Belgų ir lietuvių rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Belgų ir lietuvių rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

2021 metų Europos čempionato pirmose atrankos rungtynėse po trijų kėlinių net 37 taškų deficitą prieš Belgiją turėjusi Dariaus Maskoliūno vadovaujama Lietuvos rinktinė sugebėjo šiek tiek priartėti, tačiau vis tiek patyrė triuškinančią ir labai skaudžią nesėkmę rezultatu 65:86.

Tai jau antras kartas iš eilės, kai Belgija įveikia Lietuvos rinktinę. Prieš tai 2015 metų Europos čempionate lietuviai nusileido belgams rezultatu 74:76.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės senbuvis Jonas Mačiulis kalbėjo apie pramestus metimus būnant laisviems bei pagrindines rinktinės klaidas.

„Kas atsitiko? Pralošėme belgams, sutriuškino mus. Išėjome išsigandę, be energijos. Nestabdėme jų greitų atakų“, – sakė J.Mačiulis.

– Ar gera rungtynių pradžia leido jiems pasijausti geriau?

– Kaip ir sakiau, nesustabdėme jų greitų atakų, leidome pataikyti pirmus tritaškius, o jie žaidžia namuose su geru palaikymu ir laimėjo.

– Ketvirtame kėlinyje žaidimas buvo toks, koks ir turėtų būti šios rinktinės?

– Tada pakeitėme gynybą. Net ir aš žaidžiau penktu numeriu, todėl manau, kad tai nėra išeitis mums. Viską besikeičiant gynyboje atrodėme geriau.

– Neįvertinote šiandien varžovų?

– Nežinau. Tikrai ruošėmės pilna jėga, visi buvo nusiteikę, bet nežinau.. Nepataikėme laisvų metimų pirmoje pusėje, o vėliau jie pasijautė gerai ir bet kokią komandą sunku stabdyti, kai ji įsivažiuoja.

– Jūsų veiksmuose buvo panikos ženklų?

– Galbūt išsigandome, sunku pasakyti.

– Ką bandėte keisti rungtynių metu?

– Buvo kalba, kad pradėsime viską keistis, pakeisime gynybą ir t.t., o tai ketvirtojo kėlinio pabaigoje mums padėjo.

Belgija - Lietuva | Jonas Mačiulis

Jono Mačiulio mintys po rungtynių su Belgija

Posted by Krepšinio namai on Friday, February 21, 2020

Po ilgos pertraukos sugrįžęs ir rezultatyviausiu žaidėju Lietuvos rinktinėje buvęs Donatas Motiejūnas teigė, kad komanda nevykdė trenerio nurodymų.

„Treneris akcentavo, kad reikia stabdyti jų greitą puolimą ir neleisti bėgti bei laisvai mėtyti tritaškius. Jie tai darė nuo pat pradžių, todėl kaltinti galime tik patys save, nes nevykdėme trenerio nurodymų“, – sakė D.Motiejūnas.

– Ar pastebėjote panikos ženklų iš bendražygių?

– Nereikia čia ieškoti pasiteisinimų, bet susikaustymas tikrai buvo, vis tiek atstovaujame Lietuvai. Visgi esame aukšto lygio žaidėjai, todėl turėtų tas išsisklaidyti kažkada anksčiau, o ne kai pralaimi 34 taškais.

– Ar neatrodo, kad neįvertinote varžovų?

– Abejoju, nes matėsi nusiteikimas net apšilime. Varžovai pataikė metimus, o mes – ne. Tas atstumas vis didėjo, o mes nesugebėjome rasti savo metimu, o jie pataikė viską. Sunku kalbėti po tokių rungtynių.

– Kaip jautėtės vėl žaisdamas su Lietuvos rinktinės apranga?

– Smagu. Noriu padėkoti sirgaliams, kurių tiek daug atvyko į Belgiją. Tai yra kažkas nerealaus, visada šiurpuliai eina per kūną, kai bet kur susirenka tiek Lietuvos rinktinės fanų. Atleiskite už šias rungtynes, stengsimės kitas sužaisti geriau.

Donatas Motiejūnas: „Atsiprašome sirgalių“

Donatas Motiejūnas dėkojo sirgaliams už superinį palaikymą

Posted by Krepšinio namai on Friday, February 21, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Ale
2020-02-23 08:57:39
Toks erelis tas karmėlavos liūts ir apsisisiojo Belgijoje,sėdėk namuose ir nejuokink svieto jereli
Atsakyti
Manau
2020-02-23 07:04:42
Vienintelis, kas dar zaide, tai motiejusintrigantu kalno ir maciulio nebereik rinktinej
Atsakyti
Jd
2020-02-22 17:59:25
Zinos kaip kinam desras ciulpt
Atsakyti

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton