Airinė Palšytė ir Urtė Baikštytė | „Stop“ kadras

Airinė Palšytė ir Urtė Baikštytė | „Stop“ kadras

Prieš metus Europos čempionate Airinė Palšytė užėmė trečią vietą ir iškovojo bronzos medalį, tačiau vėliau patyrė traumą, po kurios atsistatymas buvo sudėtingas ir penktadienį Klaipėdoje prasidėjusiame Lietuvos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate dar negalėjo pademonstruoti visų savo sugebėjimų.

Varžybų favoritė A.Palšytė peršoko į 1,80 m iškeltą kartelę ir užėmė antrą vietą, nusileisdama 20-metei Urtei Baikštytei, kuri įveikė 1,86 m aukštį.

Po varžybų kalbėjusi A.Palšytė teigė, kad jai dar tiesiog reikia laiko ir ji šiuo metu nesijaudina dėl rezultato.

„Pirmasis sezono startas buvo su daug optimizmo, nes pagaliau buvau įveikusi 1,9 m aukštį, kurio labai sunkiai siekiau, nes užstrigdavau ties 1,8 m ar 1,85 m aukščiu. Kai jau atrodė, kad aukštis pakluso ir tas pasiektas 1,92 m aukštis praėjusioje olimpiadoje būtų garantavęs kvalifikaciją, tai šiuo metu atrodo, kad sezono eigoje ne taip gerai viskas klostosi. Visgi yra kaip yra, reikia pasidaryti išvadas. Koja atrodo atsistatė, bet yra kitų skausmelių – toks jau sportas, čia negali kažko kaltinti ar ieškoti pasiteisinimų. Reikia laiko. Visada duodu Kataro lengvaatlečio Mutaza Baršimo pavyzdį, kuris po tokios pat traumos, kurią aš gavau gegužės mėnesį, praleido beveik pusantrų metų ir savo sezoną tada pradėjo nuo 2,15 m, o baigė pasaulio čempionate su aukso medaliu. Man dar tiesiog reikia laiko“, – sakė A.Palšytė.

– Kas šios dienos varžybose pakišo koją?

– Šiokie tokie techniniai niuansai. Nepasakyčiau, kad šuoliai buvo blogi. Po varžybų Urtė priėjo ir pasakė, kad nepatogiai jaučiasi, nes esu visa galva geresnė, bet aš savęs taip nestatau ir manau, kad sektoriuje esame visos lygios. Šiandien ji laimėjo, jai pasisekė ir labai už ją džiaugiuosi, tuo tarpu man šiek tiek nepasisekė, nes tam tikri niuansai nebuvo tose vietose, kur turėjo. Atrodo, kad virš kartelės kilau, bet dėl atsispyrimo padėties ar vietos nusinešdavau tą kartelę su savimi. Viskas tvarkoje, nereikia nusiminti. Esu stipri, gerame kelyje, reikia laiko ir nusišlifuoti patį įsibėgėjimą bei šuolio techniką.

– Pasaulio reitinge užimi aukštą vietą ir esi gana užtikrinta dėl dalyvavimo Tokijo olimpiadoje. Su kokia nuotaika pasitiksi vasaros sezoną?

– Labai gaila praėjusios vasaros, kad gavau traumą ir negalėjau dalyvauti varžybose pilnu pajėgumu. Gaila, kad reitingo sistema apriboja normatyvų vykdymo laiką, nes jeigu skaitytume praėjusią žiemą, tai turėčiau normatyvą savo kišenėje ir galbūt visai nesvarstyčiau apie dalyvavimą šios žiemos sezone. Dabar po labai ilgo atsistatymo laiko reikėjo sutrumpinti pasirengimą žiemos sezonui, dalyvauti visuose įmanomuose startuose ne visu pajėgumu, bet vis tiek reikia startuoti dėl reitingo. Kaip bebūtų, visas dėmesys vasarai – neabejoju, kad būsiu tiek Tokijuje, tiek Europos čempionate. Aišku, galbūt teks pradėti sezoną kiek anksčiau nei planavau, nes turint normatyvą kišenėje turbūt nedalyvaučiau jokiose kitose varžybose ir ruoščiausi tik olimpiadai. Dabar galbūt įdėsiu vieną kitą „Deimantinės lygos“ etapą, kas duoda labai daug reitingo taškų. Vasara bus praėję jau metai laiko ir būsiu pasiruošusi tikrai geriau.

Airinė Palšytė: „Sektoriuje esame lygios ir aš džiaugiuosi už Urtę“

Airinė Palšytė žiemos sezoną baigė su sidabro medaliu ant kaklo Lietuvos čempionate. Prieš metus šuolininkė iškovojo Europos čempionato bronzą, tačiau birželį patyrė traumą, kurios pasekmes jaučia iki šiol. Linkime sportininkei sveikatos ir užsispyrimo. Tokijus bus sėkmingas! 🤞

Posted by Lietuvos lengvosios atletikos federacija on Friday, February 21, 2020

Tuo tarpu auksą iškovojusi U.Baikštytė džiaugėsi savo rezultatu, tačiau nesureikšmino to, kad pavyko aplenkti A.Palšytę.

„Emocijos – visai neblogos, nes prieš varžybas buvo gana sunki savijauta. Džiaugiuosi rezultatu ir nors norėjau šokti aukščiau, bet sukliudė techninės klaidos. Kalbant apie vietą tai nežinau – Airinei šį kartą nepasisekė, o kitą kartą pasiseks. Prieš Airinę visada smagu varžytis, nors aš visada esu keliais laipteliais žemiau“, – sakė U.Baikštytė. „Prieš žiemos sezoną tikslų neturėjau, nes buvo ir traumų, ir šiaip negalėjau treniruotis, bet praėjusį savaitgalį peršokau 186 cm ir pajutau, kad pataisius tam tikras detales – galiu šokti. Šiandien džiaugiuosi, kad peršokau tokį aukštį, bet vasarą reikės šokti aukščiau. Dabar tereikia judėti toliau ir ruoštis būsimoms kovoms“.

Urtė Baikštytė tapo Lietuvos šuolių į aukštį čempione

Urtė Baikštytė iškovojo bene svarbiausią karjeros pergalę - triumfavo Lietuvos čempionate, peršokusi 186 cm 🥳👏🏆 Sveikiname šuolininkę ir jos mamą-trenerę Juzefą! Komentaras ⬇️

Posted by Lietuvos lengvosios atletikos federacija on Friday, February 21, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton