Moterų futbolas | Scanpix nuotr.

Moterų futbolas | Scanpix nuotr.

Po 16 mėnesių trukusių derybų Ispanijos moterų futbolo atstovės pasiekė istorinį susitarimą, kuris gerokai pagerins sportininkių sąlygas.

Praėjusių metų lapkritį futbolininkės Ispanijoje pirmą kartą nusprendė streikuoti, kai derybos dėl geresnio užmokesčio įstrigo. Tuo metu jos truko metus.

Išplatintame pranešime pažymima, kad moterys turės tokius pat saugiklius darbiniuose santykiuose, kaip ir žaidėjai vyrų futbole. 

Nauju susitarimu nurodoma, kad futbolininkės gaus bent minimalų 16 tūkst. eurų metinį atlyginimą, o tos sportininkės, kurios bus pasirašiusios dalinius kontraktus, uždirbs 75 proc. nurodytos minimalios sumos.

Taip pat nurodoma, kad sportininkės per savaitę dirbs po 35 valandas bei turės teisę į 30 atostogų dienų per metus. Atostogos ir uždarbis bus garantuojami net patyrus traumą.

Jeigu futbolininkė paskutiniais savo kontrakto metais taps nėščia, ji galės pasirinkti pratęsti savo sutartį papildomiems metams.

Tokios taisyklės bus taikomos aukščiausioje Ispanijos moterų futbolo lygoje. Šios lygos klubai ilgai tvirtino, kad nesugebės įvykdyti tokių sąlygų ir joms įsigaliojus sunkiai išsilaikys versle.

Pasiekti susitarimą padėjo Ispanijos moterų lygos televizijos teises išpirkusi bendrovė. Ji buvo įsipareigojusi sumokėti 3 mln. eurų per sezoną, bet prie šios sumos pridėjo papildomus 1,1 mln.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga