Mačo akimirka | Scanpix nuotr.

Mačo akimirka | Scanpix nuotr.

 Penktadienį Keiptauno stadione (Pietų Afrikos Respublika) įvyko istorinė dvikova tarp dviejų teniso legendų – šveicaro Rogerio Federerio (ATP-3) ir ispano Rafaelio Nadalio (ATP-2). „Match for Africa“ pavadintą akistatą laimėjo šveicaras – 6:4, 3:6, 6:3.

Šiame mače buvo pagerintas visų laikų teniso žiūrimumo rekordas. Pranešama, kad į stadioną susirinko net 51 954 sirgaliai. Ankstesnis rekordas išsilaikė vos keletą mėnesių – 2019 m. R.Federerio ir vokiečio Alexanderio Zverevo mačą Meksikoje stebėjo 42 517 žiūrovų. R.Federeris Keiptaune tikėjosi surinkti bent 1 mln. JAV dolerių Pietų Afrikos Respublikos vaikams, bet jo lūkesčiai buvo gerokai viršyti. Organizatoriai pranešė surinkę 3,5 mln. JAV dolerių.

R.Federeris jau pirmojo seto pradžioje laimėjo varžovo padavimų seriją ir neprarado įgyto pranašumo. Antrąjį setą jau R.Nadalis pradėjo dviem laimėtais geimais paeiliui. Vėliau žaidėjai keitėsi „break pointais“, kvietė kartu žaisti kamuoliukus padavinėjusius vaikus, o R.Nadalis išliko priekyje ir laimėjo setą. Trečiojo seto pradžioje po R.Nadalio klaidos R.Federeris atitrūko 3:0. Ispanui atsitiesti taip ir nepavyko.

Prieš tai tenisininkai sužaidė parodomąjį dvejetų mačą. R.Federeris suvienijo jėgas su vienu iš „Microsoft“ įkūrėjų Billu Gatesu, o R.Nadalis žaidė kartu su vietiniu komiku Trevoru Noah. Šį mačą R.Federeris su B.Gatesu laimėjo rezultatu 6:3.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.