Mindaugas Smirnovas | Organizatorių nuotr.

Mindaugas Smirnovas | Organizatorių nuotr.

 Praėjusią savaitę Lietuvoje plačiai nuskambėjo įvykis, kuriame aidėjo Jurbarko  kovos menų klubo „Pantera“ pavadinimas. Žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimai, teigiantys, jog klube įvyko incidentas, kurio metu nukentėjo nepilnametis. Kiek nurimus aistroms, siekdamas paneigti kai kuriuos klaidinančius bei melagingus teiginius, klubas nutarė pateikti daugiau detalių apie šį įvykį.

„Pirmiausia noriu pabrėžti, jog šis incidentas tarp dviejų vaikų mus pačius sujaudino kur kas labiau nei žmones, kurie kėlė didžiausią triukšmą ar tiesiog siekė pasidaryti reklamą, net nesigilindami į objektyvų nelaimės nušvietimą“, – pokalbį pradeda klubo vadovas Mindaugas Smirnovas.

Faktai - iškraipyti

Prieš keletą dienų, Jurbarko rajono, o vėliau ir didelė dalis Lietuvos žiniasklaidos pranešė, jog vasario pradžioje Jurbarko kovos menų klube buvo sumuštas dvylikametis berniukas. Rašoma, jog kumščius į vaiką nukreipė metais vyresnis paauglys, lankantis tą pačią mokyklą. Teigiama, kad sumuštą vaiką rado jo mama, atvykusi dar nesibaigus treniruotei, ir aptikusi jį gulintį prie pastato ant žolės. Buvo skelbiama, kad nugabenus nukentėjusįjį į ligoninę neva paaiškėjo, jog vaikui lūžo krūtinkaulis ir jis kone mėnesį negalės pajudėti, o gydydamasis turės nuolat gulėti ant lentos.

M. Smirnovas tikina, kad iš tiesų, ir situacija, ir jos pasekmės buvo visiškai kitokios.

„Kaip išsiaiškinome incidentas kilo prieš treniruotę. Nukentėjęs berniukas pirmą kartą atėjo į mūsų klubą, o jį sužalojęs paauglys nusprendė tarsi paimtyniauti su naujoku ir šį užgavo. Prasidėjus treniruotei, sužinojome apie nutikimą. Dvylikametį berniuką apžiūrėjus, jis netrukus pasijuto geriau ir treneriams niekuo daugiau nesiskundė, nebuvo jokių įtarimų dėl sunkesnės traumos ar, juolab, lūžio. Vaikas neatrodė sumuštas, bet mes vis tiek kreipėmės į incidento iniciatorių ir šis, lyg ir nuoširdžiai, atsiprašė. Atrodė, jog tas, iš pažiūros, smulkus incidentas baigtas. Nukentėjusysis stebėjo treniruotę, bendravo su kitais vaikais, vaikštinėjo po salę. Jo buvo paprašyta nesportuoti bei pranešti, jei ką skaudėtų. Vėliau, jau pasibaigus treniruotei, naujokas drauge su kitais vaikais netgi pozavo bendrai nuotraukai. Jis nebuvo išsiųstas namo dar net nesibaigus treniruotei, kaip buvo skelbiama pasklidusiuose ganduose“, – pasakoja M. Smirnovas. – Svarbu pridurti, kad patvirtintais duomenimis, jokių lūžių, apie kuriuos anksčiau buvo pranešta žiniasklaidoje, neaptikta.

Bendrauja su artimaisiais

Pašnekovas yra įsitikinęs, kad klubo darbuotojai tiek iškart po įvykio, tiek vėliau padarė viską, kas nuo jų priklausė siekiant išspręsti situaciją. Visos istorijos metu buvo kontaktuojama su nukentėjusio berniuko mama, kuri, kaip teigiama, jokių pretenzijų sporto klubui ir treneriui neteikė. M. Smirnovas tikina, kad su šeima yra nuolat bendraujama iki šiol, ir, pasak mamos, berniuko būklė gerėja.

Skirtingai nei rašyta spaudoje, gydydamasis jis nėra prirakintas prie lentos (ant kurios esą visą laiką turi gulėti), o iš tiesų jis laisvai juda. Tad klubas tikisi, jog greitu metu vaikas grįš į treniruotes. Ką, beje, žada ir jis pats, ir artimieji“, – pasakoja treneris.

Klubo atstovai pabrėžia, kad žvelgiant į kitą incidento dalyvį, viskas taip pat nėra taip, kaip atrodytų iš žiniasklaidos pranešimų.

„Pirmiausia, jis taip pat buvo naujokas, pas mus pasirodęs, regis, vos trečią kartą. Akivaizdu, jog per tą trumpą laiką mes negalėjome nei jo dorai pažinti, nei, juolab, perauklėti ir pakeisti blogybes, kurias jis atsinešė. Vis dėlto apmaudu, kad tų kelių apsilankymų užteko sukelti štai tokį incidentą, sužalojant niekuo dėtą mūsų lankytoją ir sukeliant fizinį bei psichologinį skausmą tiek vaikui, tiek jo tėveliams. Žinoma, jau nekalbu apie tai, kad visi patyrė moralinę žalą, nes įvykis buvo nušviestas remiantis gandais, o ne faktais“, – įsitikinęs M. Smirnovas.

Bendradarbiaus su mokyklomis

Paklausus apie tolimesnius klubo žingsnius, pašnekovas teigė, jog nors klubo įvaizdžiui buvo padaryta žala, į reputacijos atstatymą dabar jis nesusikoncentruoja. Pasak klubo atstovo,  svarbiausia buvo surasti tinkamus sprendimus, susijusius su klubo lankytojų interesais.

„Buvo sušauktas susirinkimas, kurio metu nutarta artimiau bendradarbiauti su mokyklomis, siekiama, kad jos suteiktų mokinių, norinčių lankyti kovos menų klubą charakteristikas. Bendradarbiaujant su rajono švietimo centru susitarta, kad su tėvelių sutikimu bus siekiama nedrausmingiems ar kitų problemų turintiems vaikams, suteikti galimybę gauti psichologų konsultacijas ir reikalingą pagalbą“, – pasakoja jis.

Čia M. Smirnovas pridūrė, kad klubas teikia išskirtinį dėmesį vaikų bei paauglių moraliniam ugdymui, o ne tik fizinės jėgos auginimui.

„Klube vyksta įvairūs ugdomieji susitikimai, pokalbiai bei filmų vakarai. Aš pats savo auklėtiniams atiduodu labai daug laiko, kad visi vaikai, nepaisant, kartais ir sudėtingų situacijų jų šeimose, jaustųsi pilnaverčiais ir lygiaverčiais.

Aišku, lengviausia būtų dirbti tik su vadinamų gerų šeimų atžalomis, numojant ranka į vaikus iš vadinamų socialinės rizikos šeimų, ar turinčius elgesio problemų. Tačiau tai yra mūsų visuomenės nariai, kurių negalime nurašyti, o turime jiems parodyti, kad yra ir geresnis gyvenimo kelias, - dėstė M. Smirnovas. – Tad nuolat dalyvaujame  stovyklose, kur supažindinama su prevencinėmis programomis, treniruočių metu su vaikais yra daug kalbama ir diskutuojama apie tinkamas vertybes, apie konfliktų išvengimą ir panašiai“.

Jaučia bendruomenės palaikymą

Pasak pašnekovo, per daugelį dešimtmečių kovos menų sporte jis užaugino ne vieną čempioną ir prizininką, tarp jų buvo ir ne vienas jaunuolis, kurio neišugdė nei šeima, nei mokykla. Tačiau pažintis su kovos menais ir darbas su pasišventusiais treneriais padėjo rasti dorą gyvenimo kelią.

„Per mano ilgą trenerio darbo karjerą buvo ne vienas atvejis, kai klubo duris praverdavo sunkesnio charakterio vaikai ar paaugliai, kurie jautėsi nelabai kam reikalingi, kai kurie jau stoję į slidų nusižengimų klystkelį. Mes prisiimdavome jų ugdymo naštą ir kiek įmanydami skiepijome teisingas elgesio normas bei moralines vertybes. Ir mūsų pastangos subrandindavo teisingus vaisius. Man, kaip vadovui ir treneriui, būdavo ypatingai malonu susitikti auklėtinį, kuris, buvęs tarsi atstumtas visuomenės, po metų, praleistų mūsų klube, tapdavo doru piliečiu, sąžiningu darbuotoju, geru kaimynu, tėvynės gynėju“, – prisimena M. Smirnovas.

Jurbarko „Pantera“ klube, vyksta ne tik kovos menų, bet ir jogos, sveikatingumo treniruotės, daug dėmesio skiriama ir pagalbai neįgaliesiems, rengiant specialias pratybas jų fizinei ir psichologinei sveikatai pagerinti. Iš viso klubo bendruomenę vienija apie du šimtai žmonių – nuo pačių mažiausių vaikučių iki suaugusių vyrų bei moterų. Būtent nuoširdus bendruomenės narių palaikymas jam padeda nepalūžti tokiais sunkiais momentais, koks kilo ir pastarosiomis savaitėmis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

camp303
2020-02-25 08:17:02
Visiems darbe klaidų pasitaiko. Bet jeigu tiek negatyvo nukreipta, konkrečiai į sporto klubą, tai galėtų žurnalistai paminėti ir skaičius ar pavyzdžius paauglių, kurie dėka klubo užsiima sportu ir agresijos nedemonstruoja viešumoje.
Atsakyti
Stebetojas
2020-02-24 14:39:41
Mindaugas Smirnovas viskas ok, dar nėra supuvęs, bet jo brolis didžiausia gėda Lietuvos koviniui sportui, korumpuotas savanaudis, gudrus tipas, nors ir už rankos nepagautas, bet yra žinoma kas kur kaip.
Atsakyti
TT
2020-02-24 20:33:29
Ką tu čia pezi, nesupuvėli? Duok dieve visiems LT treneriams tiek nuveikti vaikų ir jaunimo labui, kiek padarė Kęstutis Smirnovas. Juk į Seimą pagal vienmandatę pateko - vadinasi, žmonės jį gerbia. Gal pasidomėk truputį daugiau nei iš delfi.lt antraščių.
To TT
2020-02-25 09:49:16
Kvailiuk jai pats esate bukas ir nesugebate suvirškinti informacijos tai čia jusu problema.
Ddd
2020-02-24 14:31:41
Kas cia per treneris toks nematytas negirdetas ??? Ziuriu visokiu apsisaukeliu seis laikais yra treniruoja belekaip nieko neismano o vadinasi treneriais tai vat pas tokius ir tokie aukletiniai gaunasi belekokie.
Atsakyti
LD
2020-02-24 13:05:57
Cia ne tas pats klubas kur pernai “ugdytinis” isprievartavo nepilnamete ir isjunge? :D
Atsakyti
kj
2020-02-24 13:54:17
tas pats :)
Jo...
2020-02-24 16:04:18
Nebloga disciplina tam "klube"....labai blogai, kai visokius urodus moko tik muštia ir nedirba psicgologine ir mentaline prasme. Nes daugeliis tokiu jaunu invalidu eina i tokius klubus tik tam , kad galetu žaloti kitus. Kaip taisykle tokie nelabai ka pasiekia sporte, užtat neblogai sužiba va tokiais "perliukais" gatvese.
TT
2020-02-24 20:38:50
Kiekvienam - KIEKVIENAM - klube yra savo urodų. Pusė žymesnių LT kovotojų (o iš buvusių - dauguma) yra susiję su kriminaliniu pasauliu. Nemanau, kad šitos bėdos yra susijusios su klubo mokymu. Čia asmenybių klausimas.

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton