„Šiaulių“ ir „Žalgirio“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Kauno „Žalgiriui“ antradienį pavyko „Citadele–Karaliaus Mindaugo taurės“ ketvirtfinalio batalijas pradėti pergale. Kauniečiai išvykoje 85:79 (20:15, 17:25, 26:16, 22:23) palaužė vėl atkakliai besipriešinusius „Šiaulius“.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ nuprausė varžovus po šaltu dušu – susikrovė 10 taškų pranašumą ir atrodė, jog prošvaisčių gali nelikti jau iki ilgosios pertraukos.

„Šiauliai“ nė neketino pasiduoti ir panaikinę skirtumą sugebėjo išsiveržti į priekį. Evaldas Šaulys, kaip ir sekmadienį, tempė komandą į priekį. Iki pertraukos gynėjas surinko 11 taškų. Jam gerai talkino ir Rokas Gustys, kuris buvo tikra uola po krepšiu – iki pertraukos atkovojo 6 kamuolius, o visa „Šiaulių“ komanda po 20 minučių kovos sugriebė net 11 kamuolių puolime.

Palyginimui, sekmadienio „Betsafe–LKL“ dvikovoje šiauliečiai per visas rungtynes puolime atkovojo 9 kamuolius.

„Žalgiris“ vėl rungtynes pradėjo su Roku Jokubaičiu starto penkete, tačiau Šarūno Jasikevičiaus planą sujaukė „Šiaulių“ sugrįžimas į rungtynes. Tai atspindėjo, jog Thomas Walkupas į aikštę žengė jau antrojo kėlinio pradžioje.

Po pertraukos žalgiriečiai padarė reikiamas išvadas. Skirtumas greitai ištirpo, o ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ turėjo dviženklį pranašumą (71:61). Nuo to momento šeimininkai vėl vertė aikčioti skeptikus. Rokas Gustys it tankas laužė „Žalgirio“ baudos aikštelę ir likus 2 minutėms rezultatas jau buvo lygus (75:75).

„Žalgirį“ išgelbėjo Edgaras Ulanovas ir Nigelas Hayesas. Puolėjai smeigė po tritaškį ir nusprendė rungtynių baigtį.

Itin svarbų vaidmenį puolime užėmė N. Hayesas. Amerikietis pataikė visus keturis mestus tritaškius, pridėjo 5 dvitaškius ir surinko 24 naudingumo balus. N. Hayesas sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias savo rungtynes Kauno „Žalgiryje“.

„Šiaulių“ ekipoje įspūdingą pasirodymą surengė Rokas Gustys. Antano Sireikos auklėtinis sužaidė geriausias savo rungtynes Šiauliuose – 22 taškai, 16 atkovotų kamuolių ir 37 naudingumo balai.

Lietuvis pagerino KMT atkovotų kamuolių rekordą, o visa „Šiaulių“ komanda buvo arti geriausio atkovotų kamuolių puolime rezultato. Geriausias rezultatas priklauso Alytaus „Sintek–Dzūkijai“ (25), o „Šiauliai“ atkovojo 24 kamuolius puolime.

„Šiauliai“ ir „Žalgiris“ jau surėmė ginklus „Betsafe–LKL“ pirmenybėse prieš dvi dienas Kaune. Tada netikėtai 86:83 triumfavo svečiai iš šiaurės Lietuvos.

Antrasis ketvirtfinalio susitikimas tarp šių komandų vyks vasario 12-ąją Kaune. „Šiauliai“, norėdami patekti į finalo ketvertą Klaipėdoje, turi laimėti bent X taškų pranašumu.

„Šiauliai“: R. Gustys 22 (16 atk.kam., 6/12 met., 37 naud. bal.), Keron Deshields 14 (7/16 dvit.), E. Šaulys 11 (0/4 trit.) taškų.

„Žalgiris“: N. Hayesas 22 (4/4 trit., 24 naud. bal.), E. Ulanovas 21 (5/6 trit., 23 naud. bal.), Zachas LeDay 10 taškų.

alvkas
2020-01-22 14:16:32
egis byby grauš visiem
as
2020-01-22 10:05:12
tai dabar stebesiu siaulius lkl , labai idomu kodel jie tik pries zalgiri taip ardosi o iki siol buvo laimeje tik 5 kartus.
egis
2020-01-22 00:31:09
Šaunuoliai Šiauliai, gražu žiūrėti kaip kovoja ir gėda Žalgiriui, apgailėtinai atrodo.
egis
2020-01-21 22:48:43
Rytoj žemę užlies balto kremo tvanas, dangus maišysis su žole.
Jūs visi dūchai, o aš čia vienas protingas.
Kas išdrys pasakyti bent vieną blogą žodi, net raidę, apie "Žalgirio" komandą.
Tam išrašysiu "psicho" ir "debilo" diagnozes.
Nes tik aš vienas esu visų galų ir skylių meistras.
egis
2020-01-21 23:10:47
Tas kas čia parašė mano vardu serga paskutine šizofrenijos stadija, nes tik toks ir tesugeba naudodamas kito vardą jį dergt. Kaip ir sakiau debilu gimęs,debilu ir dvėsi.
egis
2020-01-21 21:15:15
"Žalgirio" žaidėjam tiesiog tūko to kovingumo, kurį parodė būtent Šiaulių žaidėjai, nėra "Žalgirio" žaidime stabilumo, jei įgyja 10 taškų persvarą, tai tuoj pat užmiegama gynyboj, pridirba klaidų ir vėl tenka viską pradėt iš pradžių, su tokiu žaidimu žalgiriečiam bus sudėtinga laimėt prieš "Albą", kad ir savo arenoj, ir palaikant fanam, jei vienas Šiaulių aukštaūgis Rokas Gustys sugeba atsikovot daugiau kamuolių, nei visus "Žalgirio" centrus kartu sudėjus. Gerai laimėta pirmoji dvikova, bet tas šešių taškų skirtumas negarantuoja ir "Žalgiriui" bendros pergalės. Šaunuoliai šiauliečiai, kad parodė žalgiriečiam, kaip reikia kovot dėl pergalės.
C'est la vie
2020-01-22 08:08:51
Neturi "Žalgiris" nė vieno gero centro. Tai matėme jų susitikime su Šiauliais. Australas Landeilas kažkoks nedakepęs, o Martynas dar nepriaugęs...
Bonhartas
2020-01-21 21:13:50
Sabonio zentas vos ne vienas aplose Zalgiri :D nu jo..Kai klubu skirtumai tokie, kai vienas zaidejas uzdirba vos ne visa Siauliu biudzeta, cia ir su sulauzytom kojom Zalgiris turi aplost tokias komandas.O siap geros rungtynes ;)

taigi
2020-01-21 21:01:04
Žalgiris eurolygoje kimba į atlapus kiekvienai komandai dėl kiekvieno kamuolio iki paskutinės rungtynių minutės. Antras rungtynes iš eilės Šiauliai tą patį daro žaisdami su kauniečiais. Tiesiog Žalgirio nusiteikimas eurolygoj ir lkl labai skiriasi...