Rafaelis Nadalis | Scanpix nuotr.

Rafaelis Nadalis | Scanpix nuotr.

 Melburne (Australija) trečiadienį tęsėsi pirmojo šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyro pagrindinio etapo kovos.

Paskutiniame vyrų vienetų varžybų ketvirtfinalyje austras Dominicas Thiemas (ATP-5) po įspūdingos 4 valandų 12 minučių kovos 7:6 (7:3), 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (8:6) nugalėjo ispaną Rafaelį Nadalį (ATP-1). Tai buvo penkta austro pergalė prieš ispaną per keturiolika jų dvikovų.

D.Thiemas pirmojo seto starte iššvaistė vieną „break pointą“, o aštuntajame geime „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją ir atsiliko 3:5. Atrodė, kad R.Nadalis ramiai užbaigs setą, bet devintajame geime austras lemiamais momentais žaidė agresyviai, neleido ispanui vienu tašku laimėti seto ir galiausiai pats perėmė iniciatyvą, realizuodamas trečiąjį „break pointą“. Pratęsime R.Nadalis epizodiškai pirmavo (2:0), vėliau pralaimėjo 4 taškus iš eilės, bet po laimėto varžovo įžaisto kamuoliuko dar turėjo vilčių pakovoti dėl pergalės (3:4). Tuomet ir įvyko lemiamas pratęsimo lūžis. R.Nadalis pralaimėjo du iš eilės įžaistus kamuoliukus, atsiliko 3:6 ir D.Thiemas čia pat baigė setą.

Antrajame sete R.Nadalis vėl turėjo persvarą (4:2), tačiau palaužti D.Thiemo jam nesisekė. Aštuntajame geime austras realizavo „break pointą“ ir vėl pavijo ispaną. Dvyliktajame geime austras turėjo galimybę tašku laimėti setą, bet R.Nadalis greita smūgių kombinacija panaikino tokią D.Thiemo viltį. Vėl teko žaisti pratęsimą. Austras jame išbarstė 4 taškų pranašumą (iš 4:0 į 4:4), bet laiku nutraukė prastą seriją. R.Nadalis nesėkmingai „trumpino“ kamuoliuką, o vėliau D.Thiemas sulaukė tinklo „pagalbos“ – pratęsimas baigėsi austro pergale 7:4.

Lygi kova trečiajame sete tęsėsi iki pat dešimtojo geimo. Per pirmus devynis geimus nė vienas žaidėjas neturėjo „break pointų“, bet dešimtajame geime R.Nadalis varžovo padavimų metu atitrūko 40:15. Pirmu bandymu R.Nadalis prastai priėmė varžovo padavimą, bet antru mėginimu D.Thiemas pataikė į tinklą ir ispanas laimėjo setą.

R.Nadalis bandė perimti iniciatyvą ankstyvoje ketvirtojo stadijoje, bet pralaimėjo tris „break pointus“. Kitame geime jau D.Thiemas susikūrė tokią galimybę – ispanas svarbiausiu momentu smūgiavo į užribį ir austras atitrūko 3:1. Austras pirmavo iki pat dešimtojo geimo, kai jį ėmė veikti įtampa. D.Thiemas ėmė daryti neišprovokuotas klaidas, kartą padarė ir dvigubą klaidą bei pralaimėjo savo padavimų seriją. Pratęsimas prasidėjo labai keistai – pirmus 5 taškus laimėjo paduotą kamuoliuką priimdavęs žaidėjas. Šią seriją galiausiai nutraukė D.Thiemas, įgijęs 2 taškų persvarą (4:2). R.Nadalis vėliau turėjo gerą progą priartėti, bet D.Thiemas sėkmingai gynėsi, o R.Nadalio ataka baigėsi nesėkmingai – kamuoliukas skriejo į užribį. Austras pirmavo 6:4, bet savo padavimų metu grubiai suklydo, smūgiuodamas į tinklą. Vėliau jau atėjo laikas R.Nadalio padavimui. Po D.Thiemo smūgio aukšta trajektorija kamuoliukas leidosi į užribį ir R.Nadalis jo net neatakavo, tačiau linijos teisėja tylėjo. Ispanui teko prašyti vaizdo peržiūros, kuri patvirtino, kad D.Thiemo ataka buvo nesėkminga. Rezultatas tapo lygus (6:6).

Tuomet jau austras sužaidė puikiai, savo smūgiu nepalikdamas vilčių R.Nadaliui ir įgijo dar vieną galimybę tašku laimėti mačą. Šį kartą ispanas pataikė į tinklą ir D.Thiemas išplėšė pergalę.

D.Thiemas pusfinalyje susitiks su vokiečiu Alexanderiu Zverevu (ATP-7). Jis 1:6, 6:3, 6:4, 6:2 nugalėjo šveicarą Staną Wawrinką (ATP-15) ir pirmą kartą karjeroje tokio rango turnyre įveikė ketvirtfinalio barjerą. D.Thiemui tai bus pirmas „Australian Open“ pusfinalis per karjerą.

Kitą pusfinalio porą sudarys dvi legendos – serbas Novakas Djokovičius (ATP-2) ir šveicaras Rogeris Federeris (ATP-3). N.Djokovičius taps pirmąja pasaulio rakete, jei apgins „Australian Open“ čempiono titulą.

Bendras „Australian Open“ prizų fondas šiemet rekordinis – 71 mln. Australijos dolerių (43,94 mln. eurų). Vienetų varžybų nugalėtojai susižers po 4,12 mln. Australijos dolerių (po 2,55 mln. eurų).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.