Marija Lasickienė | Alfredo Pliadžio nuotr.

Marija Lasickienė | Alfredo Pliadžio nuotr.

 Rusijos lengvosios atletikos federacija (RUSAF) vis giliau gramzdina savo sportininkus, nesugebėdama išspręsti problemų dėl dopingo vartojimo.

Neseniai vykusiame posėdyje AIU taryba vertino RUSAF atstovų pasiaiškinimus dėl galimo bandymo nuslėpti Danilo Lysenkos dopingo vartojimo. AIU padarė išvadą, kad RUSAF negali įrodyti savo nekaltumo ir ragina toliau taikyti griežčiausias sankcijas.

„Nepaisant aiškių ir neginčijamų įrodymų, RUSAF toliau bando aiškinti esą nekalti ir dangsto savo darbuotojus. Dėl šios priežasties rekomenduojame pasaulio lengvosios atletikos tarybai neatnaujinti galimybės Rusijos lengvaatlečiams siekti neutralių atletų statuso. Jei kaltinimai bus galutinai patvirtinti, tuomet raginame svarstyti griežčiausią įmanomą bausmę – RUSAF pašalinimą iš pasaulio lengvosios atletikos federacijos narių“, - rašoma AIU pranešime.

Jei toks sprendimas įsigalios, tuomet į Tokijo olimpiadą negalės vykti net ir dopingo niekada nevartoję Rusijos lengvaatlečiai. Dėl to nukentėtų ir neabejotina moterų šuolių į aukštį rungties favoritė Marija Lasickienė.

„Tai didžiulė gėda. Situacija su dopingu šalyje tik prastėja. Tos problemos turėjo būti išspręstos per 4 metus. Norėčiau varžytis tik su kitomis šuolininkėmis, bet turiu kovoti ir dėl teisės startuoti varžybose. Tie, kas sako, jog gėdinga startuoti po neutralia vėliava, nežino, kiek jėgų ir energijos sportininkai atiduoda. Mes nežinome, kiek ilgai truks mūsų karjeros, bet žinome, kad beveik visi pasitrauksime dar nesulaukę 40-ies. Aš neturiu tiek daug laiko, kad galėčiau laukti, kol ši situacija išsispręs“, - sakė M.Lasickienė, paraginusi federacijos vadovus kuo greičiau imtis veiksmų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton