Darius Maskoliūnas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Darius Maskoliūnas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Pirmadienį Darius Maskoliūnas paskelbė galutinį Lietuvos rinktinės sąrašą artėjančiam Europos čempionato atrankos „langui“.

Vasario 21-ą dieną svečiuose lietuviai žais prieš Belgiją, o vasario 24-ą Vilniuje susikaus su Čekijos ekipa. Tai bus pirmosios rungtynės D.Maskoliūnui Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio poste.

Kalbėdamas apie artėjantį „langą“, D.Maskoliūnas atskleidė, kad greičiausiai savo karjerą rinktinėje baigė Adas Juškevičius, taip pat kalbėjo apie trumpą pasiruošimą, Donatą Moitiejūną, Roką Jokubaitį, Tomą Dimšą, Mindaugą Kuzminską ir „Žalgirio“ sistemą rinktinėje.

„Išplėstinis sąrašas buvo todėl, kad jo reikia o realiai ir taip buvo maždaug aišku, kas šiame lange žais rinktinėje. Žinome, kas negali atstovauti, todėl nereikėjo dėti daug pastangų, kad sudaryti galutinį sąrašą. Šiai dienai tai yra pajėgiausi žaidėjai, kuriuos galime turėti“, – sakė D.Maskoliūnas.

Rinktinės sąrašas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Rinktinės sąrašas | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

– Kiek svarbus netikėtas D.Motiejūno prisijungimas?

– Svarbu dėl daugelio niuansų. Su juo nuo pirmos dienos, kai mane paskyrė treneriu, kontaktavau ir mes buvome apsitarę, kad jis tikrai atvažiuos į „langą“. Žinote, kokia buvo situacija, po mūsų pokalbio aš jį žmogiškai palaikiau ir mes susitarėme, kad šioje situacijoje jam neverta važiuoti, nes pas juos buvo tikrai įtempta situacija. Jis yra pagrindinis jų komandos žaidėjas, tai mes sutarėme, kad paliekame tą klausimą atvirą ir jo net nekviečiame į rinktinę, kad jam nebūtų problemų. Tada atsitiko šita nelaimė ir nesąmonė – virusas – jis yra Lietuvoje, dega noru žaisti, buvau susitikęs, pasikalbėjome, todėl nematau priežasčių, kodėl jis negali žaisti. Taip pat jis turėjo pokalbį su komandos vadovybe ir treneriu, o jie visi buvo už.

– A.Juškevičius Rusijoje gerai žaidžia, kodėl jo nematome rinktinėje?

– Būsiu sąžiningas, A.Juškevičius žaidžia turbūt savo geriausią sezoną ir aš jį labai norėjau matyti rinktinėje. Turėjome pokalbį su Adu ir jis atsisakė atvažiuoti dėl asmeninių priežasčių. Paprašė gerbti jo sprendimą, į detales nelindau. Mes pasikalbėjome ir jis kažkokio motyvo, kas būtų asmeniškai prieš mane, jis neišsakė. Jis paprašė laiko pagalvoti, o tada pasakė, kad šiame lange nežais. Labai gaila, aš jį norėjau matyti, nes jis žaidžia tikrai labai gerai. Mačiau ne vienas jo rungtynes, rungtyniauja per dvi pozicijas, yra rinktinės senbuvis, bet reikia gerbti jo pasirinkimą.

– Daugiau gavote visus, kuriuos norėjote?

– Taip.

– Ar Adas tik šiam „langui“, ar apskritai jis nebenori žaisti rinktinėje?

– Sąžiningai, nežinau kaip jums atsakyti, kad nepameluoti, bet aš galvoju, kad jis visam atsisakė.

– Žinome Martyno Echodo situacija dėl traumos. Kokie dar buvo žaidėjai, kurie dėl puikiai suprantamų priežasčių negalėjo prisijungti prie komandos?

– Visi Eurolygos žaidėjai, apie NBA net nekalbama, o šiaip – iš to, ką turime, su visais kalbėjau asmeniškai, su kitais net kalbėti nereikia ir visi nori važiuoti bei pasirodyti. Šiai dienai tai yra optimali sudėtis. Galbūt 14 žmonių yra per daug, bet tam yra priežasčių, nes tikrai tikiuosi, kad Rokas grįžęs iš Vitorijos prisijungs prie mūsų ir galės debiutuoti vyrų rinktinėje rungtynėse su čekais. Dėl Martyno Sajaus – jį paskutinį pakviečiau, atvirai pasikalbėjome, jis žino, kad yra atsarginis vidurio puolėjas, nes nežinome, kaip atrodys Donatas, todėl likti su vienu Evaldu Kairiu būtų rizikinga. Jis žino savo rolę, todėl jam tikrai nebus jokia paslaptis.

– Dėl Roko Jokubaičio viskas paaiškės po išvykos Vitorijoje?

– Manau, kad taip. Tikiuosi, kad bus viskas gerai ir treneris jį išleis.

– Kalbant apie E.Kairį, Dainius Adomaitis buvo užsiminęs, kad jis negalavo prieš savaitgalio rungtynes. Kokia yra jo sveiaktos būklė?

– Negalėčiau pakomentuoti, nes visą situaciją geriau žino „Ryto“ daktarai. Tikiuosi, kad jį pamatysiu Klaipėdoje, nors tai dar irgi yra neaišku. Tikiuosi, kad jam viskas bus gerai, nes ir M.Echodas turi problemų...

– Kiek pasistūmėjo Igno Brazdeikio pilietybės klausimas?

– Šiandien girdėjau per žinias, tai žinau lygiai tiek pat, kiek ir jūs. Suprantu, kad tas klausimas artimiausiu metu bus svarstomas. Būsiu atviras, kol nėra ką svarstyti, tai nieko ir nesvarstau. Faktas, kad tokio lygio žaidėjas, kuris įrodinėja savo vertę NBA komandoje ar dukterinėje, tikrai nepamaišytų Lietuvos rinktinėje. Apie jo galimybes šiai dienai nelabai ką galiu pasakyti.

– Daugelis kalba, kad šis „langas“ yra toks truputį ne į temą. Žiūrint į ateitį, kiek svarbu jums prisiliesti prie rinktinės prieš olimpinį atrankos turnyrą?

– Labai svarbu. Galbūt krepšinio specialistai tikėjosi, kad šiame „lange“ būtų galima pasimėginti daugiau jaunimo, jaunų veidų, žaidėjų, kurie nebuvo rinktinės radare, bet noriu pasakyti, kad tie veteranai yra pakviesti tam, jog šiose dvejose rungtynėse bent kažkiek išmoktų ir pajaustų, kaip mes norime žaisti ir kaip mes bandysime žaisti vasarą. Man asmeniškai būtų lengviau, kai vasara visi suvažiuos ir aš būsiu juos pačiupinėjęs. Man lengviau su tais kandidatais, kurie bus iš „Žalgirio“, bet yra ir kitų pavardžių.

– Kiek šis „langas“ gali būti svarbus D.Motiejūnui, kai žinome, kokia didžiulė konkurencija jo pozicijoje?

– Senokai jį matėme žaidžiant europinį krepšinį, nes Kinijoje tikrai žaidžia kitokį krepšinį. Jis taip pat žaidžia visiškai kitokį krepšinį, nes ten viskas yra ant jo pečių. Įdomu pažiūrėti, kaip jis integruosis į komandinį žaidimą, nes mes tikrai nepropaguosime kiniško krepšinio. Manau, kad ir jam pačiam įdomu pasižiūrėti. Taip pat pasižiūrėjus į tai, kas darosi Kinijoje, jam pačiam tai yra naudinga. Jis ne kartą yra įrodęs, kokio lygio yra žaidėjas, bet visi truputėlį esame primiršę, kaip jis žaidžia.

– Kiek turite laiko pasiruošti „langui“?

– Laiko „marios“, turime net keturias treniruotes. Viską spėsime, viską padarysime. Susirenkame pirmadienį vakare, ketvirtadienį skrendame, penktadienį žaidžiame. Turime antradienį ir trečiadienį, pasportuosime, kažką pamėginsime išmokti ir suprasti vienas kitą. Važiuosime „na ura“.

– Tomas Dimša išgyvena lūžio sezoną. Kokį įspūdį jis palieka?

– Dėl jo labai džiaugiuosi, nes kaip jaunas ir perspektyvus žaidėjas buvo viršūnėje. Vėliau buvome kažkokioje nežinioje, visi buvome primiršę jį. Jau pernai jis rodė atsigavimo ženklus, dabar žaidžia tikrai gerai ir užtikrintai per kelias pozicijas. Bus labai įdomu pamatyti, kaip jis atrodys rinktinės fone.

– Ar A.Juškevičiaus atsisakymas gali būti susijęs su tuo, kad jis žaidė praėjusioje atrankoje, bet taip ir nesulaukė kvietimo į pasaulio čempionatą?

– „Nice“... Aš galvoju, kad gal kažkiek.. Man sunku kalbėti, nes aš tos situacijos nesukūriau, nedalyvavau tame procese. Man kažką sakyti yra nelogiška. Manau, kad jūs susisieksite ir sužinosite priežastis iš jo. Noriu užtvirtinti, kad aš su Adu normaliuose santykiuose, bet nesipykome ir nesame susipykę. Jis priėmė sprendimą ir aš jį gerbiu, nors man jo labai reikėtų.

– M.Kuzminską matote trečioje ar ketvirtoje pozicijoje?

– Žinant Mindaugo didžiulį norą žaisti trečioje pozicijoje, tai bandysime jį stumti į antrą (juokiasi, – aut. past.), nes ji jam irgi turėtų tikti. Jeigu rimtai, tai iš žaidėjų, kuriuos turime, Mindaugas bus savo pozicijoje, kurioje gerai jaučiasi.

– Kokių atsakymų tikitės iš ketvirtos pozicijos žaidėjų ir kaip matote tą poziciją olimpinėje atrankoje?

– Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis – šiai dienai turime juos, bet nelabai bus galima kažką pridėti ir į pasiruošimą atrankai į olimpiadą. Nelabai turime daug ketvirtos pozicijos žaidėjų. Turime jauną ir gerai bežaidžiantį Paulių Jankūną.. Sulauksime sezono pabaigos ir tada žiūrėsime, bet šiai dienai yra Eimantas su „superiniu“ metimu, Gytis gerą formą demonstravo iki traumos. Bandysime kažkaip suktis iš padėties.

– Kaip vyko pokalbis su Š.Jasikevičiumi dėl R.Jokubaičio?

– Labai sunkiai (juokiasi, – aut. past.). Mes tiesiog pasikalbėjome, pasakiau, kad jį įtrauksiu į sąrašą. Kelios dienos po Vitorijos jam bus laisvos. Jūs žinote, man nėra sunkumų bendraujant su „Žalgirio“ vyriausiuoju treneriu.

– Kiek realu pakrapštyti tą „Žalgirio“ sistemą rinktinėje?

– Nuo 5 iki 10 procentų. Nežinau, kaip jums paprasčiau atsakyti. Sėdėjome su Tomu Masiuliu ir svarstėme, su kiek derinių reikia įeiti, nes pas mus tų derinių yra labai daug. Tai mes susiaurinome viską iki visiško minimumo. Tai yra pagrindinė bazė, kurią visi žaidėjai visuose klubuose turi. Mes padarėme sąrašėlį, pasiruošėme ir bandysime per trumpą laiką tai įdiegti – tiek puolime, tiek esminius principus gynyboje.

 

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėties pristatymas | Spaudos konferencija su rinktinės vyr. treneriu Dariumi Maskoliūnu

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėties pristatymas | Spaudos konferencija su rinktinės vyr. treneriu Dariumi Maskoliūnu

Posted by Krepšinio namai on Sunday, February 9, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų