Šarūnas Jasikevičius | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Šarūnas Jasikevičius | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Sekmadienį Kauno „Žalgiris“ Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyre 80:60 sutriuškino Vilniaus „Rytą“ ir susigrąžino praėjusiais metais prarastą titulą. Tai yra pirmasis šio sezono trofėjus.

Po rungtynių „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius apgailestavo, kad Nigelis Hayesas jį apipylė vandeniu, o ne šampanu, kalbėjo apie pagrindinius rungtynių akcentus ir prakalbo apie KMT finalo ketverto geriausiu žaidėju pripažinto Edgaro Ulanovo ir Pauliaus Jankūno svarbą komandai.

„Sveikinu „Žalgirio“ fanus su pirmu sezono titulu, tikrai malonus vakaras. Ačiū jiems, kad atvyko į Klaipėdą, nes žaidėme kaip namie. Fantastiškas jausmas dirbti organizacijoje ir komandoje, kuri kiekvienais metais turi realius šansus iškovoti trofėjus. Jaučiame didžiulį užnugarį.

Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės. Buvo puiki žaidėjų reakcija po pertraukos į tai, kur nenubaudėme „Ryto“. Trečiame kėlinyje žaidėme tikrai solidžiai, o „Rytas“ už mūsų klaidas nenubaudė. Gavosi, kad pabėgome ir kontroliavome rungtynes“, – sakė Š.Jasikevičius.

– N.Hayesas po rungtynių jus išmaudė su vandeniu. Jam tai pirmasis titulas karjeroje, bet matosi, kad žmogus švęsti moka?

– Nieko jis nemoka, su vandeniu pastoviai stovi.

– Kiek smagu už legionierius, kurie vis iššauna?

– Pakeičiant septynis žaidėjus nėra lengva, kad jie visi įeitų į kolektyvą ir pajustų tą „Žalgirio“ dvasią. Jie labai geri žmonės, nors tiek naujokų nesinorėtų, bet yra kaip yra. Tikėkimės, kad tai bus dar vienas žingsnis įsiliejant į klubą, pajaučiant, kaip čia viskas smagu. Nėra lengva gyvenime iškovoti tuos titulus ir tikiuosi, kad jie vertins tuos titulus

– E.Ulanovui ir vėl MVP finalo ketverto titulas. Galbūt reikėtų tą titulą pervadinti E.Ulanovo vardu?

– Čia jau labai didžiuliai žodžiai, bet jis buvo vienas iš tų, kuris antrojo kėlinio pabaigoje nesuprato ką mes norime kaip komanda. Galiausiai jis su Luku buvo vienas iš tų, kurie savo agresija labiausiai prisidėjo prie perlaužimo. Jie išėjo su labai geru mentalitetu ir padarytomis išvadomis. Jis nubaudė varžovus, kantriai veržėsi, žaidė solidų krepšinį, ėjo ant baudos metimų linijos, o mes nerealiame lygyje sustatėme gynybą trečiame kėlinyje. Labai svarbu, kad turėjome žaidėjų, kurie jau yra matę ir pajautę taurės finalo dvasią.

– Tas didžiulis intensyvumas gynyboje padėjo sukurti tokius epizodus kaip Z.LeDay dėjimą?

– Buvo gražu, tokie dėjimai puošia. Žiūrint iš komandos pusės, labai malonu, kai tokį dėjimą atlieka saviškis. Bet grįžtame prie to, kad turime daug jaunų žaidėjų ir jis po to dėjimo absoliučiai pametė galvą ir jam rungtynės buvo baigtos. Jauni vyrai.

– Kas nesisekė pirmoje pusėje?

– Turime gerbti „Rytą“. Jie turi vieną geriausių Europos trenerių. Bando reaguoti į visus rungtynių pasikeitimus, mes su jais žaidžiame tikrai labai daug. Jie pirmoje pusėje tikrai gerai judino kamuolį, keitė gynybos sistemą, mes kažkur kažko neišnaudojome. Kažkur nesupratome kaip reikia gintis kai kuriose situacijose, bet aš manau, kad „Rytas“ ir jų visa krepšinio pusė negauna tokios pagarbos, kokios jie nusipelno.

– P.Jankūnas vienu balu aplenkė E.Ulanovą – sakė rašys protestą LKL dėl MVP titulo. Kiek jam geras buvo šis ketvertas?

– Jis žino sistemą, reikia praeiti šiuos dalykus. Paulius pradėjo labai gerai rungtynes savo fiziškumu, dar išplėšė aikštelę pataikydamas du tritaškius. Bet visgi šiuose dalykuose – Edgaras, Artūras ir Paulius – duoda tą „Žalgirio“ dvasią. Man, kaip treneriui, svarbu, kad visi žaidėjai eitų kaip vienas kumštis. Mes turime surasti lietuvių, kurie perims jų estafetę artimiausiais metais.

– Ar pirmą kartą buvote apipiltas vandeniu?

– Ne, bet nesąmonė. Mano dukra gavo šampano, o aš vandenio – baisu, kokie laikai.

– Kuo dar buvote apipiltas?

– Sunku atsakyti, nežinau. Buvo visokių... Norisi tikrai švęsti su vyrais, juos tikrai stumiame į priekį. Jie tikrai stengiasi, norėtųsi, kad branduolys išliktų ilgiau, galėtume jausti šią atmosferą kartu. Visgi yra kaip yra. Labai svarbu, kad tokį turnyrą praėjome kaip nauja komanda.

– Ką darysite per FIBA „langą“?

– Tiesiai į Vitoriją, o po to priklausys nuo rezultatų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Kavianskas
2020-02-17 19:43:52
koliojates kaip mazvaikiai-laimejo stipresne komanda ir viskas
Atsakyti
gabijanav13@gmail.com
2020-02-17 14:15:39
labai jumis dizuojuosi
Atsakyti
Fidzh
2020-02-17 13:40:11
Skaitau komentarus ir is tikro juokiuos, kaip Šaras visus trollina net to nezinodamas:D o jei zino ir mato, sveikinu komentatoriai :D Šaras apie krepsini tikrai sprantantis zmogus ir tas puikiai matosi, bet ne visi ant tiek adekvatus pripazint tai.
Atsakyti
Bbd
2020-02-17 10:31:00
Bydy dejau paskaičiau ka kalbejo tai atrodo kad heros prisileides bszarina.nesuvokiami atsakimai i klausimus
Atsakyti
Jd
2020-02-17 11:41:08
O ko tu tikiesi is tokio degrado. Jis dažnai visas kalatojasi interviu duodamas. garantuotai kad lomkes ji kankina. Matyt perejo ant adatos
egis
2020-02-17 13:35:59
Akivaizdu,kad iš narkomano patirties kalbi, Jd.
Jd
2020-02-17 10:20:51
Geda! Jau interviu dave toks kominis kad reikejo vandeniu gaivint
Atsakyti
Jums uždrausta rašyti komentarus
2020-02-16 22:43:53
Galėjo dar iš kibiro apipilt
Atsakyti
ww
2020-02-16 21:10:40
gaila neapmyzo dar
Atsakyti
Žalią baltą
2020-02-16 21:21:49
Rytfany tave apšykt reikėtų
egis
2020-02-16 21:22:39
Jei taip laistytų Adomaitį, tikriausiai lietsargį laikytum virš jo galvos, arba su rankšluoščiu jį šluostytum.
ka cia
2020-02-16 21:23:30
garuoji,vafliaburni?
Ww gaidya
2020-02-17 09:18:00
Ww davai taveapmyzam