Yazeedas Al-Rajhi | Scanpix nuotr.

Yazeedas Al-Rajhi | Scanpix nuotr.

 Saudo Arabijoje neseniai baigėsi sunkiausios lenktynės pasaulyje – Dakaro ralis. Jos iš sportininkų reikalauja ne tik daug fizinių ir psichologinių jėgų, bet ir didelių finansinių išteklių, ypač kalbant apie tuos, kurie nori siekti aukštų rezultatų.

Lietuvos sportininkams neretai tenka varstyti įvairių įmonių duris, norint užsitikrinti galimybę startuoti Dakaro ralyje, tačiau kai kuriems lenktynininkams finansinis aspektas netampa problema, mat jų pačių turtas skaičiuojamas milijonais ar net milijardais. Ispanijos žiniasklaida neseniai išskyrė keletą turtingiausių 2020 m. Dakaro ralio lenktynininkų.

Ko gero, turtingiausiu Dakaro ralio lenktynininku reikėtų laikyti Yazeedą Al-Rajhi. Šių metų Dakare puikiai pasirodęs ir ketvirtą vietą užėmęs Saudo Arabijos sportininkas priklauso vienai įtakingiausių šios šalies šeimų.

Al-Rajhi šeimos bankas yra didžiausias tarp visų Islamo šalių. Šeimos galvos Sulaimano Al-Rajhi turtas vertinamas 2,1 mlrd. JAV dolerių, o pats Y.Al-Rajhi vadovauja vienai iš investicinių šeimos įmonių, kuri specializuojasi energetikoje ir nekilnojamo turto prekyboje. Šios įmonės kapitalas siekia 1,15 mlrd. JAV dolerių.

Šeichas Khalidas al Qassimi šių metų Dakaro ralyje vertėsi keletą kartų ir visiškai sudaužė savo automobilį, tačiau jam tai didele finansine problema netaps. Jungtinių Arabų Emyratų karališkosios šeimos nario asmeninis turtas vertinamas 82 mln. eurų.

Panaši ir Yasiro Seaidano situacija. Jo tėvui priklauso stambi nekilnojamojo turto kompanija, kurios valdytojų taryboje darbuojasi ir pats Saudo Arabijos sportininkas.

Triskart Dakaro ralio čempionas katarietis Nasseras Al-Attiyah yra dabartinio Kataro emyro Šeicho Tamimo bin Hamado al Tanio pusbrolis. Paties N.Al-Attiyah turtas nėra apskaičiuotas, bet jo pusbrolio turtai siekia apie 2,4 mlrd. JAV dolerių. Dar vieno garsaus Dakaro ralio lenktynininko argentiniečio Orlando Terranovos šeimai priklauso stambus konglomeratas „Grupo Terranova“.

17-ą vietą šių metų bagių įskaitoje užėmęs olandas Keesas Koolenas buvo vienas iš „booking.com“ įkūrėjų ir ankstyvųjų vadovų. Dabar jis vadovauja „Koolen Industries“ ir turi sukaupęs turto už 115 mln. eurų.

Vaidotą Žalą galutinėje Dakaro įskaitoje vos 28 sek. aplenkęs Erikas van Loonas yra maisto įmonių grupės „Van Loon Group“ vadovas. Šios įmonių grupės metinės pajamos siekia daugiau nei 600 mln. eurų. Dar vienas olandas Maikas Willemsas turi 34 viešbučių tinklą Olandijoje ir Vokietijoje. Jis šių metų Dakarą automobilių klasėje baigė 32-as.

Kitų Dakaro dalyvių pajamos ne tokios įspūdingos, bet jie uždirba užtektinai, jog galėtų sau leisti startuoti Dakare be papildomos finansinės pagalbos. Wesselis Bosmanas Lesote turi pirmąjį slidinėjimo pramogų centrą, Lincolnas Berrocalis turi juvelyrikos parduotuvę, argentinietis Omaras Gandara vadovauja privačiai klinikai, Peteris van Merksteijnas yra plieninių konstrukcijų gamybos įmonės vadovas, o prancūzas Philippe‘as Boutronas yra antros Prancūzijos futbolo lygos („Ligue 2“) klubo „US Orleans“ prezidentas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų