UEFA Čempionų lyga | Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lyga | Scanpix nuotr.

UEFA organizacija ir vėl planuoja pokyčius Čempionų lygos turnyre. Tiesa, jie turėtų įsigalioti 2024 metais. O kas laukia šio turnyro?

Nuo 1955 metų Čempionų lygos turnyras ne kartą keitėsi: tiek pagal dalyvių skaičių, tiek pagal turnyro sistemą.

UEFA ir toliau ieško būdų, kaip dar labiau pagerinti ir patobulinti ir taip populiarų turnyrą, pritraukiantį milijonus žiūrovų kasmet.

Nors jokie galimi pokyčiai dar nėra oficialiai patvirtinti, galima apžvelgti, kuriose srityse UEFA norėtų keistis.

1. Skelbiama, kad vienas iš UEFA siekių yra išplėsti rungtynių skaičių. Tai reiškia, kad kiekviename sezone prisidėtų po keturias papildomas rungtynes, o du finalo dalyviai per vieną sezoną sužaistų nebe 13, o 17 rungtynių. Kol kas nėra žinoma, kokiu būdu tos keturios papildomos rungtynės būtų įtrauktos į turnyro formatą, tačiau tokie pokyčiai planuojami jau nuo 2024/25 metų sezono pradžios.

2. UEFA taip pat esą svarsto galimybę padidinti turnyro dalyvių skaičių. Manoma, kad organizatoriai siekia pritraukti papildomas 16 komandų, tokiu atveju Čempionų lygoje žaistų nebe 32, o 48 komandos. Jos būtų suskirstytos į 8 grupes po 6 komandas.

3. Dar viena naujovė, kurią UEFA planuoja įdiegti, yra antrasis grupių etapas. Šiuo metu turnyro formatas numato, kad 32 komandos rungtyniauja grupių etape, vėliau prasideda atkrentamieji etapai. Naujasis formatas numatytų, kad po grupių etapo būtų žaidžiamas dar vienas tokio tipo etapas. Jame aštuonios komandos būtų išdalintos į dvi grupes. Iš kiekvienos grupės po dvi geriausias komandas keliautų į pusfinalį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų