Ramunė Miliauskaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ramunė Miliauskaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Man tai yra labai didelis laimėjimas, kurio tikrai nesitikėjau, – sportas.lt prisipažino Ramunė Miliauskaitė, pirmoji Lietuvoje besitreniruojanti atletė, iškovojusi teisę šią vasarą varžytis didžiausiose ir žinomiausiose CrossFit’o varžybose „CrossFit Games“.

Norint patekti į JAV organizuojamas varžybas atletai privalėjo sudalyvauti atvirose atrankose – tai penkių savaičių turas, kurio metu kiekvieną savaitę yra paskelbiama varžybinė užduotis. Ją visi užsiregistravę atletai turėjo atlikti per porą dienų stebint sertifikuotam teisėjui. Šiais metais užsiregistravusių buvo bemaž 500 tūkst. dalyvių.

Teisę dalyvauti „CrossFit Games“ iškovoja du geriausi šalies atletai – vyras ir moteris. Kompaniją varžybose R.Miliauskaitei palaikys antrus metus iš eilės stipriausiu lietuviu tapęs Airijoje gyvenantis Arminas Balevičius.

Pernai šalies moterų garbę gynė JAV gyvenanti Vilija Teel.

„Tik užsiregistravusi atrankoje patyriau rankos traumą. Dalinai plyšo bicepso sausgyslė. Tačiau mesti visko negalėjau, – pasakojo 32-ų R.Miliauskaitė. – Turbūt, mano charakteris neleidžia nuleisti rankų. Atstovauti Lietuvai man bus didžiulė garbė, todėl tinkamai pasirengti yra mano svarbiausia užduotis“.

Sporto pamatas – nuo vaikystės

CrossFit’u R.Miliauskaitė susidomėjo prieš trejus metus, o pernai džiaugėsi savo sėkmingiausias metais. Atletė tapo didžiausių Lietuvoje vykusių varžybų – „Battle of Vilnius“ ir „Lithuania Fitness Challenge“ laimėtoja bei triumfavo „Battle of Riga“ moterų sporto klasės kategorijoje.

Ramunė Miliauskaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ramunė Miliauskaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Džiaugiuosi, kad man pakankamai greitai pavyko pasiekti neblogų rezultatų“, – dar kartą nusišypsojo R.Miliauskaitė.

Ji prisipažino, kad sportas nebuvo svetimas nuo vaikystės. „Mokykloje pradėjau nuo „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ ir lengvosios atletikos. Žinoma, tai nebuvo aukšto lygio sportas, bet kūnas ir raumenys jau turėjo „pamatą“, – kalbėjo R,Miliauskaitė. – Paauglystėje pradėjau lankyti sporto klubą. Tuomet labai populiari buvo jėgos trikovė. Nusprendžiau išbandyti ir aš. Sekėsi neblogai tiek treniruotėse, tiek varžybose“.

Studijų laikais R.Miliauskaitė užsuko į sporto klubą, kuriame buvo rengiami sportininkai kultūrizmo ir fitneso varžyboms. „Pamatęs mano kūną treneris pasiūlė sudalyvauti varžybose bei pasportuoti kiek rimčiau. Aišku, aš sutikau“, – nusijuokė prisiminimuose klaidžiojusi sportininkė.

Ramunė Miliauskaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ramunė Miliauskaitė l Manto Stankevičiaus nuotr.

R.Miliauskaitė tapo Europos ir pasaulio fitneso čempione, bet... „Po dešimties iš eilės sezonų jau norėjosi pailsėti, – teigė ji. – O tada užklupo ir venų trombozė. Po gydymo jau nebegalėjau grįžti į fitneso sceną, kadangi viena mano koja dabar yra stambesnė – tai iškraipo kūno proporcijas, kurios yra labai svarbios fitnese“.

Pertrauka nesutrukdė

„Bet mane visada traukė grupinės treniruotės. Apsilankydavau įvairiose, o išbandžiusi CrosFit’ui artimą „Cross Training“ programą supratau, kad man tikrai patinka, – pasakojo R.Miliauskaitė. – Netrukus su draugu nusprendėme išsinuomoti patalpas ir pradėti sportuoti savarankiškai. Tarp draugų atsirado ir treneris, kuris paruošdavo treniruotes. Tai buvo rato tipo treniruotės. Deja, neišgalėjome ilgai nuomotis salės, todėl išsiskirstėme“.

Teko išsirinkti sporto klubą, kuris buvo arčiausiai namų. „Pasirinkome sportuoti ten kur buvo organizuojami užsiėmimai, artimiausi CrossFit’ui. Tuo metu Šiauliuose dar nebuvo oficialaus CrossFit’o „box’o“, – priminė R.Miliauskaitė. – Man, sportuojančiai visą gyvenimą, perprasti naują sporto šaką nebuvo labai sunku. Viskas atrodė suprantama, tik šiame sporte yra labai daug pratimų, kurių techniką reikia nuolat tobulinti. Iš pradžių dar buvo kiek sunkoka su ištverme“.

Ramunė Miliauskaitė fitneso varžybose 2011-aisiais l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ramunė Miliauskaitė fitneso varžybose 2011-aisiais l Manto Stankevičiaus nuotr.

R.Miliauskaitės teigimu, CrossFit’as kiekvieną dieną verčia įsiklausyti savo kūno. „Iki šiol bandau suprasti, kaip jį geriau valdyti, ypač ištvermės pratimuose“, – sakė atletė.

Vieneri metai buvo kiek lėtesnio tempo – R.Miliauskaitė laukėsi vaikelio.

„Tačiau nei minutei man nekilo mintis mesti sporto nėštumo metu, – rėžė sportininkė. – Visą nėštumo laikotarpį sportavau. Dariau visus su visais reikiamais svoriais pratimus. Nėštumas nebuvo komplikuotas, todėl leidimą sportuoti turėjau. O ir po gimdymo neprabėgus nė porai savaičių grįžau į salę“.

Ilgos pertraukos nebuvo – R.Miliauskaitės kūnas neprarado formos. „Todėl grįžti į vėžes tikrai nebuvo sunku“, – džiaugėsi ji.

Gali kiekvienas

„CrossFit Games“ žaidynės – R.Miliauskaitės svajonės išsipildymas. „Juk tai yra tarsi mūsų sporto šakos olimpinės žaidynės, – patikslina atletė. – Man bus didelė garbė žaidynėse nešti Lietuvos vėliavą. Tai didelė garbė ir atsakomybė. Tai suvokiu, kai pamatau, kaip mane palaiko visa Lietuva. Žinau, kad tampame didelė jėga, kai esame vieningi“.

Ramunė Miliauskaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Ramunė Miliauskaitė | asmeninio archyvo nuotr.

Tačiau atletė nori, kad pasirengimas būtų kuo geresnis ir sklandesnis, todėl jau pradėjo ieškoti rėmėjų.

„Šis sportas Lietuvoje neturi savo federacijos, nėra finansuojamas. Aš turiu trenerius, draugus ir daug žmonių aplink, kurie noriai padeda, tačiau finansai labai svarbu norint išvykti į JAV, – sakė R.Miliauskaitė. Taip pat pinigų reikia ir kitoms treniruotėms, nes CrossFit’e reikia ir bėgti, ir plaukti, ir važiuoti dviračiu, užsiimti gimnastika. Tai mano silpniausios vietos, kurios reikalauja žinių iš šių sporto sričių trenerių, kuriems už jų darbą reikia mokėti“.

R.Miliauskaitė teigė esanti dėkinga CrossFit’ui už suteiktas visas džiugias akimirkas. „O ypač džiugu yra lipti ant nugalėtojų pakilos ir suvokti, kad padarei daugiau nei tikėjaisi. Šis sportas ugdo valią ir užgrūdiną asmenybę, – kalbėjo sportininkė. – CrossFit’u užsiimti gali kiekvienas. Ypatingai jį siūlyčiau tiems, kurie tingi ar nenori sportuoti vieni. Nes CrossFit’o treniruotėse niekas tingėti neleis“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų