LeBronas Jamesas ir Hiustono „Astros“ žaidėjai | Scanpix nuotr.

LeBronas Jamesas ir Hiustono „Astros“ žaidėjai | Scanpix nuotr.

 Artėjant naujajam MLB sezonui, Hiustono „Astros“ klubą drebinantis skandalas ir toliau nerimsta. Dar 2017 m. sezone klubas tapo MLB čempionais, kai superfinalo serijoje („World Series“) 4:3 nugalėjo Los Andželo „Dodgers“.

Vėliau buvo paviešinta informacija, kad „Astros“ būtent 2017 m. sezone sukčiavo, įgaudami nesąžiningą pranašumą prieš varžovus. Nustatyta, kad klubas naudojo specialias kameras, kurios fiksavo varžovų gaudytojų judesius. Šie metikui parodo signalus, kokio tipo metimą jis turėtų atlikti. „Astros“ greitai perduodavo šią informaciją savo mušėjams, kurie galėdavo pasiruošti atakai, kai žinodavo, kad sulauks palankiai skriejančio kamuoliuko.

Nepaisant gėdingo sukčiavimo, iš „Astros“ nebuvo atimtas čempionų titulas. Tiesa, MLB suspendavo „Astros“ trenerį ir generalinį vadybininką, skyrė klubui 5 mln. JAV dolerių baudą ir atėmė iš jų naujokų biržos šaukimus, tačiau nenubaudė nė vieno beisbolininko.

„Mes esame įsiutę. Man atrodo, kad kiekvienas iš tų vyrukų nusipelno būti sumuštas. Tai, ką jie daro, yra neteisinga. Jie gadina visų mūsų karjeras“, - susinervinęs kalbėjo Atlantos „Braves“ žaidėjas Nickas Markakis.

Panašiai kalba ir kiti MLB beisbolininkai, žadantys rungtynių metu tyčia mėtyti kamuoliukus varžovams į galvas. „Astros“ naujasis treneris „Dusty“ Bakeris netgi kreipėsi į lygos vadovus, kad šie padėtų užtikrinti klubo žaidėjų apsaugą, nes jie sulaukė labai daug grasinimų.

Antradienį savo nuomonę apie skandalą išsakė ir NBA superžvaigždė LeBronas Jamesas. Jis „twitter“ tinkle neslėpė savo įsiučio.

„Aš nežaidžiu beisbolo, bet esu sporto pasaulio dalis. Jei kas nors sukčiautų ir taip iš manęs atimtų galimybę laimėti čempiono titulą, aš būčiau įsiutęs! Savo elgesio tada tikrai nekontroliuočiau. MLB komisaras turėtų išgirsti, ką kalba jo lygos žaidėjai. Jie susierzinę, įžeisti, pasipiktinę, palūžę. Kamuoliukas dabar tavo pusėje. Tau reikia sutvarkyti šią situaciją dėl sporto ateities“, - rašė L.Jamesas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

gjsj
2020-02-20 12:03:54
durnas zaidimas
Atsakyti
Rmk
2020-02-24 09:56:19
Durniems ir fizika durnas mokslas.