Lietuvių ir čekų rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Lietuvių ir čekų rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Pirmadienį Vilniuje Lietuvos krepšinio rinktinė sužaidė antrąsias 2021 metų Europos čempionato atrankos rungtynes, kuriose 97:89 nugalėjo Čekijos ekipą.

Po tragiškų rungtynių Belgijoje atsitiesę Dariaus Maskoliūno auklėtiniai po antrojo kėlinio dar atsiliko 5 taškais (42:47), tačiau ketvirtame kėlinyje spurtavo 18:0 ir įgavusi solidų pranašumą jo nebeiššvaistė.

Po rungtynių D.Maskoliūnas kalbėjo apie parodytą charakterį, prisiminė rungtynes Belgijoje bei įvertino Donatą Motiejūną, Roką Jokubaitį, Lauryną Birutį ir Tomą Dimšą.

„Labai prastai jautėmės ir nuoširdžiai buvo gėda prieš tiek susirinkusių fanų Belgijoje. Atrodėme tragiškai, nesinori tų rungtynių net prisiminti. Noriu padėkoti, kad fanai nenusigręžė nuo mūsų, šiandien vėl susirinko gana daug žmonių ir tas palaikymas buvo tikrai „superinis“. Ačiū jiems visiems. Negaliu daug prižadėti, bet darysime viską, kad nepasikartotų rungtynės, kokios buvo Belgijoje.

Vakar ir užvakar turėjome ganėtinai ilgas vaizdo peržiūras, nes per trumpą laiką kažką įdiegti žaidėjams yra tikrai nelengva, bet viena yra kai kalbi, kita – kai rodai vaizdo įrašus, su kuriais nepasiginčysi. Bandėme kuo daugiau detalių įdėti į jų smegenis, kad jie darytų koncentruotai tai, ką norime. Tos rungtynės šiandien tikrai nebuvo lengvos ir tikrai toli nuo gerų rungtynių. Momentais atrodėme tragiškai, žaidžiant namuose prasileidome 89 taškus ir tai nepriimtina. Su tokia gynyba mes galbūt kažką ir apžaisime, jeigu užpulsime, bet reikia stipriai gerinti. Nenoriu teisintis laiku, bet jo nebuvo. Reikia prisiimti žaidėjams atsakomybę už asmeninę gynybą, nes visi žaidžia klubuose, kuriuose rungtyniauja gerai. Noriu padėkoti žaidėjams, kad jie atvažiavo į langą, po rungtynių Belgijoje nesugriuvo, parodė charakterį. Buvo momentų, kai čekai atrodė, kad laužė rungtynes, bet jie nesulūžo, o žingsnis po žingsnio mes kabinomės, perlaužėme rungtynes ir laimėjome“, – sakė D.Maskoliūnas.

– Kalbant apie žemesnį penketą, kaip jį vertinate?

– Labai gerai. Mes žinojome, kad jie neturi stiprių žaidėjų, kurie galėtų mesti iš po krepšio. Bandėme kitokią gynybą nei Belgijoje, bet ji irgi nefunkcionavo. Naudojome paprasčiausią gynybą, kuri mums tikrai suveikė. Išmušėme jų gynėjus ir metikus iš jų pozicijų ir tai suveikė. Vienu momentu tai padėjo sugrįžti į rungtynes ir jas perlaužti.

– D.Motiejūnas tris metus praleido Kinijoje, kokį jį dabar pamatėte po pertraukos?

– Ačiū jam, kad atvažiavo. Jis tikrai norėjo pasirodyti. Negalima jo žaidimo vertinti vienareikšmiškai. Jis mėnesį laiko yra be rungtynių, o didžiąją dalį to laiko gydėsi traumą. Matėte, kokioje jis yra fizinėje būklėje, jam buvo sunku suspėti bet kokioje gynyboje. Galvoju, kad tai buvo gal net mažiau nei 50 proc. D.Motiejūno.

– Kaip vertinate Roko Jokubaičio debiutą?

– Puikiai. Mantas šiek tiek yra apsirgęs ir negali daug įkvėpti oro. Dvi minutės pabėga ir jau dusta. Mantas pats pasakė, kad jau nebegali, tai visa atsakomybė krito ant Rokelio pečių ir jis labai gerai susitvarkė. Būtų dar geriau, bet labai norėjo įeiti į rungtynes su metimu, vietoje to, kad atiduotų perdavimą į greitą puolimą. Bet kaip 19-mečiui išėjus su nepažystamais žaidėjais aikštelėje, tai tikrai gerai susitvarkė su spaudimu. Vien pasižiūrėjus į statistiką – ir perdavimai, ir atkovoti kamuoliai, geras žaidimas gynyboje. Labai už jį džiaugiuosi. Nepaslaptis, aš jį labai norėjau matyti rinktinėje, kad jis debiutuotų ir dar pasistūmėtų tas jo augimas prie rinktinės.

– T.Dimša abejas rungtynes pradėjo starto penkete. Ką davė šis žaidėjas?

– Labai gerą energiją, nors buvo kažkiek susikaustęs. Iš klubo prizmės žiūrint, jis daro viską – ant greito tritaškius metą, drąsko gynybą su prasiveržimais ir t.t., tačiau dabar matėsi, kad jis yra susikaustęs. Visgi jis turi didelį potencialą, o mums tokių žaidėjų reikia ir trūksta. Kažkoks labai geras debiutas nebuvo, bet kaip pirmam kartui – visai neblogai.

– Jums tai pirmas etapas rinktinėje. Kokia tai patirtis jums buvo?

– Labai sunki, nes gavau kaip Deontay Wilderis nuo Tysono Fury – žandikaulis Belgijoje buvo iškritęs. Nebijosiu pasakyti, nors būsiu stipriai puolamas, bet galbūt kažkiek neįvertinome belgų. Pasižiūrėjau savo interviu prieš rungtynes, galbūt neparodžiau pakankamai pagarbos jiems ir tai trenkė stipriai. Rungtynių su čekais ne tai, kad bijojome, bet turėjome vidinį jauduliuką. Gerai, kas gerai baigiasi, nors rungtynės nebuvo lengvos. Gerai, kad iš šio lango išlipome bent su viena pergale, nors norėjome ir dviejų.

– Ką tokioje situacijoje darytumėte kitaip kitame lange?

– Nelabai ką gali daryti kitaip, nes niekas nesikeičia – yra tiek pat laiko, tie patys žaidėjai negali atstovauti šiame lange. Žinote, kad aš nelabai galiu kažką daugiau imti. Praktiškai viskas yra tas pats, kelios treniruotės ir eini žaisti. Sekančiame lange būtų lengviau, nes esu kažkiek pačiupinėjęs žaidėjus ir būtų kažkiek lengviau, bet kažką daryti kitaip – nėra galimybių.

– Ar vasarą D.Motiejūnas gali atrodyti geriau? Galbūt reikėtų jam dairytis klubo Europoje?

– Linkiu jam visko ko geriausio, o kur jam susirasti klubą – klausimas ne man. Noriu, kad jis žaistų kuo geresnį krepšinį, tačiau pastaruoju metu yra kamuojamas traumų ir nežinomybės, o tai irgi duoda jam į smegenis. Palaukime vasaros, dar nemažai laiko ir visko gali nutikti. Tikiuosi, kad viskas bus gerai, o po to matysime.

– Egzistuoja teorinė galimybė per kitą langą, kad gautumėte iš „Žalgirio“ ne tik R.Jokubaitį, bet ir daugiau žalgiriečių?

– Kol tokie santykiai yra Eurolygos ir FIBA – tokie klausimai nediskutuotini. Aš pats dirbu Eurolygos klube ir žinau, kad negalime duoti Eurolygos žaidėjų rinktinėje ir pusiau atlikinėti pasiruošimą Eurolygos rungtynėms. Čia jie turi išspręsti karą, nes kenčia visi. Kol bus tokia langų sistema be pertraukų – niekas nesikeis. Taip, aš tikrai norėčiau turėti, bet kaip tada „Žalgiris“ ruoštųsi rungtynėms be 5 pagrindinių žaidėjų? Neįmanoma. O kas mus tada suprastų?

– Po rungtynių Belgijoje sakėte, kad jūsų netenkino energija pirmame ir trečiame kėliniuose, o ketvirtame – „kažkas“ degė ir komanda pasistengė. Šiuo atveju jus tenkino ta energija? Ar ketvirtame kėlinyje vėl degė užpakalis?

– Šiandien energija buvo aplamai geresnė visų rungtynių metu. Nėra net ką lyginti su rungtynėmis prieš Belgiją. Tada ketvirtame kėlinyje tiesiog mus leido kažkiek atlošti taškų ir ta energija buvo iš to, kad buvo gėda. Dabar ta energija buvo didelė ir kartais gal net kišdavo koją, bet gerai, kad sugebėjome ištempti visas 40 minučių ir išplėšėme pergalę.

– Ar sulaukėte pasveikinimo iš Š.Jasikevičiaus?

– Taip, sulaukiau.

– Ties kuriomis pozicijomis yra didžiausias nerimas prieš olimpinę atranką?

– Šiandien dar nepagyrėme Lauryno Biručio. Nors Eima pataikė daug, bet Laurynas irgi sužaidė fantastiškai. Svarbiais momentais tiek gynyboje tiek puolime keitė trajektorijas su savo botagais mojuodamas. Jis šiandien buvo vienas iš raktų į pergalę.

Kalbant apie pozicijas, tai penktoje kažkiek aš dariau klaidas, nes labai daug pasitikėjau Donatu, bet jis tiek laiko fiziškai negali ištempti. Belgijoje pasibandžiau Sajų, nedaviau Laurynui tiek daug minučių. Dabar šiek tiek daugiau žinojome čekų komandą, galėjome daugiau pasiruošti. Visgi atvažiuos mūsų vyrai mūrai už Atlanto, tai jie turėtų užpildyti šią poziciją.

Stringame su įžaidėjo pozicija, bet iš mano pusės nebūtų teisinga kažką kalbėti apie Mantą, nes jis turbūt net neturėjo žaisti šių rungtynių dėl sveikatos. Jis nėra optimalioje formoje.

Ketvirtoje pozicijoje turime žaidėjus, kurie daugiau išplečia žaidimą. Sunku kalbėti, kur yra problemų, nes šiandien žaidėme taip, kaip galime su šiais žaidėjais, o ateis vasara, kuo daugiau bus iš ko rinktis, tuo visiems bus geriau.

Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynės Lietuva - Čekija | Spaudos konferencija

Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynės Lietuva - Čekija | Spaudos konferencija

Posted by Krepšinio namai on Sunday, February 23, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Jd
2020-02-25 10:30:34
Koks suskretes senis
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“
10-31 „Nevėžis-Optibet“ 17:00 „Rytas“
10-31 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Cbet“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-31 Panevėžys 17 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 17 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Riteriai