Mantas Brazauskis | Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.

Mantas Brazauskis | Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.

 „Tokijo paralimpines žaidynes jau dabar galime vadinti istorinėmis, nes Lietuva pirmą kartą šį renginį išvys per televiziją. Šis LRT žingsnis ypač svarbus populiarinant paralimpinį sportą, kuris, galima drąsiai sakyti, keičia žmonių su negalia gyvenimus ir likimus. Lietuvos paralimpinė rinktinė, vyksianti į Tokiją, galutinai paaiškės liepos mėnesį. Manau, kad Tokijuje turėsime maždaug tiek pat sportininkų, kiek jų varžėsi Rio de Žaneiro žaidynėse. Jose Lietuvai atstovavo 13 paralimpiečių“, – sako Mindaugas Bilius, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas.

„Paralimpinės žaidynės nėra tik sporto įvykis, tai yra pasaulinės svarbos reiškinys. Paralimpinių žaidynių idėja komunikuoja viso pasaulio žmonių, kad ir kokie skirtingi mes būtume, bendrystę, pabrėžia žmogaus dvasios stiprybę ir kartu skatina susimąstyti apie tebeegzistuojančią visuomenėje socialinę atskirtį. LRT TELEVIZIJA tiesiogiai transliuos rungtis, kuriose varžysis Lietuvos paralimpiečiai, ir kviečia žiūrovus stebėti transliacijas bei palaikyti dalyvius“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Kelialapius į Tokijo paralimpines žaidynes jau yra iškovojusi Lietuvos golbolo rinktinė ir ilgų nuotolių bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri taps pirmąja Lietuvos sportininke, dalyvausiančia paralimpiniame maratone. Kiti dalyviai paaiškės netolimoje ateityje – laukia svarbūs Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos ir plaukimo čempionatai, kitų sporto šakų turnyrai. Lengvaatlečiai pretenduoja į dvi-keturias vietas. Dėl bilieto į Tokiją kovoja plaukikai Edgaras Matakas ir Mindaugas Dvylaitis. Nuosekliai tikslo siekia ir dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis, triatlonininkas Ernestas Česonis, šaulė Raimeda Bučinskytė, irkluotojas Augustas Navickas, kiti atletai.

Lietuvai praėjusiose vasaros paralimpinėse žaidynėse, vykusiose 2016 metais Rio de Žaneire (Brazilijoje), penkiose rungtyse atstovavo 13 sportininkų. Aukso medalius iškovojo Lietuvos golbolo rinktinė (vyr. treneris K. Levickis) ir lengvaatletis Mindaugas Bilius rutulio stūmimo rungtyje. M. Bilius taip pat iškovojo bronzą ir disko metimo rungtyje.

Lietuvos paralimpiečiai nuo šalies nepriklausomybės atkūrimo paralimpinėse vasaros žaidynėse dalyvaus aštuntą kartą iš eilės. Lietuvos paralimpiečių sąskaitoje – 6 aukso, 12 sidabro ir 15 bronzos medalių.


Tvarkaraščiai

LKL 2019/2020

02-29 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „Sintek-Dzūkija“
02-29 „Juventus“ 17:00 „Rytas“
02-29 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
03-01 „Šiauliai“ 17:00 „Nevėžis“
03-01 „CBet“ 17:00 „Žalgiris“


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City
Šeš 02-29 Aston Villa 02 : 00 Sheffield United
Šeš 02-29 Brighton & Hov… 14 : 30 Crystal Palace
Šeš 02-29 West Ham United 17 : 00 Southampton
Šeš 02-29 Newcastle United 17 : 00 Burnley
Šeš 02-29 AFC Bournemouth 17 : 00 Chelsea
Šeš 02-29 Watford 19 : 30 Liverpool