Lietuvos krepšinio rinktinės treniruotė | krepsinionamai.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio rinktinės treniruotė | krepsinionamai.lt nuotr.

 Penktadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradės kovas 2021 m. Europos čempionato atrankoje. C grupės starte lietuviai išvykoje susitiks su Belgijos krepšininkais.

Ant 3,5 tūkst. vietų Monso mieste Belgijoje esančios arenos parketo krepšininkai išbėgs 21.30 valandą, tačiau vietiniai sirgaliai nesulauks ryškiausių savo žvaigždžių. Dario Gjergos treniruojamos šeimininkų ekipos gretose nebus daugybės traumuotų ir dėl kitokių priežasčių negalinčių rungtyniauti sportininkų, iš kurių didžiausios netektys – „Valencia“ (Ispanija) atstovaujantis Samas Van Rossomas ir Vilerbano ASVEL (Prancūzija) narys Ismaelis Bako. Belgai turi ir daugiau praradimų – rinktinei nepadės Jeanas Salumu („Pistoia Basket“), Hansas Vanwijnas (Antverpeno „Telenet Giants“) ir Vrenzas Bleijenberghas („Telenet Giants“).

Lietuvos rinktinė jau išbandė Monso miesto arenos lankus, o Dariaus Maskoliūno asistentas Benas Matkevičius patikino, kad žaidėjams dar reikia laiko, stengiantis priprasti vieniems prie kitų, ypač žinant tai, kad vienas iš potencialių rinktinės lyderių Donatas Motiejūnas prie komandos prisijungė po ilgos pertraukos.

„Mūsų stiprybė – ūgio pranašumas visose pozicijose. Turime dominuoti po lenta, gerai apsiginti ir aktyviai dirbti rankomis, „uždarant“ tuos perdavimus, kurių jie negaili. Svarbu nebijoti bėgti, jei tik turėsime tam progų. Turime ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, reikės dažnai rotuoti sudėtimi, kad visi žaidėjai įsilietų į rungtynes. Visa mūsų komanda susirinko tik prieš 3-4 dienas. Visi turi priprasti prie Donato, Donatas prie kitų žaidėjų. Pradžioj turime priprasti vieni prie kitų, o kaip bus belgams, tai čia jau jų problema“, - kalbėjo B.Matkevičius.

Rinktinės trenerių štabo narys taip pat išskyrė belgų lyderius, įvertino nedidelę rungtynėms parinktą areną ir išsisuko nuo atsakymo, ar Tomas Dimša rungtynes pradės starto penkete. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.