Evita Griskenas | Ricardo Bufolin nuotr.

Evita Griskenas | Ricardo Bufolin nuotr.

„Ar būsi čempionė?“ – prieš penkiolika metų išgirdo trenerės klausimą mažoji Evita ir tuoj pat atšovė „Taip“. Atsisukusi į savo močiutę mergaitė tuoj pat užklausė „Ką reiškia „čempionė“?

Tai buvo pirmasis Evitos Griskenas apsilankymas meninės gimnastikos salėje.

„Man tebuvo ketveri, viskas atrodė nauja ir labai įdomu, – sportas.lt sakė devyniolikmetė gimnastė. – Pamenu, kad grįždavau iš treniruočių ir demonstruodavau tėvams, ką naujo išmokau. Mane viskas taip žavėdavo“.

Čempioniškas genas

E.Griskenas gimė Čikagoje, tačiau jos tėvai – Sigitas ir Olga – lietuviai. Iki 2000-ųjų Lietuvoje jie darbavosi su šalies kūno rengybos rinktinės atletais. Abu buvo tapę Lietuvos čempionais. Sigitas netgi dukart triumfavo pasaulio čempionate – 1997 ir 1999 metais, o 2000-aisiais tapo prestižinių „Universe“ varžybų prizininku. Tais pačiais 2000-aisiais lietuviai tapo pasaulio čempionais porų kategorijoje.

„Nemanau, kad tėvai tikėjosi užauginti dar vieną čempionę namuose, – nusijuokė E.Griskenas. – Jie niekada manęs nespaudė ir nevertė to daryti. Tačiau noras būti čempione, manau, yra mano genuose. Esu dėkinga tėvams už nuolatinį palaikymą ir pagalbą tampant geriausia savo pačios versija“.

Galingai auksu E.Griskenas suspindo Amerikos čempionate – 2017-aisiais mergina pasipuošė šešiais aukso medaliais, o pernai Amerikos žaidynėse keturiais aukso bei bronzos medaliu. Tačiau svarbiausios varžybos vyko rugsėjo mėnesį – Azerbaidžane vykusiose pasaulio pirmenybėse buvo dalijami olimpiniai kelialapiai.

Evita Griskenas | Ricardo Bufolin nuotr.

Evita Griskenas | Ricardo Bufolin nuotr.

Natalijos Klimouk ir Angelinos Yovchevos auklėtinė pasaulio čempionate buvo aštunta ir iškovojo vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Jos komandos draugė Laura Zeng buvo dešimta. Pirmą kartą nuo 1992-ųjų JAV rinktinė turės dvi atstoves olimpinėse žaidynėse.

„Dėl to dirbau nuo vaikystės. Nuo mažumės svajojau patekti į olimpines žaidynes, o dabar žinau, jose būsiu. Tai yra neapsakomas jausmas, – kalbėjo E.Griskenas. – JAV – tai istorinis įvykis. Džiaugiuosi, kad tapsiu to dalimi“.

Sėkmės paslaptis – paprasta

„Sportas yra gyvenimo būdas. Manau, tai pripažintų kiekvienas atletas, – sportas.lt sakė E.Griskenas. – Žinoma, čia yra daug iššūkių, kuriuos privalome įveikti, nemažai reikia paaukoti. Bet kiekvieną kartą įveikęs sunkumus, iškovojęs pergalę, sportininkas supranta, kad buvo verta“.

Pasak sportininkės, nelengva buvo ir mokykloje, kurioje daugelis mokytojų tiesiog nesuprasdavo, kas yra meninė gimnastika.

Evita Griskenas | asmeninio archyvo nuotr.

Evita Griskenas | asmeninio archyvo nuotr.

„Ir aš turėjau dėti visas pastangas tiek į mokslus, tiek į sportą. Man pavyko. Apie tai kalba ne tik mano sportiniai pasiekimai, bet ir mokyklos baigimo diplomas, kuriame – tik aukščiausi įvertinimai“, – nusišypsojo E.Giskenas.

„Aš net neįsivaizduoju, kiek turiu medalių, niekada jų neskaičiavau, – prisipažįsta gimnastė. – Kambaryje yra iškabinti medaliai, kuriuos iškovojau Amerikos žaidynėse. Stengiuosi žvelgti į ateitį ir pasiekimus joje vietoj to, kad skaičiuočiau tai, kas jau buvo. Mano sėkmės paslaptis? Nežinau, ar tokia yra. Manau, kad svarbiausia yra puikus laiko planavimas, valia ir savitvarda“.

Didžiuojasi pavarde

Prabilusi apie savo lietuviškas šaknis E.Griskenas teigia žinanti, kad Lietuva yra graži šalis prie Baltijos jūros. „Žinau, kad ten yra daug gražių senovinių pastatų, daug gražių vietų, kurias reikėtų aplankyti, esu nemažai girdėjusi apie turtingą šalies istoriją“, – sakė mergina.

Evita Griskenas | asmeninio archyvo nuotr.

Evita Griskenas | asmeninio archyvo nuotr.

Ji pasakojo, kad kuo puikiausiai žino, kas yra cepelinai ir kugelis. „Namuose dažnai gaminame cepelinus ir kugelį. Turime tam netgi specialią virtuvės mašiną, kuri buvo atvežta iš Lietuvos, – nusijuokė E.Griskenas, greičiausiai, omenyje turėdama tarką. – Ir mes niekada nepamirštame šaltibarščių bei juodos duonos“.

Kalbėdama apie Lietuvos sportą E.Griskenas sakė žinanti apie didelį Dalios Kutkaitės indėlį į šalies meninės gimnastikos kelią sėkmės link.

„Olimpinės žaidynės? Aš ir Lietuva? Žinote, aš manau, kad nėra labai svarbu, iš kur esi. Kiekvienas atletas svajoja apie galimybę tapti olimpiečiu. Tai yra didelė garbė ir didžiausias atleto pasiekimas, – sakė E.Griskenas. – Didžiuojuosi save pavarde. Mano tėvai buvo sportininkai, čempionai, todėl ši pavardė mano karjerai suteikia dar daugiau ugnies“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

mama Olga
2020-02-01 15:26:31
Tikra lietuvė...
Atsakyti
Taip
2020-01-22 13:19:10
O kur Simona Mačiūnas?
Ten irgi virsuje malasi, gea bus usa tinktine..Griskenas,Maciunas ...:)
Sekmes mergaitem
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 02-19 Manchester City 21 : 30 West Ham United
Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City