Rūta Meilutytė | Organizatorių nuotr.

Rūta Meilutytė | Organizatorių nuotr.

 Tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA) tik dabar oficialiai paskelbė, kad suspendavo lietuvę Rūtą Meilutytę dvejiems metams. Lietuvė tris kartus antidopingo kontrolieriams nenurodė savo buvimo vietos, o tai prilyginta dopingo testų praleidimams. Paskelbta, kad diskvalifikacija įsigaliojo 2019 m. liepos 21 d. ir baigsis 2021 m. liepos 20 d.

FINA pranešė, kad R.Meilutytė bylos svarstymo metu prašė sutrumpinti diskvalifikaciją, nes dar tikėjosi spėti pasiruošti Tokijo olimpiadai.

„Jeigu būtų skirta metų bausmė galėčiau toliau siekti savo tikslo startuoti Tokijuje. Tai greičiausiai būtų mano paskutinės žaidynės ir būtų nuostabu, jeigu turėčiau galimybę plaukti ten. Ačiū Jums“, - sakė lietuvė.

Deja, FINA atstovai buvo griežti ir lietuvei skyrė 2 metų diskvalifikaciją, užkirtusia kelią dalyvavimui olimpinėse žaidynėse.

R.Meilutytė viename iš laiškų FINA paaiškino, kodėl pažeidė taisykles: „Paskutinius metus tiesiog neskyriau dėmesio ADAMS sistemai, nes ruošiausi karjeros pabaigai. Prisiimu visą atsakomybę ir pripažįstu savo kaltę.“

Įdomu tai, kad bylos svarstymas, kuriame lietuvė užsiminė apie norą startuoti Tokijuje, vyko jau praėjus 2 mėnesiams po to, kai R.Meilutytė oficialiai paskelbė apie karjeros pabaigą, todėl jos sugrįžimo į profesionalų sportą varianto dar nevertėtų atmesti.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

silute
2020-02-22 09:28:28
Tegul su Dopingu isiaiskina,,,,zvaigzdute ,,,as prisimenu kaip ji Jefrimova smeize o pati neka geresne...
Atsakyti