Iš karjeros duobės kilti pasirengęs E.Stanionis: „Jau net buvo kilusios mintys viską baigti“ (24)

2020.01.30 15:35
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Eimantas Stanionis | Organizatorių nuotr.

Eimantas Stanionis | Organizatorių nuotr.

„Paskutinės stovyklos metu Hiustone kalbėjau su vadybininku Shelly Finkeliu ir klausiau, ar galėčiau keltis treniruotis į Los Andželą“, – sportas.lt prisipažino boksininkas Eimantas Stanionis, pasiryžęs dar kartą keisti sporto klubą, kuriame rengiasi kovoms.

Pasirodo, Hiustone boksininkas nesijautė tobulėjantis. „Pasijaučiau stovintis vietoje, o sportininko karjera nėra ilga, – kalbėjo 25-ų E.Stanionis. – Norisi tobulėti“.

Profesionalo karjerą po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pradėjęs boksininkas ringe dar nepatyrė pralaimėjimo. Jo karjeros įraše – dešimt pergalių, kurių septynios pasiektos nokautavus savo varžovus. Gruodį lietuvis dvikovos svorio kategorijoje iki 67 kilogramų trečiajame raunde į nokautą pasiuntė Julio Cesarą Sanchezą iš Dominikos Respublikos.

Apie grįžimą į Los Andželą, ten, kur ir prasidėjo profesionalo karjera, E.Stanionis su agentu kalbėjo jau prieš šią dvikovą. Sprendimas buvo priimtas po Naujųjų metų. Nors E.Stanionis grįžta į Los Andželą, bet minties grįžti pas legendinį trenerį Freddie Roachą nebuvo. Boksininkas treniruosis pas buvusį F.Roacho asistentą Marviną Somodio, kuris praeitų metų rudenį atsidarė savo salę.

Nesijautė gerai

Paprašytas priminti, kodėl anksčiau išsiskyrė keliai su Manny Pacquiao, Georges St-Pierre'ą bei Amirą Khaną treniravusiu F.Roachu, boksininkas kiek susimąstė: „Hmmm... Anksčiau to pasakoti gal nelabai galėjau, bet dabar galiu“.

Eimantas Stanionis | „Twitter“ nuotr.

Eimantas Stanionis | „Twitter“ nuotr.

„Viskas pas Frieddie buvo gerai, nes salėje buvo Marvinas, – pradėjo E.Stanionis. – Būtent jis buvo žmogus, kuris nuolat gelbėdavo salėje – palaikydavo „lapkes“, viską sužiūrėdavo, parinkdavo sparingo partnerius, pasirūpindavo, kad jie būtų. Viską darydavo Marvinas, o Freddie darbuodavosi tuomet, kai į salę atvykdavo žurnalistai su kameromis. Tuomet ir pats su boksininkais pasidarbuodavo... Bet tai būdavo labai retai“.

E.Stanionis teigė, kad F.Roachas stebėdavo kiekvieną jo treniruotę, nuolat girdavo.

„Tačiau tikiu, kad jis jau neturi tiek energijos ir motyvacijos, kiek turėdavo anksčiau. Jis myli boksą ir savo salę. Kiekvieną rytą būtent jis ją atrakina šeštą valandą ryto, jis joje, atrodo, gyvena, bet sportininkų motyvuoti ir padėti jiems kilti, deja, manau, jis jau negali, – kalbėjo E.Stanionis. – Taip, „Wild Card“ salėje gali rasti pačius geriausius sparingų partnerius, ten susirenka visa „grietinėlė“ iš viso pasaulio“.

Eimantas Stanionis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Eimantas Stanionis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Du niuansai, privertę tuomet atsisveikinti su žinomu treneriu: M.Somodio sprendimas palikti „Wild Card“ salę ir nepaaiškinamas laiko planavimas.

„Įsivaizduok, man pasako, kad treniruotė – 12 val. Aš ateinu. Man suteipuoja rankas... O jokių sparingo partnerių salėje dar nėra. O, pasirodo, Freddie’as tiesiog su niekuo nesuderindavo, nes Marvinas būdavo kur nors išvykęs. Tad kartais sėdėdavau su suteipuotomis rankomis ir laukdavau pusantros valandos... Tiesiog sėdėdavau prie ringo ir laukdavau, kol kas nors įžengs į salę, – emocingai pasakojo E.Stanionis. – O dėl ko aš tas traumas gavau? Bijodavau ką nors dėl to Freddie’ui sakyti, juk jis pasaulinė žvaigždė, bet neretai į ringą sparinguotis šokdavau be jokio apšilimo – suteipavo, uždėjo pirštines ir „Eik boksuotis“. Jokio apšilimo. Taigi kartais reikėdavo laukti, o kartais be jokio apšilimo – tiesiai į ringą. Gal dėl to ir prasidėjo visos mano traumos“.

Su F.Roachu lietuvis atsisveikino 2018-aisiais.

Praeitų metų viduryje paaiškėjo, kad E.Stanioniui yra įplyšę riešo raiščiai. Lietuvoje jam buvo atlikta operacija. Sekė ilga reabilitacija, o vėliau prasidėjo stovykla Hiustone su treneriu Ronnie Shieldsu. Spalio mėnesį E.Stanionis įveikė Evincii Dixoną, gruodį – J.C.Sanchezą.

Tačiau stovykla gero įspūdžio nepaliko.

Sunkiausias laikas ir alkis

„Anksčiau aš juokdavausi iš visokių depresijų, vis klausdavau žmonių, dėl ko įmanoma depresuoti, bet Hiustone aš sužinojau, kaip gali būti sunku. Tai nebuvo depresija, bet man buvo labai ilgu savų žmonių, – apie paskutines stovyklas pasakojo E.Stanionis. – Man sunku būti vienam. Gal kitiems sunku tai įsivaizduoti. Bet buvau visiškai vienas, net neturėjau, kur pasivaikščioti, gyvenau laukuose, kur net šaligatvių nėra. Ši stovykla buvo pragaras“.

Eimantas Stanionis | Organizatorių nuotr.

Eimantas Stanionis | Organizatorių nuotr.

Treneris R.Shieldsas, pasak lietuvio, yra puikus. „Jis investavo į mane labai daug savo energijos ir laiko, bet sparingų nebuvo, o ir skrydžiai į Hiustoną brangiai kainuoja. Kalbėjau apie tai su juo, manau, supratome vienas kitą“, – pasakojo E.Stanionis.

Sulaukęs klausimo, ar prieš pradėdamas minti profesionalaus boksininko kelią, žinojo, kad viskas nebus taip lengva, E.Stanionis atsiduso.

„Po olimpinių žaidynių aš gavau kelis pasiūlymus... Gal aš padariau klaidą, kad neišklausiau kitų. Tuo metu labai pasitikėjau vienu žmogumi. Man atrodė viskas teisinga, todėl pasirašiau sutartį su „Ringstar Sports“. Išvykau į Ameriką ir pamačiau, kaip atrodo tasai kitas pasaulis. Jeigu galėčiau atsukti laiką atgal, galbūt, taip nebūčiau skubėjęs“, – atvirai kalbėjo boksininkas.

Eimantas Stanionis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Eimantas Stanionis l Manto Stankevičiaus nuotr.

Prieš žengdamas žingsnį į profesionalų boksą E.Stanionis bendravo ir su Egiu Klimu – Egidijaus Kavaliausko, Vasilijaus Lomačenkos, Oleksandro Usyko bei kitų garsių boksininkų vadybininku.

„Bendravome, bet nieko aiškaus nebuvo. Į Ameriką man buvo pasiūlyta važiuoti dar prieš Europos čempionatą. Tada atsisakiau. Vėliau dar kalbėjome po Europos čempionato, bet nieko nenusprendėme, gavau kitų pasiūlymus, o su E.Klimu po olimpinių žaidynių nesusisiekėme“.

Kiek vėliau E.Stanionis nusijuokė.

„Aš nepergyvau prieš olimpines. Žinojau, kad visi stebės, kad mano stilius visiems patiks ir manęs tikrai norės, – šypsojosi 2015-aisiais Europos čempionu tapęs lietuvis, bet olimpinėse... suklupęs E.Stanionis. – Žinojau, kad man paskambins ir pasakys, kad esu jiems reikalingas. Ir neklydau. Net iš Japonijos sulaukiau skambučių“.

Eimantas Stanionis | Organizatorių nuotr.

Eimantas Stanionis | Organizatorių nuotr.

Tuomet su „Ringstar Sports“ boksininkas pasirašė penkerių metų sutartį. „Tiesiog pasakiau savo sąlygas, jie sutiko. Aš nesu nusivylęs sutartimi... Tiesiog Amerikoje nėra taip lengva. Jau kelis kartus esu pagalvojęs apie karjeros pabaigą. Ypatingai daug apmąstymų buvo per tuos tris mėnesius Hiustone. Puikiai suprantu žmones, kurie dirba nemylimą darbą, suprantu, ką reiškia daryti tai, ko nenori. Buvo dingęs alkis... Visada į treniruotes eidavau alkanas, norėjau kažkam kažką įrodyti, o ten, Hiustone, viskas buvo prislopinta. Atrodo, tai buvo mano žemiausias karjeros taškas“.

O dabar, išvykęs į Los Andželą E.Stanionis vėl pradėjo justi alkį. Pozityvumo dozę skiepija ir agentas S.Finkelis, kuris nuolat primena, kad visi juo tiki.

„Tereikia išlaukti šanso“, – nusišypsojo boksininkas.

Jis tikisi, kad kita jo kova įvyks jau pavasarį.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (24)
Registruoti
Anoniminiai (24)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų