Masažas | Organizatorių nuotr.

Masažas | Organizatorių nuotr.

 Po ilgos dienos dirbant sėdimą darbą, daugelis žmonių jaučia įtampą sprando, pečių srityje. Blogiausia, kad užsitęsusi įtampa viršutinėje nugaros dalyje, kakle, netrunka peraugti į nuolatinius galvos skausmus, daro neigiamą įtaką laikysenai bei raumenų tonusui, sukelia kitus negalavimus. Sėdint toje pačioje pozicijoje ir nuolat laikant į priekį ištemptą kaklą, vieni raumenys įsitempia, kiti silpsta, keičiasi sausgyslių, sąnarių būklė, o tai neišvengiamai turi įtakos ir kraujotakai bei kitoms svarbioms organizmo funkcijoms.

„Jei žmonės darbo metu skirtų bent truputį laiko ir savo sveikatai, tikslingai išnaudotų pertraukėles, su sprando įtampa susijusių problemų būtų galima išvengti,“ – sako „Office Gym“ vadovas, treneris Deividas Vaškelis. Pasak jo, daugiausiai naudos suteiktų mankštos ir masažo derinys, tačiau būtent masažas daugeliui vis dar atrodo egzotiška ir sudėtinga procedūra.

„Į masažo kabinetą pirmą kartą atėję ir išgirdę prašymą nusirengti žmonės neretai suglumsta ir pasimeta,“ – šypsosi masažuotoja Neringa Mockevičiūtė. Pasak jos, tenka girdėti nemažai atsiliepimų, kad daugelis norinčių išbandyti masažą taip ir neišdrįsta praverti kabineto durų, tačiau greitas masažas darbo vietoje – visai kas kita. „Pastebėjome, kad galimybe masažuotis darbe žmonės naudojasi labai noriai. Trumpas sprando masažas gali būti atliekamas ir per drabužius, masažuojamam žmogui nereikia nusirengti,“ – tikina „Office Gym“ masažuotoja. Toks masažas yra atliekamas žmogui sėdint ir efektyvumu nenusileidžia įprastam sprando ir kaklo masažui, atliekamam masažo kabinete.

„Masažas darbo vietoje daromas per drabužius ir trunka apie 15 minučių. Nors jo metu nenaudojami jokie aliejai ar kiti pagalbiniai produktai, tačiau išjudinami svarbūs taškai, atplaiduojami raumenys, gerėja kraujotaka ir bendra savijauta,“ – pasakoja masažuotoja N. Mockevičiūtė. Toks masažas gali padėti laikysenos korekcijai, saugo nuo galvos skausmų, kylančių esant nuolat įtemptam sprandui bei kaklui, o trunka ne ilgiau, nei įprasta kavos pertraukėlė.

Pasak „Office Gym“ vadovo D. Vaškelio, atsakingi ir darbuotojais besirūpinantys darbdaviai paprastai skiria patalpą, kur ir darbuojasi į biurą atvykęs masažuotojas. „Masažas trunka neilgai, žmonėms nereikia gaišti rengiantis, tad per neilgą laiko tarpą procedūra gali pasimėgauti tikrai daug darbuotojų, ženkliai gerėja jų savijauta ir didėja darbingumas,“ – pastebi jis. Masažo procedūros taip pat gerina žmonių emocinę būklę, steikia energijos bei žvalumo, atpalaiduoja ir padeda mažinti nervingumą. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.