Wenjun Ju | Scanpix nuotr.

Wenjun Ju | Scanpix nuotr.

 Šanchajuje (Kinija) ir Vladivostoke (Rusija) beveik 3 savaites trukęs pasaulio moterų šachmatų čempionato finalas baigėsi – titulą apgynė 28-erių metų kinė Wenjun Ju (ELO koeficientas-2584). Ji po pratęsimo įveikė 21-erių metų rusę Aleksandrą Goriačkiną (ELO-2578).

Pirmosios trys partijos baigėsi lygiosiomis, bet ketvirtoje partijoje baltosiomis figūromis žaidusi W.Ju iškovojo pergalę. Persvara ji džiaugėsi neilgai, nes penktoje partijoje baltas figūras gavusi A.Goriačkina nugalėjo kinę. Po 8-os partijos priekyje jau buvo rusė, tačiau tuomet ji patyrė dvi nesėkmes iš eilės, o kinė sugebėjo laimėti net ir žaisdama juodosiomis figūromis.

12-oje partijoje W.Ju būtų užtekę ir lygiųjų, bet A.Goriačkina, žaisdama baltosiomis figūromis, iškovojo žūtbūtinę pergalę ir išlygino rezultatą (6:6). Teko žaisti pratęsimą, kurį sudarė 4 greitųjų šachmatų partijos. Lemtinga buvo trečioji partija, kai W.Ju baltosiomis figūromis įveikė A.Goriačkiną. Kitos trys partijos baigėsi lygiosiomis, kad W.Ju laimėjo galutiniu rezultatu 8,5:7,5.

Kinė 2018 m. gegužę pirmą kartą tapo pasaulio čempione. 2018 m. lapkritį ji apgynė savo titulą, o šiemet tai dar sykį pakartojo. A.Goriačkina pirmą kartą buvo taip arti svarbiausio moterų šachmatų titulo.

Čempionatas baigėsi, bet vyriausiajai teisėjai Shohreh Bayat gresia rimtos problemos gimtajame Irane. Internete pasklido nuotraukos, kaip ši teisėja prižiūri finalą nedėvėdama hidžabo. Irane už tai gresia areštas, draudimas išvykti iš šalies ir netgi kalėjimas, todėl S.Bayat bijo grįžti namo.

„Nesuprantu, kodėl hidžabas turi būti svarbesnis už mano pasiekimus, nesuprantu, kodėl Irane kreipiamas dėmesys tik į tai. Manau, kad žmonės turi turėti teisę laisvai pasirinkti, ką nori dėvėti. Irane moteriai už hidžabo nedėvėjimą gresia areštas, draudimas išvykti iš šalies ir kalėjimas. Aš mielai grįžčiau namo, jei žinočiau, kad ten būsiu saugi“, - sakė S.Bayat.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City
Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton