Protestas pasaulio čempionate | Scanpix nuotr.

Protestas pasaulio čempionate | Scanpix nuotr.

 Pietų Korėjoje 2019 m. vykusiame pasaulio plaukimo čempionate po Yango Suno iškovoto aukso 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje australas Mackas Hortonas nusprendė imtis protesto.

Y.Suno dopingo skandalą prisiminęs australas apdovanojimų ceremonijos metu demonstratyviai atsisakė stovėti šalia Y.Suno, kol jis su italu Gabriele Detti pozavo fotografams. Australas savo medalį atsiėmė šalia podiumo, kurio nenorėjo dalintis su kinu. Tai buvo tylus M.Hortono protestas prieš susiklosčiusią situaciją. Beje, kiek vėliau, kai Y.Sunas nuėjo toliau, australas kartu su G.Detti mielai pozavo fotografams.

M.Hortonas taip užsitarnavo daugelio plaukikų pagarbą, tačiau panašu, kad protestas turėjo ir neigiamų pasekmių. „The Age“ praneša, kad M.Hortoną išugdžiusi „Caulfield Grammar“ mokykla atsisakė pavadinti naująjį vandens sporto šakų centrą australo vardu.

„Caulfield Grammar“ mokyklai naujasis centras kainavo 25 mln. Australijos dolerių (16,48 mln. JAV dolerių). Manyta, kad mokykla jį pavadins M.Hortono vardu, nes jis yra vienintelis šios mokyklos išugdytas olimpinis čempionas, be to, australas visame pasaulyje žinomas kaip aktyvus kovotojas prieš „nešvarų“ sportą, tačiau po jo boikoto mokykla pakeitė savo planus. Anot „The Age“, taip buvo padaryta, norint nesusigadinti santykių su kinais ir neatbaidyti jų investicijų.

Pačios mokyklos atstovai tokias kalbas neigia: „Nesame pradėję svarstyti, kaip turėtų vadintis naujasis centras, taip pat nežinome, ar jis turėtų būti pavadintas kokio nors konkretaus asmens vardu. Pasirodžius minėtam straipsniui, mes susisiekėme su Hortonų šeima ir dar kartą išreiškėme padėką už jų indėlį į mūsų mokyklą. Mes visi labai gerbiame ir žavimės Macku Hortonu. Vertiname jį tiek kaip olimpinį plaukiką, tiek kaip mūsų mokinį.“

„Caulfield Grammar“ mokykla glaudžiai bendradarbiauja su Kinija ir prieš koronaviruso epidemiją dažnai siųsdavo savo mokinius į šią šalį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.