„Utenos taurės“ šaudymo iš lanko varžybos | Organizatorių nuotr.

„Utenos taurės“ šaudymo iš lanko varžybos | Organizatorių nuotr.

 Vasario 22 dieną Utenos daugiafunkciame sporto centre įvyko tradicinės reitinginės šaudymo iš lanko varžybos „Utenos taurė“. Dėl devynių medalių komplektų ir taurių varžėsi rekordinis skaičius dalyvių - net 91 lankininkas iš visos Lietuvos, taip pat Latvijos, Estijos bei Rusijos. Tarp jų – ir didelę patirtį bei aukščiausius rezultatus demonstruojantys sportininkai, ir gausus jaunių būrys, dar tik atrandantis šią sporto šaką.

Gausiausioje olimpinių lankų vyrų grupėje auksą ir taurę iškovojo Dalius Mačernius (LSK). Jis finale 6:0 nugalėjo Modestą Šliauterį („Auksinis šaulys“). Bronzos medalį pelnė estas Janekas Tolbergas. Jis mažajame finale po įnirtingos kovos ir pratęsimo 6:5 palaužė Ramūną Kašėtą (KSA).

Olimpinių lankų moterų grupėje čempionės taurę iškovojo Laura Nurmsalu (Estija). Ji finale 6:0 pranoko Julianą Semionovą (LSK). Bronzos medalis atiteko Ingai Timinskienei („Žaliasis lankas“), kuri akistatoje dėl trečiosios vietos 6:0 įveikė komandos draugę Kristiną Abramaitytė.

Olimpinių lankų jaunių tarpe auksas atiteko Julijai Paškevičiūtei („Gaja-Kauno lankininkai“), o kitas dvi vietas ant pakylos užėmė uteniškės – sidabru pasipuošė Evelina Vizbaraitė (ULK), o bronza – Džiuginta Poškaitė (ULK).

Skriemulinių lankų vyrų grupės taurę ir auksą į Kauną išsivežė Vladas Šigauskas (KSA), sidabras atiteko rusui Romanui Kuzminui, o bronzą po įtemptos dvikovos ir papildomo šūvio iškovojo Žydrūnas Karpavičius (KSA).

Moterų grupės taurė ir auksas liko namuose – jį iškovojo Asta Grigaravičienė (ULK). Sidabras atiteko rusei Mariiai Volkovai, bronza – Gretai Šaumanei (ULK).

Smagu pažymėti, kad 12-metis uteniškis Jonas Grigaravičius, varžęsis su suaugusiais skriemulinių lankų grupėje, 4 taškais pagerino Lietuvos jaunių rekordą, atrankoje sušaudęs 129 taškus.

Paprastųjų lankų vyrų grupėje taurę iškovojo estas Jaanas Rosleris, o kitais medaliais pasipuošė vilniečiai – sidabras atiteko Aidui Jurgaičiui (LSK), o bronza – Ernestui Vilkauskui (LSK). Moterų tarpe auksą ir taurę iškovojo Jolita Antanaitytė-Garškienė (LSK), sidabrą - Silvija Laura Marteckaitė (LSK), bronzą – Marina Ulšina („Strėlė“).

Paprastųjų lankų jaunių grupėje dvi aukščiausios pozicijos atiteko alytiškėms. Įtemptame finale prireikė peršovimo, kurį laimėjusi, auksą iškovojo Rugilė Tamulynaitė („ASRC-Žaliasis lankas“), o sidabras atiteko Viktorijai Seiliūtei („ASRC-Žaliasis lankas“). Bronzą iškovojo Aistė Stagniūnaitė („Ugninė strėlė“).

Mišrioje ilgųjų lankų grupėje auksas ir taurė atiteko rusui Andrejui Sudilovskiui, sidabras – Stasiui Svetlauskui („Žaliasis lankas“), bronza – Arūnui Barauskui („Strėlė“).

Kovo mėnesį Utenoje vėl rinksis lankininkai iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių – kovo 21-22 dienomis čia vyks atviras Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton