Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ | Organizatorių nuotr.

Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ | Organizatorių nuotr.

 Stokholme (Švedija) baigėsi Šiaurės Europos vandensvydžio lygos finalinio šešeto turnyras, kuriame bronzą laimėjo Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ klubas.

Vilniečiai po gero pasirodymo B grupėje pateko tiesiai į finalinio turnyro pusfinalį. Deja, jame šeštadienį „VMSC-Baltic Amadeus“ 8:11 turėjo pripažinti „Jarfalla Vattenpolo“ (Švedija) pranašumą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai buvo išlyginę rezultatą (7:7), bet vėliau 6 min. nepelnė įvarčio, o švedai per tą laiką spurtavo 3:0.

„Pritrūko patirties. Mūsų beveik pusė žaidėjų yra 18 metų ir jaunesni, o varžovai yra gerokai vyresni ir daug metų žaidžia kartu. Tris kėlinius pavyko kabintis ir kovoti, dar ketvirtajame kėlinyje dukart rezultatas buvo lygus. Tik pati pabaiga priklausė švedams“, - kalbėjo Vilniaus ekipos treneris Nerijus Papaurėlis.

Sekmadienį kovoje dėl bronzos „VMSC-Baltic Amadeus“ 19:14 nugalėjo Lodzės LSTW (Lenkija) vandensvydininkus. 5 įvarčius pelnė Ivanas Krasavčikovas, 4 – Dariušas Tomaševski, po 2 – Karolis Blaževičius, Janas Reuttas, Dominykas Brekys ir Ignas Kižys, o po 1 – Adomas Tonkichas ir Jegoras Prudnikovas.

„Su lenkais nebuvo lengva, bet turėjome ilgesnį žaidėjų suolelį ir pavyko mums pasiūlyti jiems pakankamai aukštą tempą. Naudojome didelę rotaciją ir išsaugojome šviežumą iki rungtynių pabaigos. Netrūko ir klaidų, bet pabaigoje turėjome daugiau jėgų“, - pasakojo N.Papaurėlis.

Šiuo turnyru liko patenkintas ir Vilniaus komandos kapitonas Dominykas Brekys.

„Pusfinalio rungtynės buvo turbūt prasčiausias mūsų mačas per visus tris turus. Darėme daug klaidų prieš labai patyrusią komandą, kuri už tai mums neatleido. Taip pat šiek tiek įtakos turėjo ir tai, kad varžovams tai nebuvo pirmos rungtynės ir jie žaidė namuose. Vis dėlto reikia pripažinti, kad šią dieną jie buvo kiek stipresni. Visai kitoks mačas buvo sekmadienį. Nedarėme tiek daug klaidų, išnaudojome lenkų silpnybes ir iškovojome vieną svarbesnių pergalių atsinaujinusio Vilniaus klubo istorijoje“ - teigė D.Brekys.

Šiaurės Europos vandensvydžio lygos turnyras surengtas antrą kartą. Planuojama, kad turnyras ateityje dar labiau plėsis.

„Šių metų finalinis turnyras pasižymėjo tuo, kad visi septyni mačai buvo nenuspėjami. Tai rodo, kad komandų lygis yra panašus, todėl yra naudingas visiems. Lyga planuoja plėstis - prie lygos galbūt prisijungs Danijos komandos, taip pat laukiama daugiau klubų iš Lietuvos ir Lenkijos“, - pridūrė N.Papaurėlis.

D.Brekys pastebi, kad per sezoną jauna Vilniaus komanda nuolat progresavo.

„Turnyras labai naudingas. Matome, kad su kiekvienu turu komanda auga. Turime nemažai jaunų žaidėjų ir kone kiekviename ture atsiskleidė naujas talentas. Vyresni žaidėjai taip pat dar yra labai konkurencingi ir gali padėti komandai. Tai mums buvo labai geras pasiruošimas pagrindinėms kovoms Lietuvos čempionate“, - pabrėžė D. Brekys.

Kitame sezone, kaip ir pasibaigusiame, vienas iš turų turėtų būti surengtas Fabijoniškių baseine, Vilniuje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.