4 valandų finale – rekordinis N.Djokovičiaus triumfas VIDEO + statistika

2020.02.02 14:46
Novakas Djokovičius | Scanpix nuotr.

Novakas Djokovičius | Scanpix nuotr.

 Melburne (Australija) sekmadienį baigėsi pirmasis šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyras „Australian Open“. Jį vainikavo įspūdingas vyrų vienetų varžybų finalas tarp 32-ejų metų serbo Novako Djokovičiaus (ATP-2) ir 26-erių metų austro Dominico Thiemo (ATP-5). Finale prireikė net 4 valandų, kol serbas palaužė varžovo pasipriešinimą rezultatu 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4.

N.Djokovičius dominavo mačo pradžioje, laimėdamas tris pirmuosius geimus, tačiau septintajame geime jis savo padavimų metu atsiliko 15:40 ir pataikė į tinklą. Serbas čia pat galėjo susigrąžinti persvarą, bet aštuntajame geime nerealizavo „break pointo“.

Dar dvi tokias galimybes N.Djokovičius susikūrė dešimtajame geime. Pirmosios progos jis nerealizavo, bet antruoju mėginimu pats D.Thiemas jam padovanojo pergalę sete, padarydamas lemtingą dvigubą klaidą.

Antrojo seto pradžioje N.Djokovičius prisidarė problemų, kai trečiajame geime suteikė varžovui tris „break pointus“. Pirmuoju bandymu D.Thiemas padarė klaidą, vėliau N.Djokovičius atliko sėkmingą smūgių kombinaciją, o trečiojo „break pointo“ metu serbas priėmė keistą sprendimą, antru mėginimu padavė kamuoliuką net 194 km/val. greičiu, padarė dvigubą klaidą ir pralaimėjo geimą. N.Djokovičius aštuntajame geime atsitiesė ir išlygino rezultatą, bet tuo džiaugėsi neilgai. Devintajame geime serbas du kartus buvo įspėtas dėl per ilgo pasiruošimo padavimams, atsiliko 15:40 ir neišsigelbėjo, o vėliau dar skyrė keletą žodžių bokštelio teisėjui.

Austras šį kartą persvaros neišbarstė ir laimėjo setą (6:4).

Trečiojo seto pradžioje N.Djokovičius žaidė dar prasčiau. Jis toliau dažnai darė dvigubas klaidas, pralaimėjo dvi savo padavimų serijas ir atsiliko 0:4. Tiesa, antrajame geime N.Djokovičius susikūrė „break pointą“, tačiau neatrėmė varžovo smūgio. N.Djokovičius vėliau kiek atsigavo ir bent jau savo padavimų metu ėmė laimėti geimus. Aštuntajame geime D.Thiemas padarė dvigubą klaidą ir suteikė varžovui „break pointą“, bet serbas savo progos nerealizavo, padarė tris neišprovokuotas klaidas iš eilės ir pralaimėjo setą (2:6).

Ketvirtajame sete serbas visiškai atsigavo ir nesuteikė varžovui nė vieno „break pointo“. D.Thiemas jau trečiajame geime vos nepralaimėjo savo padavimų serijos. Tąkart austras atsilaikė, bet aštuntajame geime padarė dvigubą klaidą ir leido N.Djokovičiui realizuoti vieną iš dviejų „break pointų“. Serbas tuomet „sausai“ laimėjo savo padavimų seriją ir perkėlė finalo baigtį į lemiamą – penktą – setą.

Lemiamo seto pradžioje abu žaidėjai kūrėsi „break pointus“. N.Djokovičius realizavo jau pirmąją savo galimybę, o austras ketvirtajame sete iššvaistė abi savo progas ir atsiliko 1:3. N.Djokovičiaus ir toliau didino spaudimą varžovui, o septintajame geime susikūrė dar vieną „break pointą“. Šį kartą D.Thiemas galingu smūgiu panaikino serbo turėtą galimybę. Devintajame geime austras tokių problemų nebeturėjo, priartėjo iki 4:5 ir serbas stojo atlikti lemtingų savo padavimų. N.Djokovičius užtikrintai atlaikė įtampą ir įtvirtino savo pergalę.

Mačo statistika:

Mačo statistika: D.Thiemas - N.Djokovičius | Organizatorių nuotr.

Mačo statistika: D.Thiemas - N.Djokovičius | Organizatorių nuotr.

Lažybininkai aiškiu poros favoritu vadino N.Djokovičių. Serbas yra tituluočiausias visų laikų „Australian Open“ vyrų vienetų žaidėjas. Čia jis triumfavo net 8 kartus, laimėdamas visus žaistus finalus. Tuo tarpu D.Thiemas iki šių metų „Australian Open“ turnyre nebuvo peržengęs aštuntfinalio barjero. Austras nėra laimėjęs ir kitų „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų, nors du kartus dalyvavo „Roland Garros“ finaluose.

N.Djokovičius ne tik iškovojo rekordinį – 8-ą – „Australian Open“ titulą, bet ir priartėjo prie visų laikų lyderių pagal „Didžiojo kirčio“ turnyrų vienetų titulus. Šioje įskaitoje lyderiauja R.Federeris (20), antrą vietą užima R.Nadalis (19), o N.Djokovičius turi jau 17 titulų.

Serbui atiteko 2000 ATP vienetų reitingo taškų ir 4,12 mln. Australijos dolerių (2,49 mln. eurų), o austrui – 1200 ATP vienetų reitingo taškų ir 2,065 mln. Australijos dolerių (1,25 mln. eurų). N.Djokovičius kitą savaitę aplenks R.Nadalį ir taps pirmąja pasaulio rakete.

Anksčiau šie tenisininkai buvo susitikę 11 kartų. 7 mačus laimėjo serbas, o 4 – austras. Pastarąjį kartą jie žaidė 2019 m. lapkričio 12 d. Baigiamajame metų ATP turnyre D.Thiemas nugalėjo N.Djokovičių rezultatu 6:7 (5:7), 6:3, 7:6 (7:5). „Australian Open“ turnyruose jų keliai susikirto pirmą kartą.

N.Djokovičius tik pirmajame rate pralaimėjo vieną setą. Vėliau jis nugalėjo penkis varžovus iš eilės, laimėdamas 15 setų paeiliui. Pakeliui į finalą serbas įveikė vieną pirmojo dešimtuko žaidėją – skausmus jautusį šveicarą Rogerį Federerį (ATP-3).

D.Thiemo kelias buvo kur kas sunkesnis. Austras antrajame rate prieš australą Alexą Boltą (ATP-140) netikėtai atsiliko 6:2, 5:7, 6:7 (5:7), bet galingai sužaidė du lemiamus setus (6:1, 6:2). Austrui ir burtai lėmė rimtesnius varžovus pakeliui į finalą. D.Thiemas Melburne nugalėjo tris pirmojo dešimtuko žaidėjus: prancūzą Gaelį Monfilsą (ATP-10), ispaną Rafaelį Nadalį (ATP-1) ir vokietį Alexanderį Zverevą (ATP-7).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.