Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotė | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotė | Luko Balandžio / BNS foto nuotr.

  Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vasario 24 d. (pirmadienį) namuose žais 2021 metų Europos čempionato atrankos turnyro C grupės antrojo turo rungtynes su Čekijos komanda. Susitikimo pradžia Vilniaus „Siemens“ arenoje 19.30 val., o bilietus į šią akistatą platina tiketa.lt.

Abi ekipos skirtingų nuotaikų pasitinka šią pirmadienio dvikovą. Vasario 21 d. pirmajame varžybų ture lietuviai išvykoje pralaimėjo Belgijai (65:86), o čekai, kurie kaip vieni būsimųjų Senojo žemyno pirmenybių šeimininkų jau turi kelialapį į finalo etapą, savų žiūrovų akivaizdoje Pardubicuose pranoko Daniją (75:71).

Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Benas Matkevičius po pralaimėjimo belgams pastebėjo pasikeitusį žaidėjų požiūrį į treniruotes.

„Koncentracija yra. Matosi, kad vyrai nepatogiai jaučiasi prieš sirgalius, prieš savo darbą, prieš save dėl tų rungtynių, kurias mes parodėme. Net ne rungtynės ten buvo, žinant, kaip mes žaidėme. Manau, kad šiandien bus akivaizdu, kokią reakciją mes parodysime ir kokio charakterio yra mūsų komanda. Pirmose rungtynėse trūko energijos. Mums plekštelėjo per veidą rungtynių pradžioje, o mes tiesiog atsukome kitą žandą, kad toliau plekšteltų. Dabar patys turime plekštelti kaip reikiant“, - sakė B.Matkevičius.

Trenerio asistentas taip pat išskyrė Donato Motiejūno faktorių: „Be abejo, su Donatu mes turime pranašumą po krepšiu ir turėsime tai išnaudoti. Čekai tam bus tikrai pasiruošę ir mes turėsime reaguoti į tai, kaip jie elgsis, matydami mūsų aktyvumą po krepšiu. Jei jie spausis po krepšiu, tada turėsime ieškoti kitų būdų atakuoti. Negalima aklai „laužti“ ir forsuoti atakų.“

Tarpusavio balansas – lietuvių naudai

Lietuva ir Čekija tarpusavyje įskaitant ir draugiškas rungtynes yra žaidusios penkis kartus, o pergalių balansas yra mūsiškių naudai (4:1).

Tas vienintelis blynas prisvilo 1999 metų Europos čempionate, kai Lietuva pralaimėjo Čekijai 62:78.

Vėliau sekė keturios pergalės iš eilės. 2007 metų „EuroBasket“ turnyre lietuviai sutriuškino varžovus 95:75, 2013-aisiais laimėjo draugišką mačą 69:55, 2015 metų Senojo žemyno pirmenybėse pranoko čekus tik po pratęsimo 85:81 (69:69), o pernai draugiškame susitikime prieš pasaulio čempionatą taip pat įrodė savo pranašumą 82:79.

FIBA sudarytame Europos čempionato atrankos dalyvių reitinge Lietuva rikiuojasi 4-oje vietoje, o mūsų priešininkė Čekija yra 8-oje pozicijoje.

XX amžiaus pabaigoje ir XXI pradžioje Čekija retai patekdavo į Europos čempionatą ir jo nuolatiniais dalyve tapo, kai komandų skaičius baigiamajame etape buvo padidintas iki 24.

Čekijos rinktinė nepraleido nė vieno Europos čempionato nuo 2013 metų, bet 2017-aisiais nepateko į Senojo žemyno pirmenybių atkrintamąsias varžybas.

Europos čempionato atrankos turnyre dalyvauja 32 komandos, suskirstytos į aštuonias grupes. Iš kiekvienos grupės į baigiamąjį etapą pateks po tris komandas.

Atrankos turnyre žaidžia ir būsimos Europos čempionato šeimininkės Gruzijos, Čekijos, Italijos ir Vokietijos rinktinės. Šioms keturioms komandoms kovoti dėl kelialapių nereikia.

Europos čempionatas vyks 2021 metų rugsėjo 2-19 dienomis.

Jd
2020-02-24 16:28:59
Snd ceku vyrai per visus galus patvarkys tuos otrofus
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton