos sakyta fraze : I had leg injury before fight? Visur akcentuoja : as karys,as kovotojas. Kariai visada pripazysta pralaimejima musyje,o Wilderis sugeba tik atmazus saudyt. Krito akyse kaip kovotojas. O trenerio asistetui padekot turetu,kad isvenge tragedijos,nes dabar reiktu ne apie atleidima jo kalbet,o geles ant tavo kapo nest. Suknistas nedekingas sudas
Atsakyti
Arnis
2020-02-25 10:54:20
Mano megstamiausias jis buvo,bet dabar akyse krito.Nors per kita kova vistiek palaikysiu.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-31 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Cbet“
10-31 „Nevėžis-Optibet“ 17:00 „Rytas“
11-01 „Žalgiris“ 17:00 „Neptūnas“
11-01 „Šiauliai“ 17:00 „Juventus“

2020/21 m. Eurolyga

10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
11-05 „Anadolu Efes“ 19:30 „Maccabi“
11-05 ALBA 21:00 „Barcelona“
11-05 „Zenit“ 21:00 „Olympiacos“
11-05 „Baskonia“ 22:00 ASVEL
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-31 Panevėžys 17 : 00 Banga
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Riteriai
Sek 11-08 Žalgiris 15 : 00 Sūduva