Pasiruošimą Europos čempionato kovoms pradėjo Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė | Domo Kamandulio nuotr.

Pasiruošimą Europos čempionato kovoms pradėjo Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė | Domo Kamandulio nuotr.

 Permainų skonį pajutusi Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė pradėjo pasiruošimą 2020-ųjų vasarą vyksiančioms Europos čempionato B diviziono kovoms.

Nepaisant to, kad iki gruodžio vyriausiojo rinktinės trenerio pareigas ėjusio Virmido Neverausko vadovaujami Lietuvos rinktinės beisbolininkai du sykius laimėjo antrąjį pagal pajėgumą Europos čempionato divizioną, prie nacionalinės komandos vairo prieš daugiau nei mėnesį stojo šaknis mūsų šalyje jau gerokai įleidęs Williamas Gordonas.

2005-aisiais į Kauną „Lituanica“ klubui padėti atvykęs W. Gordonas užsiliko žymiai ilgiau – po kiek laiko čia vedė lietuvę, susilaukė atžalų ir pastaruoju metu gyvena, kaip pats vadina, tarp JAV ir Lietuvos.

Gruodžio 15-ąją dabartinis „Lituanica“ treneris gavo naujas vyriausiojo Lietuvos rinktinės stratego pareigas ir, likus šešiems mėnesiams iki Europos čempionato B diviziono varžybų, ėmė dėlioti užduotis sau ir žaidėjams. Būtent dėl šios priežasties W. Gordonas šeštadienį surengė pirmąją nacionalinės komandos treniruotę.

„Liko dar daug darbų, – su tinklalapiu „BeisbolasKaune.lt“ kalbėjo W. Gordonas. – Pirmasis darbas, kurį dariau dabar, yra užvesti lietuvius, tad šiandien buvo pirmoji treniruotė. Kitas darbas – patikrinti ir patvirtinti, kad mūsų žaidėjai iš užsienio gali grįžti, nes jie yra įvairiose situacijose. Visi užsivedę, nori laimėti B grupę. Aišku, šiemet įsigalioja pakeitimas, kad laimėtojas iš B grupės iš karto kyla į A grupę ir nėra superfinalų.“

Lietuvos rinktinė Europos čempionato B diviziono varžybose rungtyniaus liepos 27 – rugpjūčio 1 dienomis Zagrebe, Kroatijoje. Kitas toks antrojo pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyras tuo pačiu metu vyks Rusijos sostinėje Maskvoje.

„Šiemet B grupės čempionatas vyksta mėnesiu vėliau negu pernai. Reiškiasi, kad yra daugiau laiko, kai žaidėjai gali patirti traumas arba nuovargį. Dėl to reikia anksti pradėti, netingėti ir pasportuoti. Šiandien pabrėžiau, kad negalima persistengti, bet svarbu turėti planą. Sukūrėme planus visiems žaidėjams ir jie, būdami savo miestuose, turės jį įvykdyti. Nėra taip, kad mes galime su žaidėju gyventi ir sportuoti kartu visą pusmetį – čia jau yra jų pačių atsakomybė“, – kalbėjo W. Gordonas.

Šiemet Lietuvos beisbolo pasaulį nudžiugino Europos čempionatų sistemoje atlikti pakeitimai, kurie leis B diviziono laimėtojams keltis tiesiai į pagrindines Senojo žemyno pirmenybes.

Šios permainos po B grupės diviziono laimėjimų tiek 2017-aisiais, tiek praėjusią vasarą į aukščiausiąjį divizioną kelio Lietuvos rinktinei neatvėrė, mat tuomet teko žaisti papildomą seriją iki dviejų pergalių. 2018 metų vasarą lietuviai 0-2 neprilygo Austrijos rinktinei, o pernai tokiu pačiu serijos rezultatu nusileido Izraelio beisbolininkams.

Paklaustas, kaip vertina šiuos pasikeitimus ir lietuvių šansus prasibrauti į A grupę, W. Gordonas pabrėžė svarbią, tačiau nerašytą visų sporto šakų taisyklę, galiojančią ir beisbole.

„Manau, kad pati sistema jau seniai turėjo pasikeisti, bet, kad pasikeitė dabar, tai taip pat yra gerai, – teigė lietuviškai taisyklingai kalbantis amerikietis. – Turbūt, kaip ir kituose sportuose, beisbole yra sunkiau patekti aukščiau nei išlikti toje pačioje grupėje. Iš A grupės iškrito Kroatija, tai čia tikrai bus iššūkis – labai gera komanda. Kitas komandas pažįstame kiek geriau, bet kol kas reikia susikaupti ties savimi ir savo darbu.“

Tam, kad tinkamai pasiruoštų B grupės Europos čempionatui, dalis nacionalinės komandos kandidatų kovo mėnesį vyks į Japoniją ir ten rungtyniaus su stipriausiomis vietos universitetų komandomis. Praėjusiais metais tokia pati rinktinės pasiruošimo stovykla vyko Šiaurės Karolinos valstijoje JAV.

„Mūsų federacijos prezidentas užmezgė labai gerus ryšius su Japonijos sporto visuomene ir olimpiniu komitetu. Dėl šių ryšių gavome pasiūlymą važiuoti į Otsuką miestą Japonijoje netoli Tokijo ir ten sportuoti su dalimi rinktinės kandidatų. Mes važiuosime kovo mėnesį ir žaisime su stipriausiomis universiteto komandomis. Vakar gavau kelis varžovų pavadinimus ir tai tikrai yra stiprios komandos. Labai laukiame tos kelionės – žinau, kad tai motyvuoja mūsų žaidėjus“, – konstatavo treneris.

W. Gordonas Lietuvos rinktinėje tikisi užsienyje rungtyniaujančių lietuvių pagalbos. Beisbolo specialistas laukia JAV žaidžiančių Mariaus Balandžio ir Vyto Valinčiaus, Kanadoje augusio Luko Barry ir Vokietijos čempionato komandai atstovaujančio Edvardo Matusevičiaus.

„Bendraujame su jais. Visi stipriai sportuoja ir turi pavasario sezonus, kurie dabar ir vyksta. Jie planuoja atvykti, todėl, jeigu viskas gerai, tai surinksime visus. Visada reikia bendrauti tiek su jais, tiek su jų treneriais, kad nebūtų jokių staigmenų.“

Antrąją rinktinės treniruotę W. Gordonas surengs po savaitės, vasario 1-ąją dieną. Veikiausiai prieš ją Lietuvos vyrų beisbolo rinktinės treneris paskelbs ir išplėstinį nacionalinės komandos kandidatų sąrašą.


Tvarkaraščiai

LKL 2019/2020

02-29 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „Sintek-Dzūkija“
02-29 „Juventus“ 17:00 „Rytas“
02-29 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
03-01 „Šiauliai“ 17:00 „Nevėžis“
03-01 „CBet“ 17:00 „Žalgiris“


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-29 Aston Villa 02 : 00 Sheffield United
Šeš 02-29 Brighton & Hov… 14 : 30 Crystal Palace
Šeš 02-29 West Ham United 17 : 00 Southampton
Šeš 02-29 AFC Bournemouth 17 : 00 Chelsea
Šeš 02-29 Newcastle United 17 : 00 Burnley
Šeš 02-29 Watford 19 : 30 Liverpool
Sek 03-01 Manchester City 02 : 00 Arsenal
Sek 03-01 Tottenham Hotspur 16 : 00 Wolverhampton …
Sek 03-01 Everton 16 : 00 Manchester United